Windows 8'i Kolay Kapatma [TEK TIK]

Sponsorlu Bağlantılar

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Windows 8'i Kolay Kapatma [TEK TIK]
Evet arkadaşlar windows 8'e geçtiğinizde bu konuda sıkıntı yaşadığınıza eminim ben yaşamış nereden kapatılacağını bulamamış biri olarak bu konuyu açıyorum ister masaüstündeki simgeden isterseniz başlangıç menüsünden tek tık ile anında kapatabilirsiniz bunun için şu yolları izlemeniz yeterli :

Masaüstünde sağ tıklayarak yeni kısayol oluşturun ve kısayolun yoluna

C:\Windows\System32\shutdown.exe /s /t 0

bunu kopyalayıp yapıştırın ileri deyin isterseniz kısayolun adını değiştirebilirsiniz. İsterseniz özellikler simgede seçebilirsiniz ben kırmızı için çarpı işaretini seçtim mesela orası size kalmış :) İsterseniz başlangıç menüsünede üzerine sağ tıklayarak başlangıç menüsüne sabitle diyerekte sabitleyebilirsiniz oradan kapamak için.

C:\Windows\System32\shutdown.exe /s /f /t 0

Bu yukarıdaki ile de pcnizi hiç size sormadan kapatmaya zorlayabilirsiniz. Diyelim kapat dediniz chrome açık ve kapanmaya zorlansınmı diye derdi yok direk kapamaya zorlar ama tavsiyem üsttekidir. İyi forumlar :)

sena5135

sena5135

Üye
:tşk:

_RYUK_

_RYUK_

Üye
yaptım olmadı ?

x-scarface

x-scarface

Üye
Teşekkürler deneyelim :)

_RYUK_

_RYUK_

Üye
ozakin70

ozakin70

Üye
Bu kadar tantanaya gerek yok ki Alt+F4 yap tamam bende win8 kullaniyorum bu daha iyi :D:D

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
bir yer de yanlış yapıyor olmalısın ileri dediğinde shutdownmu yazıyor dosya isminde ?

csH

csH

Üye
bunu yapmak gereksiz bence alt f4 yapıp kapatın işte:naughty:

ecel54

ecel54

Üye
bende kullanmam ama windows 8 kurduğum bir arkadaşım bilgisayarın kapanmadığını kapata tıklayınca 1 dk falan hiçbirşey olmuyor sonrada zor kapanıyor, fişten kapatmam gerekiyor falan dedi. Bende bu kısayolu yaptım normal kapandı :D

paradox07

paradox07

Üye
bende baslat yamasi var win8 de cok kullanisli :)

silentattack

silentattack

Üye
:tşk: çok yararlı paylaşım

Uhops

Uhops

Üye
bu çok iyi oldu ilk açtığımda kapatamadım bataryayı sökmek bile aklıma geldi en son alt+f4 aklıma geldi:)

Uhops

Uhops

Üye
Daha yeni öğrendim ben. sağ üst köşeye fareyi bekleyip çıkan menüden ayarlara tıklayıp güç'e bastığımız zaman kapatma yeri çıkıyor :)
Ben bu kısayolun adını 'oyunlar' yapıyorum bazen kendim bile tıklıyorum :D

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: bi zararı falan olmuyor dimi :D