Windows 10 Formattan Sonra Her Açılışta TPM clearing

Sponsorlu Bağlantılar

Onur K.

Onur K.

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Formattan Sonra Her Açılışta TPM clearing
Bilgisayarı sıfırladım ve her açılışta TPM i silme talep edildi silinsin mi diye soru soruyor.
''A configuration change was requested to Clear computer's the TPM.
WARNING: Cleaing erases information stored on the TPM. You will lose all cleared keys and access to date encrypted by these key.
Press F12 to clear the TPM
Press ESC to reject this change request and continue''
yazıyor. f12 ye basıp sıfırlarsam windows 10 ürün anahtarı gider mi? TPM i ilk defa duydum açıkcası. Bilgisayarı oyun dışında pek kullanan ve anlayan birisi değilim.
f12 ye basıp silmek sitemiyorsam bunu kapatmanın bir yolu var mı?

Son düzenleme:

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
@Mad EagLe ?

PALA.

PALA.

Üye
Window10 sıfırlama özelliği çoğu sistemde randımanlı çalışmamakta.
İşletim sisteminiz orjinal win 10 veya win7-8-8.1 den geçiş yapmışsanız temiz kurulum (format)sonrası otomatik olarak windowsun kendi sunucusu tarafında aktifleşir(internet ağı ile)
Söylemeden geçemeyeceğim microsofta fazla güvenmeyin. Her ihtimale karşı acronis benzeri programlar ile imaj almayı tercih edin. Sıfırlamadan daha pratik ve güvenli.

• Beğen
Tepkiler: Onur K.
cihanata_1

cihanata_1

Üye
bitlocker sürücü şifrelemesi aktif değilse evet deyin,ürün anahtarına birşey olmaz:)

• Beğen
Tepkiler: PALA., Onur K. ve TheNightMare.
PALA.

PALA.

Üye
bitlocker sürücü şifrelemesi aktif değilse evet deyin,ürün anahtarına birşey olmaz:)
TPM yi aktif etmesi için şifre girmesi gerekmez mi ?
Sıfırlamadan sonra sorun olmuş, sürücü şifrelemesi varsayılan olarak devre dışı geliyor. Sıfırlama ile neden aktifleşsin :s

cihanata_1

cihanata_1

Üye
TPM yi aktif etmesi için şifre girmesi gerekmez mi ?
Sıfırlamadan sonra sorun olmuş, sürücü şifrelemesi varsayılan olarak devre dışı geliyor. Sıfırlama ile neden aktifleşsin :s
her ihtimale karşı söyledim,büyük ihtimal aktif olmayacağının farkındayım:)

• Beğen
Tepkiler: PALA.
Onur K.

Onur K.

Üye
    Konu Sahibi
Konuyu açtıktan 3 4 saat sonra cinnete gelip evet dedim zaten bir sıkıntı çıkmadı. Cevabınız için teşekkür ederim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve cihanata_1

Misafir - 162371

Benim bilgisayar bu ekranda takılı kaldı ne evet diyebiliyorum ne hayır. Bilgisayarı kapatıp açtığımdada bu rkran geliyor. Bundan kurtulmanın bir yolu yokmu?

Üst Alt