Püf Noktası Windows 10 Mobile Yeniliklerini Tanıyalım

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Windows 10 Mobile Yeniliklerini Tanıyalım
Windows 10 Mobile güncellemesi ile Windows Phone kullanıcı ara yüzünde önemli değişiklikler de geliyor. Bu nedenle yeni güncelleme ile oluşacak kargaşa ve oluşacak karşıklığı önlemek için bu şekilde bir rehber konu hazırlama ihtiyacı gördüm. İlk başlık olarak Windows 10 Mobile Yedek Alma özelliğini seçtim.

NOT: forum sayfalama özelliğine sahip olmadığı için bu anlatımları mecburen portal sayfamıza yönlendirme yaparak paylaşmak zorunda kalıyorum. Yoksa konu bir kaç mesaja sığmayacak kadar büyük olacak.

Windows 10 Mobile Yedek Alma

Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi ile kullanıcılar yedek yönetimi konusunda gelişmiş seçeneklere kavuşuyor.

Windows Phone platformu, yeni güncellemesi Windows 10 Mobile ile gelişmiş yedek alma özelliklerine kavuşuyor. Microsoft hesabı ile entegre olarak zaten iyi düzeyde yedekleme sistemine sahip olan Windows Phone platformu, Windows 10 Mobile güncellemesi ile birlikte kullanıcının yedeklerini yönetebilmesi adına yeni özellikleri de beraberinde getiriyor.

Konunun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Windows 10 Mobile Kişiselleştirme Ayarları

Windows Phone platformu Windows 10 Mobile güncellemesi ile bir çok kişiselleştirme seçeneğine kavuşuyor. Bu detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Windows 10 Mobile güncellemesi ile ara yüzde yapılan değişikliklerde kişiselleştirme seçeneklerinin de arttığını görüyoruz. Öncelikle yeniden yapılandırılan “Ayarlar” menüsü kullanımı artık daha kolay. Ayarlar menüsünde “Kişiselleştirme” seçenekleri ise tek başlık altında toplanmış. Kişiselleştirme menüsüne girdiğimizde ise bu ayarların flört farklı başlık altında toplandığını görüyoruz.

• Başlat Ekranı
  • Renkler
  • Sesler
  • Kilit Ekranı
Windows 10 Mobile kişiselleştirme seçenekleri seçeneklerini detaylı olarak burada inceleyebilirsiniz.

Bir sonraki konumuz "Windows 10 Mobile Kişiselleştirme Özellikleri" olacak.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Esendağlı, Murat Alper, MAERKEK ve 4 diğerleri

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Konu için saol hocamda keşke daha fazla resim atsaydın

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
QUIET HOURS - Sessiz Saatler
Sanırım Cortana dan alınarak bildirim menüsüne getirilmiş.
Bu butonu-seçeneği çalıştırdığında seni arayanlar olduğunda telefonun zili çalmıyor..
Ancak sizi arayandan da bildirimlerde haberdar olabiliyorsunuz.

Bazen rahatsız edilmek istemezsiniz. Elbette gerçekten önemli bir konuda değilse veya birinin aramasını beklemiyorsanız. rahat bırakılmak istediğiniz zamanlarda sessiz saatleri devreye girer.
Etkinleştirildiğinde, tüm bildirimler sessiz olur .
Yani güzel bir özellik..
Uçak modundan farklılığı var..

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Üzgünüm ki halen tam ekran duvar kağıdı yok diye görüyorum. Arkada var ama üstünde kutucuklar var

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Üzgünüm ki halen tam ekran duvar kağıdı yok diye görüyorum. Arkada var ama üstünde kutucuklar var
kutucukların olmamasını istemekle neyi amaçlamayı düşünüyorsunuz peki? başlangıç ekranı olmasın o vakit. onun da kolayı var, başlangıç ekranına hiç bir uygulamayı pinlemezsiniz, uygulamalara girmek için ekranı sağa kaydırıp tüm uygulamalar arasından girersiniz. buyrun size boş bir başlangıç ekranı :) belki sistem en az 1 tane koymayı mecbur kılıyordur belki onu bilemicem hiç denemedim :D

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
5 nci yapıda,
Diyelim ki arkaplan ekranına cep telefonundan bir duvar kağıdı yerleştirdiniz..
Ancak sonra vazgeçtiniz ve sistemin kendi duvar kağıtlarını yerleştireceksiniz.. işte o zaman onlar da kaybolmuş oluyor..
ve eski yerleştirdiğinizi de tamamen kaldıramıyorsunuz.. Tek bir şartla o da başka bir duvar kağıdı yerleştirerek.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Son yapıda sade ekrana duvar kağıdı oluyormuş canlar ekran görüntüleri konusunda bir arkadaş cevap verdi. Ama sanırım yine android kadar serbest değil

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Gerekli gereksiz ne özellik varsa sisteme yığılsın taraftarı değilim arkadaşlar. Hem kilit ekranına, hem ana ekrana, hem uygulamaların ekranına zaten istenilen duvar kağıdı konulabiliyor. Zaten kilit ekranına özel uygulamalar da geliştiriliyor. Üzerine birde Glance ekranı da var. Abartıyor muyuz ne?

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Abartma değil aslında . Küçük gizli bir dokunuş ile yada menu tuşuna basarak başlat masa üstü gelebilir . Zor değil gerçekten . Bende abur cubur istemiyorum . Ama olsun birseyler

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Dört gözle beklediğim başka bir yenilik var . Uygulama menüsü değişti mi yani bir satır vardı in in bitmiyor en mantıksız sistem wp idi uygulamalar menüsü . Bari 2 veya 3 satır olsa . Wm 6.5 bile süperdi

• Beğen
Tepkiler: sahanemir
emz

emz

Üye
İyi olmuş eline sağlık ali kemal abi. Bu konu baya işe yaracak ileride:)

Emre

Üye
Android'deki gibi Magazadan harici uygulama yükleneceği söyleniyor :hmmm

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Benim soru kaynadi canlar.
Menü satırı değişti mi

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Uygulama satırı değişmedi ise demekki halen gelişme sürecinde

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve erhanercan
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
bir sistemin gelişip gelişmemesi uygulama satırına bağlı ise siz hiiiç WP forumunda beklemeyin
Değerli insan ben hızını seviyorum o ayrı .lakin kullanıcı rahat olacak stres olmayacak . Tabiki android gibi çöplük te olmaz o yönü çok iyi

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Önceki yapılarda bazı arkadaşlar radyo'nun çalışmadığını söylemişlerdi.. 6 ncı yapıda radyo çalışıyor.
Sevdiğim bir uygulama olan Sessiz Saatler(QUIT HOURS) uygulaması ise çalışmıyor.

Son düzenleme:
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Önceki yapılarda bazı arkadaşlar radyo'nun çalışmadığını söylemişlerdi.. 6 ncı yapıda radyo çalışıyor.
Sevdiğim bir uygulama olan Sessiz Saatler(QUIT HOURS) uygulaması ise çalışmıyor.
Sessiz saatler Cortana ile entegre çalışıyor. Eğer sorun varsa:

• Cortana'yı açın
  • Hamburger menü'ye (sol üst) dokunun
  • Notebook> Sessiz Saatleri seçin

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Kortana türkçe mi canlar

Üst Alt