windows 7 kullananlar ve ya yardım edebilecekler bir baksın en azından bir msj yazsın

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
windows 7 kullananlar ve ya yardım edebilecekler bir baksın en azından bir msj yazsın
arkadaşlar 2-3 gün önce windows vista ultimate 32-bit işletim sistemini yükledim yalnız biraz kasılmalar söz konusu 2 arkadasın bilgisayarınada yükledik. fakat onlarda öle benim ki gibi durum söz konusu deil.. normal xp gibi kullanıolar.. birde benim sistem gereksinimlerim onlarınkinden daha iyi
1.75 gb ram 1gb ekran kartı intel Celeron D 3.20
ama bir harddisk 80 gb onların ki 100 gb dan fazla.. sorun harddiskmi ? bunun sorun olacagını sanmıyorum çünkü 40 gb bos yer var..
bu konu hakkında bilgi verecek veya önerisi olan arkadşlar varsa yazsın lütfen

Perfect!

Üye
hdd den dolayı olmaz. ama ram yinede az bence ki onlarınki kasmıyorsa çok fazla bişry yüklemdiklerindn olabilir. okuma sorunu olmaz çünkü. bide senin ddr 2 mi yoksa ddr mı buda önemli arkadaşınki kötü gibi gelir ama ddr 2 ise etkiler kasmayı

ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
benim ram ddr onların kide öyle.. yalnız onların ki 1 gb benim ki 1.75.. ama bende kasma var onlarda yok :)

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
ramlar parçalı ise olabilir..

messi89

Üye
Sorun büyük ihtimal hdd den değil, hdd de sadece bad sector olması sorun yaratır. windows vistanın versiyonu veya kopyası ile ilgili olabilir. Ayrıca 1.75 gb ram fazla verimli çalışmayabilir. Eğer imkanın varsa ramleri çakışmayacak şekilde konfigüre et. yani 2x1 gb veya 3x512 mb şeklinde olabilir. son olarak windows vista yerine windows 7 kurmayı dene. win 7 vistadan daha iyi.

Umarım yardımcı olur...

ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
anladım önerileriniz için saol arkadaşlar evet sorun galiba ram lerin parçalı olmasından kaynaklanıyor
bende 4 slot var.. 1 gb,256mb,256mb,256mb böle..
ama xp yükledim.. ya bana takır takır çalışacak işletim sistemi lazım xp de bunu yapıo :D
ayrıca windows 7 de bazı oyunlar açılmıyor.. :S yazıcımın drıverini bile kuramadım xp yükledim bnde.. ;)

loverman41

loverman41

Üye
kardeşim sen en iyisi 3 256 liği sat bi ikinci elciye biraz para koy üste 1 gb al boylece 2*1 gb olur rahatlar şimdi single çalışıyor du ramlar dediğim ramı aldıktan sonra dual çalışacaklar sağlam olucak bide işlemcini gördüm üzüldüm celeron d mi kaldı bu hayatta yahu para varsa onu da değiştir 3.20 olduğuna bakma pentium d olarak 2.26 falan eşit işlem yapıyor ekonomik çözüm istiyorsan dediğimi yap ram alamam diyorsan anakart üzerinde dımmler var ramların takıldığı yerler dımm 1 e 1gb lik gerisinde de fark etmez tak işte hepsini bole bi düzeen yap baktın hala kasmalar var ramlerin frekansları bir deil dir tabi bi rapor oluşturup atsan bize daha yardımcı olabilirdik everest programından:d

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Sorun %90 işlemciden diyebilirim...Celeron çok eski bir işlemci...Tipin D olması seni aldatmasın çift çekirdek değildir...Bence işlemcinin sıcaklık değerlerini gözden geçir...

loverman41

loverman41

Üye
usta ona bakarsan bende bimin dağıttığı compaq 6720s var 512 mb lik ram taktım 1 gb oldu 2 gün öncede win 7 kurdum gayet güzel gidyo underground2 de kasıyodu xp de 7 kasma falan yok:D işlemciyi solemedim işlemci celeron-m yani celerın mobile :d celeron d den bilem kötü celeron d de hiç dielse hypertransport var bende oda yok:d celeron 1.9 işlemciyle surunuyom ama leptop için yetiyor vb bilem açtım 2008 açtım program yazdım sağlam leptop bide küçümsemiyelim:d

cyber-warriorr

Üye
Sistemin güçsüz kalıyor arkadaşım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt