Windows xp fotoğrafının hikayesi - Bliss (Mutluluk)

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Windows xp fotoğrafının hikayesi - Bliss (Mutluluk)
Sene 1997 ve o zamanlar windows 95 hayli kullanışlıydı. Lise mezunu iki sevgili arabayla giderken kaza yapmışlar ve uzun süre ambulansın gelmesini beklerken kız manzarayı fark etmiş. Şu anda San Francisco Silikon Vadisi Microsoft'ta grafiker olan çalışan erkek arkadaşı, o zamanlar amatör fotoğrafçılıkla uğraşmaktaydı, kız manzarayı göstermiş ve polaroid fotoğraf makinesiyle genç fotoğrafı çekmiş. Şans eseri yol üzerinden Bill Gates ve eşi geçiyormuş. Bu iki sevgiliye yardım etmek için durmuşlar. Aralarındaki muhabbet koyulaşınca Bill Gates gence neler çektiğini sormuş ve genç fotoğrafları göstermiş. Bill Gates fotoğrafları incelerken ambulans gelmiş ve sağlık ekipleri yaralanan bu sevgililerin durumunu kontrol ederken aralarından biri Bill Gates ile fotoğraf çekinmek istemiş. Fotoğrafları çektikten sonra şans eseri sağlık ekibi personeli bu manzara fotoğrafını görmüş ve hayranlığını ifade etmiş. Bill Gates bunu yeni Microsoft ürünü olan Win xp de wallpaper olarak kullanayım demiş. Sonra genç aynı fotoğraftan bir kaç tane daha çekmiş ve Bill Gates mail atmasını istemiş. Sonra Bill Gates bu gence çalışma teklifinden bahsetmiş. Ardından adam e mail adresinin olmadığını söyleyince Bill Gates şöyle der: -"Çok tuhaf, bir e mailiniz olmadan böyle bir imparatorluk kurmuşsunuz, hele bir de e mailiniz olsaydı ne olurdunuz kim bilir? Genç düşünür ve şöyle cevap verir: "temizlikçi olurdum". Pardon hikayeler karıştı. Neyse aşağıda gerçek hikayesi var.

Yıllarca birçok bilgisayar kullanıcısının arka planı olarak kalan fotoğraf National Geographic’in fotoğrafçılarından Charles O’Rear tarafından 1996 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Napa Vadi‘sinde çekilmiş. O’Rear fotoğrafı kız arkadaşını ziyaret etmeye gittiği sırada çekti. Bu denli meşhur olacağını tahmin etmemiş. Tecrübeli fotoğrafçı, Windows XP kullanıcılarının tümünün aşina olduğu fotoğraf için, “Sanırım şu anda 15 yaşında olan herkes hayatlarının geri kalanında bu kareyi hatırlayacak” dedi.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA. ve DeV/AsA

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
İlk bilgisayarı Windows Xp olan benim gibiler için yeri tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük.
Windows Xp sevgimi yazmaya kalksam sayfalar sürer o yüzden en iyisi içimde kalsın. :D
Ama iyi ki Windows Xp 'nin doğduğu dönemlere denk gelmişim.
Bambaşka günlerdi ya. :tebessüm: somuru:

Bu arada Bliss 'in günümüzdeki görünümü böyle.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA. ve Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İlk bilgisayarı Windows Xp olan benim gibiler için yeri tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük.
Windows Xp sevgimi yazmaya kalksam sayfalar sürer o yüzden en iyisi içimde kalsın. :D
Ama iyi ki Windows Xp 'nin doğduğu dönemlere denk gelmişim.
Bambaşka günlerdi ya. :tebessüm: somuru:

Bu arada Bliss 'in günümüzdeki görünümü böyle.
sahibi kim acaba :hmmm

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Orjinal Xp fotosu bu ise adamları tebrik etmek lazım, ta o zaman modern tarıma geçmişler, damlama sulama sistemli bir tarla

Galiba yanlış anlaşılmış.:gul:
Fotoğrafçı Charles O'Rear tarafından Kuzey Kaliforniya, Wine Country'de 1996 yılında çekilen ve Windows Xp 'nin ''Bliss'' adını verdiği, masaüstümüzde ve gönlümüzde yer edinen o yerin günümüzdeki görünümünü paylaştım ben.
1996 yılında çekilen orijinal hali zaten bildiğimiz Xp Bliss masaüstü.

Bliss 1996
(Söylenene göre, sadece renkleri daha canlı hale getirilmiş)

Bliss 201x (tam tarihi bilmiyorum)

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Silinen Üye 2553318
Baydırman

Baydırman

Moderator
Zamanında dedelerimiz kapatmamış ordan bi arsa

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318
PALA.

PALA.

Üye
Zamanında dedelerimiz kapatmamış ordan bi arsa
Biz kanla savaşıp alınan Anadolu ya bile sahip çıkamıyoruz. Birçok fabrikayı yöneten ve yatırım yapan elin conisi malesef.
Büyük dedelerimizin torunları, yani bugünkü dedelerimiz sağolsun, sıfır gümrük vergisi ile soğan ithal ediyoruz...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Baydırman

Baydırman

Moderator
Biz kanla savaşıp alınan Anadolu ya bile sahip çıkamıyoruz. Birçok fabrikayı yöneten ve yatırım yapan elin conisi malesef.
Büyük dedelerimizin torunları, yani bugünkü dedelerimiz sağolsun, sıfır gümrük vergisi ile soğan ithal ediyoruz...
Bunu da mı ciddiye aldın muhtar :zong:

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Silinen Üye 2553318
Baydırman

Baydırman

Moderator
:icelim:

• Beğen
Tepkiler: PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator