Windows 8.1 çok kasıyor, neden ?

Sponsorlu Bağlantılar

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Windows 8.1 çok kasıyor, neden ?
Arkadaşlar bilgisayara yeni windows 8.1 format attım. Fakat bilgisayar windows 7 de daha hızlıydı. Windows 8 de video izlerken bile kasıyor :( Açılışı hızlı ama işlem yaparken falan pc çok yavaş. Sizce bu yavaşlığın sebebi nedir, ne yapmalıyım ?
SİSTEM ÖZELLİKLERİ
AMD athlon tm 64 processor 1.81 ghz
1.5 gb kingston ram
256 mb nvidia gforce fx 5200 ekran kartı
Arkadaşlar lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum :(

Uhops

Uhops

Üye
RAM ve Cpu kullanımı nasıl?

enterneoll

enterneoll

Üye
windows 7'ye geri dön windows 8 pişmanlıktır

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
RAM ve Cpu kullanımı nasıl?
Normal işlemci kullanımı %10 civarlarında ama video izlemeye çalıştığımda bu %100 oluyor. Normal ram kullanımı da %35, video izlemeye çalıştığımda %40 civarlarında oluyor :(
windows 7'ye geri dön windows 8 pişmanlıktır
Sanırım öyle, haklısın :oke: Windows 7 de bırak tek videoyu 2 farklı media playerla 2 videoyu aynı anda izleyebiliyordum.

Uhops

Uhops

Üye
Başka tarayıcıdan denedin mi?

Invoke

Invoke

Üye
Ne alaka windows 8 pişmanlıktır =P Biz de niye sorun yok. =P
Başka bir sebebi olmalı.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine- ve GDDR5
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Yükselttiğim güne :sır:

Invoke

Invoke

Üye
Çok sorunsa win7 yüklemek çok kolay. İhtiyacınız olanlar. -Flash bellek ve Torrent. =P

Abdullah Yemişen

Abdullah Yemişen

Üye
arkadaşım ben bi kaç farklı playerdan 1080p video acıyorum tarayıcıdan 1080p video acıyorum aynı anda 2-3 oyun acabiliyorum benim ki kasmıyo, sorunu windows 8 e atıyosunuz bilip bilmeden, windows 8 windows 7 den daha stabil çalışıyo, kurulumda bir problem olmuştur ya da donanımın sorunludur

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Çok sorunsa win7 yüklemek çok kolay. İhtiyacınız olanlar. -Flash bellek ve Torrent. =P
Aynen :aha: Ama windows 8 i de çok sevdim ya bırakmak zor geliyor. Özellikle şu charmsbar a bayıldım :) Ama sorun devam ederse yüksek ihtimalle aynen dediğini yapacağım :oke:

emreli01

emreli01

Üye
Arkadaşlar benim windows 8 e neden 8.1 güncellemesi gözükmüyor

Invoke

Invoke

Üye
Orjinal değilde cra ck işlemi ile orjinal yaptım hatta windowsun kendi orjinallik tesitinde bile orjinal olarak görüyor ama güncelleme gelmiyor

Tamam, diğer konudan devam edelim yine de başkaları için yazayım.
Normal güncellemeler gelir crackli de olsa ancak bu 8.1 gelmez bu şekilde. 8'i kurduğun gibi kurup tekrar cracklemen lazım.

enterneoll

enterneoll

Üye
ben orjinal windows 8 kullanıyordum ve geçen ay 8.1 güncellemesi ile hiç birşey değişmeyince windows 7 kurdum çok memnunum windows 8 resmen 2. vista hiç bir farkı yok

Invoke

Invoke

Üye
2. vista mı? Vista büyük bir hayal kırıklığı, beceriksizlik, hatta rezillikti. 8, windowsun şuanki en iyi sürümü. :D

JosephLion

JosephLion

Üye
arkadaşım ben bi kaç farklı playerdan 1080p video acıyorum tarayıcıdan 1080p video acıyorum aynı anda 2-3 oyun acabiliyorum benim ki kasmıyo, sorunu windows 8 e atıyosunuz bilip bilmeden, windows 8 windows 7 den daha stabil çalışıyo, kurulumda bir problem olmuştur ya da donanımın sorunludur
8.1 e atıyoruz sorunu windows 8 daha iyi ama en iyisi windows 7

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
2. vista mı ? o.O Ben windows u xpden bu yana kullanıyorum ve Windows 8 her konuda diğer bütün sürümlerden üstün.

Abdullah Yemişen

Abdullah Yemişen

Üye
8.1 e atıyoruz sorunu windows 8 daha iyi ama en iyisi windows 7

Valla siz nasıl kullanıyorsunuz bilemem ama ben uzun zamandır 7 kullanıyodum 8e sonra 8.1 e geçtim farkı gördüm, windows 8 veya 8.1 Windows 7 den daha stabil ama metro arayüz biraz karmaşık geliyo insanlara