Windows 10 Win 10'u etkinleştirmezsem?

Sponsorlu Bağlantılar

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Win 10'u etkinleştirmezsem?
Kullanmama gibi bir sorun olur mu süresi bitme demo gibi bir şey olur mu? ve sağdaki yazıyı yok etmenin bir yolu var mı? teşekkürler

PALA.

PALA.

Üye
O şekilde kullanılıyordu eskiden beri ama sürekli uyarı alırsın 3 gün sonra etkinleştirmen gerekir, öyle tadı çıkmaz win 10 un.

vedat1966

vedat1966

Üye
Kullanmama gibi bir sorun olur mu süresi bitme demo gibi bir şey olur mu? ve sağdaki yazıyı yok etmenin bir yolu var mı? teşekkürler
İnternette araştır arkadaşım. Etkinleştirme gibi bir sıkıntı olmaz. (illegal)

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
O şekilde kullanılıyordu eskiden beri ama sürekli uyarı alırsın 3 gün sonra etkinleştirmen gerekir, öyle tadı çıkmaz win 10 un.
şu anda sorunu çözdüm yazı da gitti bakalım ne olacak ilerde

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ben windows 7 uzerine yukseltme yapmistim otomatik olarak lisansladi. Ciktigi donem oyle bir kampanyasi vardi simdi istedigim zaman windows 10 kurabiliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu ve cihanata_1
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bilmem belki hala olur. Su anda kullaniyorum hayatimda kullandigim ilk beles ve lisansli windows. :D

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu
PALA.

PALA.

Üye
windows 10 daki dijital lisanslama oem win7 ve üzerindeki kullanıcılarda çalışır freedos cihazlarda yükseltme ve aktivasyon pek mümkün değil ama bu microsoftun işine belli olmaz müşteri kazanmak için kms tarzı aktivasyonlarada göz yumabilir.

vedat1966

vedat1966

Üye
Evde 4 tane dizüstü var. Hepsi lisanslı. Şu an kullandığımı ücretsiz yükseltme gereği duymadım. Bu hakkı bana verdiğine göre lisanssız kullanmama bir sakınca yok.

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ben programı yapan veya yayımlayandan da şüpheleniyorum. acaba bilgilerimi çalabilir mi diye

vedat1966

vedat1966

Üye
Çalıyorlardır mutlaka. Sadece bunlar değil. Ücretsiz yüklenilen her oyun, uygulama. İnternette gezerken dikkat etmeden bastığınız bir çok reklam uygulaması. Bütün bunları tam manası ile yapan (oynadığı bütün oyunları, kullandığı programları para ile alan lisanslı kullanan) kaç kullanıcı vardır. Sitede bir anket açılsa (belkide yapılmıştır.) tahminen % kaçtır?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ben yıllardır korsan program ve oyun kullanıyorum hala daha da kullanmaya devam ederim. Bugüne kadar hicbir şey olmadı. Eğer sen ne yaptığını bilmezsen orjinal diye aldığın şeyden de sana zarar gelir. Korsan 7 nin üzerine 10 kurdum otomatik lisans yaptı. Bu da microsoftun korsana nasıl göz yumduğunu gösterir.

PALA.

PALA.

