Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Windows çok güzel bir deneyimdi, insider olarak yaşanan heyecanlar çok güzeldi ancak bu denek olma meselesi artık kullanıcılarda bıkkınlığa yol açtı ve bende telefonumu rafa kaldırıp, şimdiye kadar hiç kullanıcısı olmadığım android sistemine geçtim. Açıkçası windows phone/windows 10 mobile güzeldi ama androidte bana fena gelmedi. Microsoft daha fazla bir şey yapamaz arkadaşlar. Çok güçlü bir şirket olmasının her şeyi başaracağı anlamına gelmediğini gördük. Kalan siz değerli dostlar ne zamana kadar microsoft için denek olmaktan vazgeçeceksiniz bilmiyorum ama Windows Phone/windows 10 mobile'ın sonu Nokia N9 gibi olacak.
Açıkçası şu saatten sonra bizi şaşırtacak bir hamle bir girişim beklemiyorum. Kendi ürettikleri uygulamalar androidte daha stabil ve iyi çalışırken kendi sistemine önem vermeyen bir şirket için bu kuru bir hayal olur.
Neyse herkese hayırlı akşamlar dilerim, forumu ve windows 10 mobile'ı takibe devam ediyorum, L1520 rafta tuttuğum sürece buralardayım.

• Beğen
Tepkiler: n000k
Aybars1979

Aybars1979

Üye
Windows çok güzel bir deneyimdi, insider olarak yaşanan heyecanlar çok güzeldi ancak bu denek olma meselesi artık kullanıcılarda bıkkınlığa yol açtı ve bende telefonumu rafa kaldırıp, şimdiye kadar hiç kullanıcısı olmadığım android sistemine geçtim. Açıkçası windows phone/windows 10 mobile güzeldi ama androidte bana fena gelmedi. Microsoft daha fazla bir şey yapamaz arkadaşlar. Çok güçlü bir şirket olmasının her şeyi başaracağı anlamına gelmediğini gördük. Kalan siz değerli dostlar ne zamana kadar microsoft için denek olmaktan vazgeçeceksiniz bilmiyorum ama Windows Phone/windows 10 mobile'ın sonu Nokia N9 gibi olacak.
Açıkçası şu saatten sonra bizi şaşırtacak bir hamle bir girişim beklemiyorum. Kendi ürettikleri uygulamalar androidte daha stabil ve iyi çalışırken kendi sistemine önem vermeyen bir şirket için bu kuru bir hayal olur.
Neyse herkese hayırlı akşamlar dilerim, forumu ve windows 10 mobile'ı takibe devam ediyorum, L1520 rafta tuttuğum sürece buralardayım.
Min 3-5 yıl daha bu sistemden bir şey beklemek çok mantıklı değil. Bunu bir şekilde MS zaten hem ifade ediyor hemde hissettiriyor.
yakın gelecekte büyük değişiklikler bekleyen hüsrana uğrar en azından mevcut cihazlarımız bu değişikliklerden faydalanabilecek mi ondanda şüphem var.
İşin özü son 3-5 aydır bende android telefonlara bakıyorum ama muhtemelen bu yılı elimdeki cihazla çıkartırım.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Microsoft'un mobil cihazlar bölümü başında bizim bakkal Maamut abi bile olsaydı, şu son 6 yılda şimdikinden daha fazla yol kat etmiş olurdu.
Bakkal maamut abiyr gerek yok. Azcık konsept videoları incelenseler bile yeterdi.
Vizyon sıfır . Ali ağaoğlu gibiler yaptım oldu!!!!
1520 yi kaça bırakırsın en son ? Tanıdık birini dert sahibi yapmayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: VeysiTekinTR ve suyunsesi
VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Bakkal maamut abiyr gerek yok. Azcık konsept videoları incelenseler bile yeterdi.
Vizyon sıfır . Ali ağaoğlu gibiler yaptım oldu!!!!

