Windows 7'de PC Suite Engeli ve Telefonu Modem Olarak Kullanmak (DB2010/12)

Sponsorlu Bağlantılar

sakula

sakula

Üye
    Konu Sahibi
Windows 7'de PC Suite Engeli ve Telefonu Modem Olarak Kullanmak (DB2010/12)
Windows 7'de PC Suite Engeline Son;
Sony Ericsson'un çoğu telefon modelinde Windows 7 ile beraber PC Suite sorunu var.
Söz konusu modeller *DB2010/12 serisi modelleri olup, bu modellere Sony Ericsson'un kendi sitesinde verdiği en son sürüm PC Suite programları Windows 7'de kurulamıyor.

Hemen hemen her yolu denemiş bulunmaktayım.
Tüm uyumluluk modları vb. denemelerime rağmen kurulum gerçekleşmiyor.
Zaten Sony Ericsson'da PC Suite için şu uyumlu işletim sistemlerini not düşmüş;
Kod:
Windows XP SP1/SP2 (Professional and Home)
Windows Vista (Business, Enterprise, Home basic, Home premium, Ultimate)

Konu şu ki: Abimin W810'unu onun bilgisayarına modem olarak tanıtıp cep telefonu üzerinden internete girmesini sağlamaktı. Windows 7 Ultimate kullandığı için PC Suite bir türlü kurulmadı.
İnternette geniş çaplı araştırmalarıma rağmen elde tutulur bir şey bulamadım.

Bende 'dan Sony Ericssonun Notebook'lar için tasarladığı Connect Card'ların kullanma kılavuzlarına bakıp yapılan bağlatı ayarlarını inceledim.
Bu kartlar eski kartlar olduğu için onlarda GPRS üzerinden internete bağlanıyorlardı.

Neyseki bu mantık üzerinden gidince sonuca vardım ve telefonu modem olarak tanıtıp bilgisayar üzerinden internete bağlanabildim.

Şimdi yapılacak işlemleri adım adım anlatacak hazırladığım ekran görüntülerine bakın;

Öncelikle masaüstüne indirin ve klasöre çıkartın.

Telefonunuzu bağlayın.
Başlat > Aygıt Ve Yazıcılar'a tıklayın.

Evet internetimiz bağlı durumda.

Bundan sonra telefonunuzu her taktıktan bir müddet (30-40 sn.) sonra yapacağınız işlemler şunlar olacak;

© sakula

__By_Sinan__

Üye
Arkadsım resimleri tekrar ekleyebilrmisin veya acıklaman mumkun mu? bu baglantı benm içinde gerekli ve baglanmıyorum hiç bi şekillde1

--------------- Ekleme ---------------

daha dogrusu bagladım ,modem olrak kullanamıyorum

ceset

ceset

Üye
ooooo SAKULA hosgeldin hocam.. :)

sakula

sakula

Üye
    Konu Sahibi
Arkadsım resimleri tekrar ekleyebilrmisin veya acıklaman mumkun mu? bu baglantı benm içinde gerekli ve baglanmıyorum hiç bi şekillde1

--------------- Ekleme ---------------

daha dogrusu bagladım ,modem olrak kullanamıyorum
Resimler düzgün görünüyor. Fakat ben sana yinede tüm resimleri paket halinde veriyorum.
Anlatıma gerek yok fakat konuya yazmayı unuttuğum birşey var.
Cihazın internet ayarları tam olmalı. Doğru internet ayarları olmalı.
Gereksiz internet hesaplarını sil.
Ayrıca internet profillerinden ve akış seçeneklerinden de kullandığın net ayarı seçili olsun.
Cihaz çevirmeli bağlantıyı gerçekleştirdikten sonra şebeke göstergesinin yanına dünya simgesi gelir.
Bir müddet sonra nete bağlanabilirsin.

ooooo SAKULA hosgeldin hocam.. :)

Hoşbulduk paşam :)

samsungsa

Üye
kardes windows7 de nokia pc suite yi yüklerken gecerli bir win32 deil diye sorun yasadım neden olabilir

ergu27

Üye
çok tşk ederim burası olmasa yapamazdım saol kardeşş süpersinn :)

sakula

sakula

Üye
    Konu Sahibi
kardes windows7 de nokia pc suite yi yüklerken gecerli bir win32 deil diye sorun yasadım neden olabilir
Kurmaya çalıştığın PC Suite sürümü XP ile uyumlu olandır. Nokia'nın sitesinden kendi cihazın için en güncel olan sürümü indir. Sürüm notlarını da kontrol et. Windows 7 ile uyumlu mu değil mi? Diye...
Nokia PC Suite üzerinden telefonu modem olarak bağlıyor. Ayrıca Nokia ilk mesajda farklı bir yöntem olarak bahsettiğim çevirmeli bağlantıyı standart olarak kullanıyor...

Kolay gelsin...

husokal

Üye
bu son derece yararlı araştırman ve paylaşımın için çok tebrik ve teşekkür ederim

ahmet akkaya28

Üye
bilader bu modem konusundan anlysn belli ben w810 i kullnym win xp sistemim war telefnu usb ile bgladm pcye pc suilti kurdum bglana bstm net bglandı gözkyo ama google vb. Gırmıyo ne ypmam lazm yardm edrmsn

sakula

sakula

Üye
    Konu Sahibi
Çok iyi biliyorum da bilgisayarımda Windows 7 kurulu. Ben bir sanal XP kurup sana yöntemi resimlemeye çalışayım..

serinaga

serinaga

Üye
KARDEŞ tüm operatörler için geçerli mi bu *99***3#, eğer olursa PDA'yı bağlayacaam da cebi ...

sakula

sakula

Üye
    Konu Sahibi
KARDEŞ tüm operatörler için geçerli mi bu *99***3#, eğer olursa PDA'yı bağlayacaam da cebi ...

Operatorlerle değil Tel. markalarıyla ilgili bir durum bu. Nokia başka bir numara kullanıyor mesela. Söz konusu PDA cihazın Sony Ericsson ise bu numara ile bağlanman gerekir, tabii PDA cihazın ile çevirmeli bağlantı kurabiliyorsan...

Üst Alt