Üye
KMS gibi yasa dışı aktivasyonlarda windows etkinleştirilmez, arkaplanda belli aralıklarla sistemi deneme modunda çalıştırır...
2018 itibariyle sadece daha önce ücretsiz yükseltme yapanlar kullanmaya devam edecekler (yarın ne olur bilinmez tabi)
Malesef çoğu lisanslı kullanıcı, lisansı varken bile kms ile aktivasyon yapıyor ve sistemde antivirüsü bile atlatarak çalışıyor.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Microsoftun bireysel kullanımlarda yazılım dünyasında tekelleşmesinden dolayı bireysel kullanıcılara göz yumduğu bir gerçek ama gerek office gerek windows olsun kurumsal veya şirketsel bir alanda korsan kullanıldığı an anında şirlete resmi yazı yolladığı ve lisanslamak zorunda bıraktığı da bir gerçek. Windows platformu şu anda tekel (mac os herkes kuramadığı için )o yüzden göz yumuyor. Burada asıl zarar şu. Lisanssız windowsu lisanslayan kms uygulamaları. Bunları resmi kişiler yapmıyor ve bu işlem için yönetici izni istiyor. Bu programların tüm bilgileri kopyalama yada virüs yerleştirme gibi bir durumları olabilir onun dılında lisanssız windowsun tek zararı ayarlardan güncelleme alamamak. Onuda halleden program var tabiki bakım uygulamaları yada güncellemeleri elle kurmak . En garanti çözüm n11 den oem lisansı almak 60 tl birşeydi güncelleme yapmadığım bilgisayarıma onu aldım sorunsuz kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: PALA.
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Çalıyorlardır mutlaka. Sadece bunlar değil. Ücretsiz yüklenilen her oyun, uygulama. İnternette gezerken dikkat etmeden bastığınız bir çok reklam uygulaması. Bütün bunları tam manası ile yapan (oynadığı bütün oyunları, kullandığı programları para ile alan lisanslı kullanan) kaç kullanıcı vardır. Sitede bir anket açılsa (belkide yapılmıştır.) tahminen % kaçtır?

oyunu bilmem de programlardan şüpheleniyorum
Ben yıllardır korsan program ve oyun kullanıyorum hala daha da kullanmaya devam ederim. Bugüne kadar hicbir şey olmadı. Eğer sen ne yaptığını bilmezsen orjinal diye aldığın şeyden de sana zarar gelir. Korsan 7 nin üzerine 10 kurdum otomatik lisans yaptı. Bu da microsoftun korsana nasıl göz yumduğunu gösterir.
bilgilerini şirketlere satıyorlar

PALA.

PALA.

Üye
Microsoftun bireysel kullanımlarda yazılım dünyasında tekelleşmesinden dolayı bireysel kullanıcılara göz yumduğu bir gerçek ama gerek office gerek windows olsun kurumsal veya şirketsel bir alanda korsan kullanıldığı an anında şirlete resmi yazı yolladığı ve lisanslamak zorunda bıraktığı da bir gerçek. Windows platformu şu anda tekel (mac os herkes kuramadığı için )o yüzden göz yumuyor. Burada asıl zarar şu. Lisanssız windowsu lisanslayan kms uygulamaları. Bunları resmi kişiler yapmıyor ve bu işlem için yönetici izni istiyor. Bu programların tüm bilgileri kopyalama yada virüs yerleştirme gibi bir durumları olabilir onun dılında lisanssız windowsun tek zararı ayarlardan güncelleme alamamak. Onuda halleden program var tabiki bakım uygulamaları yada güncellemeleri elle kurmak . En garanti çözüm n11 den oem lisansı almak 60 tl birşeydi güncelleme yapmadığım bilgisayarıma onu aldım sorunsuz kullanıyorum
Yukarıda üyelerin kafası karışmasın diye KMS ile yapılan aktivasyonların yasal olmadığını yazdım.
Aslında yasal olan KMS aktivasyonlarıda var, şirketler kullanır ana bilgisayar üzerinden tüm bilgisayarlardaki windows ve ofis yazılımlarının lisanslama işlemini 6 ay gibi aralıklarla yapar. Microsoft sunucularına bağlanmak gerekmez...
N11 de OEM lisans 12 ile 15 liraya alınabiliyor genelde 30 lira civarı bir defa aktif ettikten sonra retail sürüm gibi kullanırsınız.
bilgilerini şirketlere satıyorlar
Hacker şirketi mi :) Güvenlik bileşenlerini bile atlatacak düzeydeki bir aktivasyon türü sağlıklı değildir...
KMS internet bağlantısı istemeyecektir ama yazılımcının niyeti kötü ise mesela fidye virüsü bile gönderebilir.

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bilgi satma işi zaten yıllardır olan birşey. Facebook gibi patlamadılar sadece. Orjinal diye kullandığın programlar satmıyorlar mı sanıyorsun bilgilerini?

Üst Alt