1520 yi kaça bırakırsın en son ? Tanıdık birini dert sahibi yapmayı düşünüyorum.
Sesli güldürdün valla :D :D açıkçası satmaya kıyamıyorum S7 Edge aldıktan sonra iyi bir alıcı buldum, üstelik tanıdık ama son anda vazgeçtim, yapamadım. Öylece boş boş duruyor şimdilik. MS'den bir hayır yok neden bekletiyorum bende bilmiyorum ama duruyor öyle. :hmmm

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Arkadaşlar, son yapıda şarj benim L950'ye çok iyi geldi. Dün akşam fişten çektiğim cihaz şu an %43. Ben şimdiye kadar hiç bir yapıda bu yüzdeyi görmemiştim.
Arkadaşların bahsettiği diğer konulara gelince, arkadaşlar sonuna kadar haklısınız. Microsofttan hiç birimizin bir beklentisi kalmadı. Bu hepimizde bariz belli. Ha buna rağmen neden hâlâ kullanmakta ısrar ediyoruz? Çünkü kimimizin yeni telefona para verecek durumu yok, kimimizin elindeki telefon günü kurtarıyor (yani çok bir beklentisi zaten yok), kimimiz için içerisinde barındırdığı özellikler yeterli, kimimiz de 2. el fiyatının düşüklüğünden faydalanıp, fiyat performans cihazı kullanıyor (Örneğin ben).
Bana birisi L950 donanımında ve hızında 1000 TL bandında başka bir android yada ios telefon göstersin bi düşüneyim :)
Bulduğunuz cihazın denk olabilmesi için;
- Bir iris tarayıcısı (tuş kilidi yerine göz tarama ile ekranı açma),
- 3 saniyede tuş kilidini aşıp, kamerayı başlatıp resim çekebilen oldukça hızlı, 3 led flashlı, optik görüntü sabitlemeli 20 mp arka, 5 mp ön kamerası (bu arada bu kamera 4k videoyu sterio ses kaydıyla çekiyor).
- 5,2 inç 2K süper amoled gorilla glass 3 ekranı,
- Snapdragon 808 ve Andero 418 GPU'su, 32 gb hafıza, artı 200 gb a kadar sd kart desteği,
ve 3 gb rami,
- Donmayan - tutukluk yapmayan - şişmeyen akıcı kullanımı,
- 3000 mAh bataryası vb. gibi ana özellikleri olmalı.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen, rainman3545 ve Krnl386
Krnl386

Krnl386

Üye
Benim içinde şöyle; beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor 640XL. Eksiği yok mu? Var elbette, ama zamanla düzeltiyorlar.

Asıl şuan beklentim, bu yeni güncelleme ile şu şarj olayı inşallah çözülür.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Aybars1979

Aybars1979

Üye
Arkadaşlar, son yapıda şarj benim L950'ye çok iyi geldi. Dün akşam fişten çektiğim cihaz şu an %43. Ben şimdiye kadar hiç bir yapıda bu yüzdeyi görmemiştim.
Arkadaşların bahsettiği diğer konulara gelince, arkadaşlar sonuna kadar haklısınız. Microsofttan hiç birimizin bir beklentisi kalmadı. Bu hepimizde bariz belli. Ha buna rağmen neden hâlâ kullanmakta ısrar ediyoruz? Çünkü kimimizin yeni telefona para verecek durumu yok, kimimizin elindeki telefon günü kurtarıyor (yani çok bir beklentisi zaten yok), kimimiz için içerisinde barındırdığı özellikler yeterli, kimimiz de 2. el fiyatının düşüklüğünden faydalanıp, fiyat performans cihazı kullanıyor (Örneğin ben).
Bana birisi L950 donanımında ve hızında 1000 TL bandında başka bir android yada ios telefon göstersin bi düşüneyim :)
Bulduğunuz cihazın denk olabilmesi için;
- Bir iris tarayıcısı (tuş kilidi yerine göz tarama ile ekranı açma),
- 3 saniyede tuş kilidini aşıp, kamerayı başlatıp resim çekebilen oldukça hızlı, 3 led flashlı, optik görüntü sabitlemeli 20 mp arka, 5 mp ön kamerası (bu arada bu kamera 4k videoyu sterio ses kaydıyla çekiyor).
- 5,2 inç 2K süper amoled gorilla glass 3 ekranı,
- Snapdragon 808 ve Andero 418 GPU'su, 32 gb hafıza, artı 200 gb a kadar sd kart desteği,
ve 3 gb rami,
- Donmayan - tutukluk yapmayan - şişmeyen akıcı kullanımı,
- 3000 mAh bataryası vb. gibi ana özellikleri olmalı.
donanım varda ne işe yarıyor? daha doğru düzgün tarayıcı bile çalışmıyor. Her hangibir uygulama tam düzeldi derken gelen güncelleme ile yeniden bozuluyor. facebook u geçtim betasına bile güncelleme gelmiyor uzun zamandır. maalesef değil 3gb ram 6gb ramde olsa bir işe yaramadıktan sonra bir anlamı yok. iphonelarda daha yeni 2gb ram e geçildi malum. Hani derler ya boyu önemli değil işlevi önemli diye...

