USB İle Format Atmak [Windows 7 - 8 -10]

Sponsorlu Bağlantılar

Yararlı Oldumu ?

• Evet

Kullanılan: 5 83.3%
  • Hayır

Kullanılan: 1 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    6
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
USB İle Format Atmak [Windows 7 - 8 -10]
Arkdaşlar DVD Alıp yazdırıp Pcye Kurmanıza Gerek Yok Usb İle Format Atabiliyoruz.
Bunu Size resimli Şekilde Anlatacağım .

NOT: Bazı Ana Kartlarda USB Boot Özelliği Bazı Ana Kart Modellerde Destek Olmayabilir Bu Yüzden CD İle Devam Edebilirsiniz Kolay Gelsin

NOT 2 : Bios Tuşu Ana Kart Modellerine Göre Farklılık Göstere Bilir Googleden Araştırın.

1- İlk Önce Flash Belleğe Windows 7-8_10 i Usb'ye Yazdırabilmemiz İçin Bir Programa İhtiyyacımız Var Bu Programın Adı:Windows 7-8-10 USB DVD Tool [2.6 Mb] Bir Dosyadır.Programı Eklentiden İndirebilirsiniz .[Foruma Üye Olmayan Arkadaşlar İse Googleden Bulabilirler.

2- Ve Bir Adet .iso Kalıplı Windows 7 veya Windows 8 ve Windows 10 Format Bulmamız Lazım Bunu Size Buradan Paylaşamam Çünkü Forum Kurallarına Aykırıdır. İnternetden Kendiniz Bulabilirsiniz.

3- Format Atmak İçin Pc Gereksimleri Şunlardır:

x32 [Diğer Yönüyle x86] Bit Sistem İçin:

1GHZ İşlemci[Çift Çekirdek Olursa İyi Olur] x32bit
2GB RAM 32 Bit
16GB Disk Alanı

x64 Bit Sistem İçin:

2GHZ [Çift Çekirdek] Olursa İYi olur x64
4GB RAM 64Bit
20GB Disk Alanı

4- Ve En Onemlisi Usb İle Format Atacağımız İçin Bir Adet 8Gb Flash Bellek Olursa İyi Olur Zaten Format En Az 4 GB 4,5 GB Arası Veya Yüklemek İstediğin Mesela Windows 7 Ultimate 32 Bit Olarak İndirmek İstersen 2Gb iniyor Boyutu yani Eğer Böyle Bir İşlem Yapar İseniz 4 Gb Flash Bellekde İşinizi Görecektir.

5- Flash Belleğimizi Bilgisayarımıza Takalım .

6- Windows 7-8-10 USB DVD Download Tool Programımızı Açalım .

7-İndirdiğimiz Format Yani Windows7.iso Kalıbını Seçelim.

8- USB Device'ye Tıklayalım.

9- Sonra Oradan Yükleyeceğimiz USB yi Seçelim Sonra Begin Copying'e Tıklayalım

11- Ve Flash Belleğimize Windows Yükleniyor

Şimdi Bu İşlemleri Yaptıkdan Sonra Flash Belleği görmesi İçin Bios Ayarı yapacağız

1.Pcyi Kapatın.
2-Flash Belleğimizi Takalım.
3-Pcyi Açalım
4-Açılırken DEL e basalım
5-Önümüze Bios Gelecek
6-Sağ Sol Tuşları İle Boot A gelelim
7-Hard disk drive girelim
8-1 st drive e gel enter yap
9-Flash Belleğimizi Bulalım ve seçelim ve enter yapalım
10- f10 save and exit yapalım çıkalım

Sonra reset atacaktır. ve bekliyelim otomatik olarak windows kurulum sayfası gelecektir. 5 10 dk sonra kurulama başlayabilirsniz.

Video Anlatım Yaptım İstiyen buradan Bakabilir.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Kolay Gelsin.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Buğra, Esendağlı ve Hermaphroditos

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Evet konu son kez düzenlenmiştir video eklenmiştir

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Sorulara makul ve anlaşılır yardımcı olman dileğiyle konu üste alınmıştır. Emeğine sağlık :oke:

