Windows 10 Format 0x8007025d Hatası

Sponsorlu Bağlantılar

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Format 0x8007025d Hatası
Merhaba, Asus K555UB laptop var elimde. Format atmak istedim önceden attığım da hiçbir sorun yoktu. Bugün atmaya çalışıyorum diski temizleyip başlatıyorum dosyalar kopyalanıyo %60 oluyo sonra windows kuramadı vs 0x8007025d kodlu hatayı veriyor. İnternetten baktım shift+f10 yapıp convert mbr yaptım hddyi komple temizledim yok anam yok. Bilgisayarın sanırım Windows 10'dan başka desteği yok. Ama başka bi yerde Windows 7 kurup 10 a yükseltmişler yapabilir miyim ne yapmam lazım? Windows 10 Iso dosyasını kendi sitesinden indirdim.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Biçimlendirip Denedin Mi? Birde Yine Olmazsa Format Attıgın Cd Neyse Onu Yenile veya Değiştirip Tekrar Dene

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
:agla2:
Biçimlendirip Denedin Mi? Birde Yine Olmazsa Format Attıgın Cd Neyse Onu Yenile veya Değiştirip Tekrar Dene
Biçimlendirdim hocam Harddiski full biçimlendirdim CMD komutu ile ama tık yok. USB'den format atıyorum elimde şuan başka bir USB yok.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
:agla2:

Biçimlendirdim hocam Harddiski full biçimlendirdim CMD komutu ile ama tık yok. USB'den format atıyorum elimde şuan başka bir USB yok.
Elindeki Usbyi Yenile Bence Tekrar Format Oluştur

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 777448

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
ISO dosyası bozuk. Yeniden format USB'si oluşturmanız gerekecek.

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
ISO dosyası bozuk. Yeniden format USB'si oluşturmanız gerekecek.
Hocam çok sağolun gerek kalmadı. Arkadaştan USB istedim sağolsun kırmadı. Eski bir kasa vardı onun sayesinde Windows 10 1809 indirdim. USB'ye yazıyorken nerdeyse sonlara gelmişti ama elektrikler gitti. Açmaya çalıştığımda Foxconn yazısı ( Anakartımın markası hemde) çıkıyor ve öyle kalıyor hiçbir tepki vermiyor. Kısacası bir sistem işletim sistemi kurulmayı diğer sistem de çöpe atılmayı bekliyor. Ne güzel yurt dışındaki kuzenle 1 2 el oyun oynuycaktım. Yarın da onların okulu açılıyo. Bende ki bu şans vay anasını dedirten cinstenmiş onu bi kez daha öğrenmiş oldum.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 777448

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
Hocam çok sağolun gerek kalmadı. Arkadaştan USB istedim sağolsun kırmadı. Eski bir kasa vardı onun sayesinde Windows 10 1809 indirdim. USB'ye yazıyorken nerdeyse sonlara gelmişti ama elektrikler gitti. Açmaya çalıştığımda Foxconn yazısı ( Anakartımın markası hemde) çıkıyor ve öyle kalıyor hiçbir tepki vermiyor. Kısacası bir sistem işletim sistemi kurulmayı diğer sistem de çöpe atılmayı bekliyor. Ne güzel yurt dışındaki kuzenle 1 2 el oyun oynuycaktım. Yarın da onların okulu açılıyo. Bende ki bu şans vay anasını dedirten cinstenmiş onu bi kez daha öğrenmiş oldum.
Sorun düzeldiyse ne mutlu bize. :cool

PALA.

PALA.

Üye
mbr yaptım hddyi komple temizledim
Bios dan uefi açık iken sen klasik kurulum yapmaya çalışman başlı başınca bir hata.
Yeni sistemde uefi kurulum yapılırken, tüm disk biçimlendirilir ve yeni biçim gpt olur, mbr olmaz.
Format medianızın sorunsuz olduğundan da emin olun.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Bios dan uefi açık iken sen klasik kurulum yapmaya çalışman başlı başınca bir hata.
Yeni sistemde uefi kurulum yapılırken, tüm disk biçimlendirilir ve yeni biçim gpt olur, mbr olmaz.
Format medianızın sorunsuz olduğundan da emin olun.
İkisini de yaptım hocam o yüzden mbr denedim. Ayrıca Windows 1809 sürümü ile yaptım.

PALA.

PALA.

Üye
İkisini de yaptım hocam o yüzden mbr denedim. Ayrıca Windows 1809 sürümü ile yaptım.
Ne diyeyim kardeşim. İşte böyle senaryolar için önce sistemin tam bir yedeği alınır, olası bir sorunda geri yüklemek için...
Eski bir kasa vardı onun sayesinde Windows 10 1809 indirdim. USB'ye yazıyorken nerdeyse sonlara gelmişti ama elektrikler gitti.
Format atarken bu kadar sıkıntı çıkması doğal değil.
Mesaj birleştirildi:

DVD varsa bir de onunla deneyin, şimdi sen 1809 yüklüyorsunda iso orjinal mi

• Beğen
Tepkiler: mta122003
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Ne diyeyim kardeşim. İşte böyle senaryolar için önce sistemin tam bir yedeği alınır, olası bir sorunda geri yüklemek için...

Format atarken bu kadar sıkıntı çıkması doğal değil.
Mesaj birleştirildi:

DVD varsa bir de onunla deneyin, şimdi sen 1809 yüklüyorsunda iso orjinal mi
Iso orjinal. Sorun çözüldü hocam hallettim. İlginiz için sağolun yinede

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2626675 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
İndirmişken 1809 yerine 2004 indirseydiniz son çıkan sürüm özellik bakımından en zengini.
Bu arada bazı isolarda böyle olabiliyor, %60 da %66 da kalmıştım, gittim bir üst sürümü yada alt sürümü yükledim sorunsuz yüklendi.
Mesaj birleştirildi:

Iso orjinal. Sorun çözüldü hocam hallettim. İlginiz için sağolun yinede
Gözünüz aydın, çok geçmiş olsun.

Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap
Sorunu nasıl çözdüğünüzü de yazarsınız mı?

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Sorunu nasıl çözdüğünüzü de yazarsınız mı?
Windows 10'u orjinal sitesinden MediaCreationTool ile indirdiğim halde hata vermişti. Her yöntemi denememe rağmen olmadı tek çözüm ya başka USB ile denemekti yada başka iso dosyası ile denemekti bende ikisini de bir araya getirdim. Bende sayesinde Windows 10 Redstone 5 1809 sürümünü indirdim. Başka bir USB'ye yazdırdım. Sorun çözülmüş oldu. Birdaha hata almadın.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2626675

Üst Alt