• Beğen
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
donanım varda ne işe yarıyor? daha doğru düzgün tarayıcı bile çalışmıyor. Her hangibir uygulama tam düzeldi derken gelen güncelleme ile yeniden bozuluyor. facebook u geçtim betasına bile güncelleme gelmiyor uzun zamandır. maalesef değil 3gb ram 6gb ramde olsa bir işe yaramadıktan sonra bir anlamı yok. iphonelarda daha yeni 2gb ram e geçildi malum. Hani derler ya boyu önemli değil işlevi önemli diye...
Şu uygulama bozukluğu konusunda size katılmıyorum. Kullandığınız sürümün adı İnsider bir nevi beta yazılım. Her gelen yapıda şu program çalışmıypr diye şikayet etmemek adına kararlı sürümde kalmanızı tavsiye ederim
Ayrıca şu boy ve işlevsellik meselesinde bana göre Lumia 950 iPhone'u geçer.
Bir bakalım isterseniz
Arkadaşında bir müzik dinledin ve hoşuna gitti. Bana yolla desen yada arkadaşına göndermek istesen bluetooth kısıtlaması yüzünden sıçışlardasın. !!
Şöyle bir film atayım desen USB kabloyu takıp iPhone de rahat rahat atamazsın! İTunes denen zımbırtıyı pcye kuracan da öyle atacaksınız. Öyle hafzaya sürükle bırak ile de atamıyorsun iPhone de. Bu da işlevsellik ve kullanma konusunda size sıçış olarak geri dönüş yapar.
Hadi hepsini geçek telefon hafızası doldu yada dolmaya yakın. Hele şuna bir hafıza kartı takayım desen elinde kalır. Kara kara düşünürsün.
Benim gibi kullanıcılar için iPhone hiç cazip bir seçenek değil
Yemişim öyle işlevselliği.

• Beğen
Tepkiler: rainman3545
Aybars1979

Aybars1979

Üye
Şu uygulama bozukluğu konusunda size katılmıyorum. Kullandığınız sürümün adı İnsider bir nevi beta yazılım. Her gelen yapıda şu program çalışmıypr diye şikayet etmemek adına kararlı sürümde kalmanızı tavsiye ederim
Ayrıca şu boy ve işlevsellik meselesinde bana göre Lumia 950 iPhone'u geçer.
Bir bakalım isterseniz
Arkadaşında bir müzik dinledin ve hoşuna gitti. Bana yolla desen yada arkadaşına göndermek istesen bluetooth kısıtlaması yüzünden sıçışlardasın. !!
Şöyle bir film atayım desen USB kabloyu takıp iPhone de rahat rahat atamazsın! İTunes denen zımbırtıyı pcye kuracan da öyle atacaksınız. Öyle hafzaya sürükle bırak ile de atamıyorsun iPhone de. Bu da işlevsellik ve kullanma konusunda size sıçış olarak geri dönüş yapar.
Hadi hepsini geçek telefon hafızası doldu yada dolmaya yakın. Hele şuna bir hafıza kartı takayım desen elinde kalır. Kara kara düşünürsün.
Benim gibi kullanıcılar için iPhone hiç cazip bir seçenek değil
Yemişim öyle işlevselliği.
Yani şimdi ben sizin söylediklerinize cevap bile veremiyorum. Siz telefonunuzu dosya paylaşım aracı olarak kullanıyorsanız ben ne yapayım tabiki l950 size yeterli gelir benim gibi vardiyaya kalıp tarayıcıdan dizi yada film seyredinde ondan sonra karar verin kararlı sürümmü daha iyi insider mı daha iyi. yanımdaki s3 ü olan kulaklıkları kafaya geçirip vuruyor kafayı yatıyor. ben 3 şarkı dinleyeceğim diye telefona 5 kez reset atmak zorunda kalıyorum.
el insaf yani 2012 de wp ye geçtim 5 yıl geçmiş daha bir doğru düzgün bir tarayıcıya bile sahip değiliz. bir kilit ekranımız bile yok.