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Nextman
Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
:tşk: Yardımcı olmuşsun ama sanki forumda böyle bir konu vardı :hmmm

coolasker54

coolasker54

Üye
İlk önce şunu belirteyim ; eğer bios ta usb den başlatma seçeneği mevcutsa bu işlem gerçekleştirilebilir.(Eski model bioslarda bu seçenek mevcut değildir.)
Birde bios menusune girmeden de usb den önyükleme daha kısa ve anlaşılabilir olabilir. Bu işlem için ilk önce reset atılmalı ve sonrasında F12 tuşuna basılıp , flash bellek seçilip format işlemine geçilmelir.(Çoğu modelde önyükleme menüsü için F12 tuşudur. Pc başlarken altta yazar , eğer farklı bir tuş ise o tuş kullanılır.)
Bu yöntemde genellikle cd-dvd okuyucusu bozuk olanlar başvurur, eğer bios usb den önyükleme seçeneği mevcut değilse indirilen win7-8 iso dosyasını bir arşiv uygulaması ile masaüstüne çıkarılıp içerisindeki setup dosyası başlatılarakta format işlemine geçilebilir. Bu yöntemle yüklemede "Windows old" adlı bir klasör C:\ sürücüsünde kalabilir. İçerisinden gerekli olan dosyalar alındıktan sonra silinebilir.(Bu yöntem sağlıklı format açısından en son yöntem olarak kullanılmalı. Bu yöntemle format attım ve bir zararını görmedim ama yinede son çare olarak kullanılması mantıklı geliyor bana.)

Konuyu istersen bu doğrultuda güncelleyebilirsin.

Konu için teşekkürler. Çözüm arayanlar için ideal bir konu.

• Beğen
Tepkiler: hikmet366
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
İlk önce şunu belirteyim ; eğer bios ta usb den başlatma seçeneği mevcutsa bu işlem gerçekleştirilebilir.(Eski model bioslarda bu seçenek mevcut değildir.)
Birde bios menusune girmeden de usb den önyükleme daha kısa ve anlaşılabilir olabilir. Bu işlem için ilk önce reset atılmalı ve sonrasında F12 tuşuna basılıp , flash bellek seçilip format işlemine geçilmelir.(Çoğu modelde önyükleme menüsü için F12 tuşudur. Pc başlarken altta yazar , eğer farklı bir tuş ise o tuş kullanılır.)
Bu yöntemde genellikle cd-dvd okuyucusu bozuk olanlar başvurur, eğer bios usb den önyükleme seçeneği mevcut değilse indirilen win7-8 iso dosyasını bir arşiv uygulaması ile masaüstüne çıkarılıp içerisindeki setup dosyası başlatılarakta format işlemine geçilebilir. Bu yöntemle yüklemede "Windows old" adlı bir klasör C:\ sürücüsünde kalabilir. İçerisinden gerekli olan dosyalar alındıktan sonra silinebilir.(Bu yöntem sağlıklı format açısından en son yöntem olarak kullanılmalı. Bu yöntemle format attım ve bir zararını görmedim ama yinede son çare olarak kullanılması mantıklı geliyor bana.)

Konuyu istersen bu doğrultuda güncelleyebilirsin.

Konu için teşekkürler. Çözüm arayanlar için ideal bir konu.
Bios tuşu model den modele farklılık gösterebilir ama usb den başlatma tüm model lerde mevcut dur bence tam bilmiyorum

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bios tuşu model den modele farklılık gösterebilir ama usb den başlatma tüm model lerde mevcut dur bence tam bilmiyorum
Usb Boot özelliği bazı anakart modellerinde desteği olmadığını belirtmekte fayda var, ancak piyasada bu tür anakartlı cihazların sayısı giderek azalmakta. Yine de kısa bir bilgi olarak kenarda dursun. :cool

• Beğen
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Usb Boot özelliği bazı anakart modellerinde desteği olmadığını belirtmekte fayda var, ancak piyasada bu tür anakartlı cihazların sayısı giderek azalmakta. Yine de kısa bir bilgi olarak kenarda dursun. :cool
Pc ye geçince halledecem

• Beğen
Tepkiler: Nextman
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
:tşk: bende hep bu yöntemle formatlıyorum

Marco Laren

Marco Laren

Üye
Tesekkurler ogrendigim iyi oldu

• Beğen
JustWatch34

JustWatch34

Üye
Windows 10'da usb ve dvd'siz format özelliği mevcut ekstra Uğraşa gerek yok

• Beğen
phasan

phasan

Üye
Video silinmiş

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
video silinmiş eklersen iyi olur

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
video silinmiş eklersen iyi olur
Videoyu ekleyemiyorum anlatımı eski sisteme göre yapmıştım şimdi ddr4 sistemim var ve buna göre video çekip atarsan karışıklık olur .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Videoyu ekleyemiyorum anlatımı eski sisteme göre yapmıştım şimdi ddr4 sistemim var ve buna göre video çekip atarsan karışıklık olur .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eski videoya ne oldu?

Üst Alt