Haber Windows 10 Mobile yükselişe geçti, Windows Phone tarafında durum ne?

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Windows 10 Mobile yükselişe geçti, Windows Phone tarafında durum ne?
Windows 10 Mobile ve Windows Phone cihazların kullanım oranları AdDuplex tarafından açıklandı.

Windows 10 Mobile sistemi %14 ile yükselişe geçerken Windows Phone 8.1, %77.3 oran ile en çok kullanılan Windows Phone işletim sistemi konumunda. Windows Phone 8.0 %6.7 ve Windows Phone 7.x %1.9 oranına sahip.

Windows 10 Mobile kullanan telefonlara baktığımızda ilk sırada %12.9 oran ile Lumia 550 yer alıyor. Lumia 640 %12.7, Lumia 535 ise %12.2 orana sahip. Üst modellere geldiğimizde ise Lumia 950 %6.7, Lumia 950 XL %3.7 orana sahip.

Windows Phone tarafına geldiğimizde ise ilk sırada %12.3 ile Lumia 535, ikinci sırada ise %10.4 ile Lumia 520 yer alıyor.

furyzer0

furyzer0

Üye
yanlış hatırlamıyorsam 8.1 de olan cihazların %70 civarı telefon 10a yükseltilebilirmiş. Güncellemek için Upgrade advisor uygulamasını yüklemek gerektiğini bilmediği için çoğu kişi yükseltmemiş bile.

Sent from mTalk

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
yanlış hatırlamıyorsam 8.1 de olan cihazların %70 civarı telefon 10a yükseltilebilirmiş. Güncellemek için Upgrade advisor uygulamasını yüklemek gerektiğini bilmediği için çoğu kişi yükseltmemiş bile.

Sent from mTalk
hadi w10'a geçiş için uygulama yüklemek gerekiyor. wp8.0 kullananlar neden hala 8.1e geçmiyor? onlar bırak uygulama yüklemeyi telefon nasıl güncellenir (ya da güncelleme nedir?) onu bile bilmiyorlar demek :)

furyzer0

furyzer0

Üye
hadi w10'a geçiş için uygulama yüklemek gerekiyor. wp8.0 kullananlar neden hala 8.1e geçmiyor? onlar bırak uygulama yüklemeyi telefon nasıl güncellenir (ya da güncelleme nedir?) onu bile bilmiyorlar demek :)
daha beteri de var ben laptopu 7 den 8 e geçirdiğimde anneme ne değişiklik fark ettin diye sordum hiçbirşey dedi:D normal kullanıcı sürümmüş arayüzmüş umursamıyor sadece işini görmesine bakıyor.

Sent from mTalk

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve Esendağlı
Esendağlı

Esendağlı

Üye
daha beteri de var ben laptopu 7 den 8 e geçirdiğimde anneme ne değişiklik fark ettin diye sordum hiçbirşey dedi:D normal kullanıcı sürümmüş arayüzmüş umursamıyor sadece işini görmesine bakıyor.

Sent from mTalk
Belkide en iyisi öyle olmak en azından şu yapı bu güncelleme vs gibi bir derdin olmuyor,sıfır stres yani:)

• Beğen
Tepkiler: furyzer0
furyzer0

furyzer0

Üye
Belkide en iyisi öyle olmak en azından şu yapı bu güncelleme vs gibi bir derdin olmuyor,sıfır stres yani:)
o yönden iyi ama sıkıntı bu tür kişileri sanal ortamda kandırmak kolay oluyor malesef

Sent from mTalk

serinaga

serinaga

Üye
Burada forumda 3-5 kişiyiz aslında Windows 10 Mobile ile uğraşan, çoğu kişi bırakın Upgrade Advisor ile yükseltmeyi güncelleme nasıl yapılır onu bile bilmiyor, eğer doğrudan güncelleme olsaydı, ertesi gün kalktığında hiçbir şeyin farkında olmadan kullanmaya devam eder, hatta kim ayarlarıyla oynamış bu telefonun diye etraftakilere trip yapanların sayısı çok, bu nedenle Windows 10 Mobile telefon satılmalı ki %'lik oran yükselsin ...

• Beğen
Tepkiler: flutewoddy, oktayceylan26, ceza87 ve 2 diğerleri
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bana w10 ne zaman gelecek diye soran hiç yok çevremde(lumia kullanıcıları olarak) sadece şu oyun ne zaman gelir yada şu uygulama ne zaman gelir diye soruyorlar,w10 umurlarında bile değil yani:)

• Beğen
Tepkiler: serinaga
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
geçenlerde baldız format cdsi var mı bi format atsana benim pcye dedi, dedim 7 mi olsun 8 mi, farketmez isterse 1 olsun sen yeterki format at dedi :D ben de o zaman 3.1 getireyim dedim :D hatta dur ya silmediysem ekran görüntüsü de almıştım :D
ahan da buldum :D

• Beğen
Tepkiler: oktayceylan26, Esendağlı ve furyzer0
furyzer0

furyzer0

Üye
Doğru olan bu zaten benim ilgim yoksa neden takayım ki sürümmüş falan işimi görsün.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Esendağlı

Esendağlı

Üye
geçenlerde baldız format cdsi var mı bi format atsana benim pcye dedi, dedim 7 mi olsun 8 mi, farketmez isterse 1 olsun sen yeterki format at dedi :D ben de o zaman 3.1 getireyim dedim :D hatta dur ya silmediysem ekran görüntüsü de almıştım :D
Şaka gibi ya :)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye

Baldıza el salla meşhur oldun dedin mi? :kop2::kop2:

• Beğen
Tepkiler: ceza87

Üst Alt