• Beğen
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Bu konuda sana katılmıyorum, mesela işlevsellik olarak benim yapmak isteyipte yapamıyorum dediğim neredeyse hiç bir şey yok. Olsa artı özellik katacak sadece Türkçe Cortana ve ekran bölme var. Bu iki şey de gereklilik anlamında göreceli. Bu ikisi dışında diğer özellikler elimdeki telefonun üzerine çok daha fazla para saydırmaya değecek şeyler değil. Tabi kişisel bir zevk meselesi, kimi insanın parası çoktur, minicik o kadar da gerekli olmayan bir farklı özelliğe bu yığınla parayı döker. Ayrıca Tarayıcı çalışıyor, Facebook çalışıyor, kamera desen en üst düzey çalışıyor, iris tanıma saniyede tanıyor, twitter, WhatsApp çalışıyor. Bunların eksikleri neler bi söyleyin bakalım o kadar fark ödetip başka telefon aldırtacak kadar büyük eksiklik mi?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Krnl386 ve erhanercan
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Project NEON'a geçiş başladı. Bize bunlarla gel Microsoft!

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen, mp2934, suyunsesi ve 3 diğerleri
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Microsoft'un üzerinde çalıştığı yeni tasarım dili. İlk olarak Groove Müzik geçiş yaptı. Ayrıca uygulama video klipleri de oynatabilme özelliği kazandı ama Türkiye'de aktif değil.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Krnl386 ve n000k
Krnl386

Krnl386

Üye
@Sensation

Bu bir özellik/yetenek değil mi? Ayrıca Türkiye için aktif edilir mi?

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yani şimdi ben sizin söylediklerinize cevap bile veremiyorum. Siz telefonunuzu dosya paylaşım aracı olarak kullanıyorsanız ben ne yapayım tabiki l950 size yeterli gelir benim gibi vardiyaya kalıp tarayıcıdan dizi yada film seyredinde ondan sonra karar verin kararlı sürümmü daha iyi insider mı daha iyi. yanımdaki s3 ü olan kulaklıkları kafaya geçirip vuruyor kafayı yatıyor. ben 3 şarkı dinleyeceğim diye telefona 5 kez reset atmak zorunda kalıyorum.
el insaf yani 2012 de wp ye geçtim 5 yıl geçmiş daha bir doğru düzgün bir tarayıcıya bile sahip değiliz. bir kilit ekranımız bile yok.
Html 5 tabanlı tüm film ve dizi sitelerini açabiliyoruz edge de. Hatta başka bir tarayıcıya gerek kalmadan download bile edebiliyoruz! Sizin cihazınızın sürekli reset atması yazılım sorununa işaret eder. Windows device recovery tools kurun PC ye. Sağlam bir yedekleme alıp telefonun yazılımını baştan yükleyin. Kurulum ekranında yedek dosyası seçmeden sıfır bir kurulum yapın. Güncellemeleri yapmadan yükseltme danışmanı ile windows 10 kurup bir kezde sıfırlayın. Yedeksiz kurulum yapın keyfini sürün telefonun. Diyeceklerim bu kadar.
Keyifli forumlar.
@Sensation

Bu bir özellik/yetenek değil mi? Ayrıca Türkiye için aktif edilir mi?
Cortana gibi bölge/dil değişikliği ile kullanabilirsiniz gübime geliyor...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: suyunsesi, erhanercan ve Krnl386
erhanercan

erhanercan

Üye
Aybine katılıyorum ayrıca film indirirken loadkti download manager ı da tavsiye edebilirim. Güzel bir indirme yöneticisi. Durdurup devap ettirebiliyorsunuz. Ayrıca içinde gömülü edge var indirmek için oradan surf yapmak avantajlı oluyor

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve Aybin.Kilic
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Microsoft'un üzerinde çalıştığı yeni tasarım dili. İlk olarak Groove Müzik geçiş yaptı. Ayrıca uygulama video klipleri de oynatabilme özelliği kazandı ama Türkiye'de aktif değil.
artık aktif galiba

Ali_KRKY

Üye
bu cortana için bişey sorcam geçen yıl bu zamanlar cortonaya yeni diller eklenmişti acaba bu senede yıl donumu güncellemesi ile Türkçe dil desteği gelebilirmi?

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Krnl386, mp2934 ve 1 kişi daha

Üst Alt