Windows 10 Win 10'u etkinleştirmezsem?

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
Bir zamanlar iobit kendi veri tabanı için malwarebytes adlı yazılımın veri tabanını çalmıştı.Düşünün piyasadaki yazılımlar arasında bile hırsızlık olabiliyor.
Mahremiyetten ziyade sisteme ve kullanıcı dosyalarına zarar verme riski var, yoksa cem yılmazın dediği gibi :hmmm

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Şu anda kullanılan tüm programlar kişisel bilgileri paylaşıyorlar zaten. Ona göre de bize reklam gösteriliyor. Facebook gibi patlamadılar sadece. Orjinal diye kullandığın windows bile bilgilerini kullanıyor.
Microsoftun bireysel kullanımlarda yazılım dünyasında tekelleşmesinden dolayı bireysel kullanıcılara göz yumduğu bir gerçek ama gerek office gerek windows olsun kurumsal veya şirketsel bir alanda korsan kullanıldığı an anında şirlete resmi yazı yolladığı ve lisanslamak zorunda bıraktığı da bir gerçek. Windows platformu şu anda tekel (mac os herkes kuramadığı için )o yüzden göz yumuyor. Burada asıl zarar şu. Lisanssız windowsu lisanslayan kms uygulamaları. Bunları resmi kişiler yapmıyor ve bu işlem için yönetici izni istiyor. Bu programların tüm bilgileri kopyalama yada virüs yerleştirme gibi bir durumları olabilir onun dılında lisanssız windowsun tek zararı ayarlardan güncelleme alamamak. Onuda halleden program var tabiki bakım uygulamaları yada güncellemeleri elle kurmak . En garanti çözüm n11 den oem lisansı almak 60 tl birşeydi güncelleme yapmadığım bilgisayarıma onu aldım sorunsuz kullanıyorum
Windows 7 için kullandığım tek bir aktivasyon programı var. Kms değil ve sistemin tüm güncellemelerini de sorunsuz bir şekilde yaptım. Üstüne de 10 kurup otomatik lisansladım. Şimdi para vermeden lisanslı windows 10 kullanıyorum.

walkerman

walkerman

Üye
Bende şu an medya kreasyon aracıyla laptopumu yükselttim. 5 yıllık emektarda yağ gibi akıyor windows 10. Keşke Microsoft ücretsiz yükseltme süresini biraz daha uzatsaymış.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bende şu an medya kreasyon aracıyla laptopumu yükselttim. 5 yıllık emektarda yağ gibi akıyor windows 10. Keşke Microsoft ücretsiz yükseltme süresini biraz daha uzatsaymış.
Adamlar yeterince uzattılar zaten. Ancak sorun şuydu microsoft insanları zorla 10 a yükseltmeye çalıştı. Elestiriler ve şikayetler artınca vaz geçti. O dönem bende windows 10 karşıtıydım. Yeni çıkan bir işletim sistemiydi.

walkerman

walkerman

Üye
Hayır dostum ben beleş yükseltme döneminde yükseltmiştim. Bir sorundan dolayı laptop format yedi ve win 7 yüklendi yeniden ama performans düşüklüğü aldığım için yeniden win 10a yükselttim. Şu an sorunsuz çalışıyor. Microsoft iyi bir iş çıkarmış. Memoli arkadaş sende haklısın. Kimse kimseye zorla bir şey yaptırmamalı.

PALA.

PALA.

Üye
@walkerman güle güle kullanın, zorla kullandırma yok bu sadece teklifti ve şikayet çok olunca ms bundan vaz geçti.
Yükseltme yapılarak rezerve edilen bir kampanya idi lisanssız kullanıcılarda faydalandı, bir nevi davetiye gibi düşünülebilir.

walkerman

walkerman

Üye
@walkerman güle güle kullanın, zorla kullandırma yok bu sadece teklifti ve şikayet çok olunca ms bundan vaz geçti.
Yükseltme yapılarak rezerve edilen bir kampanya idi lisanssız kullanıcılarda faydalandı, bir nevi davetiye gibi düşünülebilir.
Aynen sonuçta herkes tercihinde özgürdür ama yeniliklere de açık olmak lazım. İşin güzel tarafı artık Microsoft yeni bir işletim sistemi çıkarmayacak. Çok sağol sana da hayatında başarılar dilerim

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Aynen sonuçta herkes tercihinde özgürdür ama yeniliklere de açık olmak lazım. İşin güzel tarafı artık Microsoft yeni bir işletim sistemi çıkarmayacak. Çok sağol sana da hayatında başarılar dilerim
Allah razı olsun :)

• Beğen
Tepkiler: walkerman

Üst Alt