WhatsApp Messenger 2.9.7211 [Symbian]

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Temiz kullansan bile bir süre sonra yazılımsal olarak bozuluyor. Samsung telefonlarda bu sorun çok yaşanıyor.
Samsung telefonlar da 2 sene sonra yazilim, Tarihi eser olmuş oluyor. Samsung diyor işine gelirse yenisini alirsin. :D

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
  • Beğen
Tepkiler: PALA. ve TheNightMare.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@Cadillac34 reis zaten destek vermiyoruz diyorlar . Ben nokiaya olan düşüncelerini açıklarsan sinirin geçer düşüncesi ile nokia desteği paylaştım . Bugün sen yazınca aklıma geldi . CEO yu çağır bana dedim. Tabi ki çağıran yok .
Arada böyle yokluyorum belki bi umut geri dönüş yaparlar diye . Hatta bir konu açsak yollasak . Yine boş ama denemek beleş .

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Zaten sorunsuz cihaz yok ki. Bilerek malzemeden çalıyorlar. :D

Ama paraları da götürdü yani. Dünyanın zirvesine kondu.
Burada sadece Samsung'a yüklenmen oldukça yanlış. Apple'da eski telefonlarını kasıtlı olarak yavaşlattığını itiraf etmediler mi? Daha önce de defalarca yazdım yine söylüyorum; Apple İphone çıkardığında sene 2007 idi. Nokia N8 2010 yılında çıktı. Nokia bizzat kendisi söyledi Symbian'ın altyapısı gelecek teknolojiler için yetersiz diye. Adamlar mecbur Symbian'ı bırakmak zorunda kaldılar. Burada suçlu olan Nokia değil, gelişen teknolojiye onların da ayak uydurması gerekiyordu. O zaman sende şu anda kullandığın işletim sistemin yerine Windows 98 kullanabilirsin.

Cadillac34

Üye
@Cadillac34 reis zaten destek vermiyoruz diyorlar . Ben nokiaya olan düşüncelerini açıklarsan sinirin geçer düşüncesi ile nokia desteği paylaştım . Bugün sen yazınca aklıma geldi . CEO yu çağır bana dedim. Tabi ki çağıran yok .
Arada böyle yokluyorum belki bi umut geri dönüş yaparlar diye . Hatta bir konu açsak yollasak . Yine boş ama denemek beleş .
Keşke dediğin olsa da şuan gerçekleşmiş olurdu. Talep çok olması lazım ki.

Burada sadece Samsung'a yüklenmen oldukça yanlış. Apple'da eski telefonlarını kasıtlı olarak yavaşlattığını itiraf etmediler mi? Daha önce de defalarca yazdım yine söylüyorum; Apple İphone çıkardığında sene 2007 idi. Nokia N8 2010 yılında çıktı. Nokia bizzat kendisi söyledi Symbian'ın altyapısı gelecek teknolojiler için yetersiz diye. Adamlar mecbur Symbian'ı bırakmak zorunda kaldılar. Burada suçlu olan Nokia değil, gelişen teknolojiye onların da ayak uydurması gerekiyordu. O zaman sende şu anda kullandığın işletim sistemin yerine Windows 98 kullanabilirsin.
Benim kimseye suç atttığım yok ki. :D Apple da Samsung da Nokia da Sony de aynı şekilde telefonlarını yavaşlatıyorlar. Benim bilgisayar Windows 7 işletim sistemli ve hala Windows XP kullanan var. Windows 98 de XP de aynı bilgisayarda kullanılabilir. Symbian şuan devam etseydi başka isimle ve başka yazılımla devam ederdi.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Keşke dediğin olsa da şuan gerçekleşmiş olurdu. Talep çok olması lazım ki.

Benim kimseye suç atttığım yok ki. :D Apple da Samsung da Nokia da Sony de aynı şekilde telefonlarını yavaşlatıyorlar. Benim bilgisayar Windows 7 işletim sistemli ve hala Windows XP kullanan var. Windows 98 de XP de aynı bilgisayarda kullanılabilir. Symbian şuan devam etseydi başka isimle ve başka yazılımla devam ederdi.
Nokia çıkardığı hiçbir telefon için yavaşlatma veya yazılımsal herhangi bir sorun çıkartmadı. Bu yüzden özel bir telefon şirketi idi. En büyük hatası artık ölmüş olan bir sistem üzerinden telefon üretmeye devam etmesi ve zorda kalınca da acele ile Microsoft'a güvenmesi. Onun dışında Nokia benim hala favori cep telefonu üreticimdir.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Microsoft'a sattı ama kazanan kendi olsa bile hem Microsoft zarar etti hemde kullanıcılar mağdur. Microsft'un elinde olan ürünler de ellerinde kaldı. Şimdi sana soruyorum. Symbian geliştirilemez miydi? İOS 2007'de çıktı ve hala devam ediyor, Symbian niye devam etmiyor? Şimdi diyeceksin ki altyapısı yetersiz, İOS'un yeterli oluyor da Symbian'ın niye olmuyor? Android de bu konuya dahil. Lütfen mantıklı düşünelim. Bunun altında başka nedenler var.

TheStRoNg

TheStRoNg

Üye
Sen java telefon kullandığın belki şanslısın ama biz Symbian'cılar şanslı değiliz. Kullanabildiğim uygulamalar varsa Facebook, Tweetian, İnstaPro, Nimbuzz. Bunların haricindekiler çalışmıyor. Skype de dahil.
Nimbuzz çalışıyor mu?
@Mesut Aktaş konuya bi el atsan? :D

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Son kez yükleyen ve deneyen birimiz çalışıp çalışmadığını belirtirse açıklayıcı bir bilgi vermiş olacağız.

Cadillac34

Üye
Bende böyle hata veriyor. İlk başlarda tarih ve saati ayarlamak uyarı veriyor.

Saat ve tarihi geri almama ve yeniden başlatmama rağmen aynı hata verdi. Sonra tarih ve saati başka tarihe yeniden ayarladım. Yeniden başlatıp açtım bu sefer başka hata verdi.

Saati ve tarihi yeniden şimdiki zaman çevirdim ve ilk resimdeki hatayı verdi.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Microsoft'a sattı ama kazanan kendi olsa bile hem Microsoft zarar etti hemde kullanıcılar mağdur. Microsft'un elinde olan ürünler de ellerinde kaldı. Şimdi sana soruyorum. Symbian geliştirilemez miydi? İOS 2007'de çıktı ve hala devam ediyor, Symbian niye devam etmiyor? Şimdi diyeceksin ki altyapısı yetersiz, İOS'un yeterli oluyor da Symbian'ın niye olmuyor? Android de bu konuya dahil. Lütfen mantıklı düşünelim. Bunun altında başka nedenler var.
Bu konu hakkında burada daha fazla yorum yazıp, konu dışına çıkmak istemiyorum. Tek söyleyeceğim şey, Symbian OS 2010 yılında tamamen ölmüş bir sistemdi. Kimse uğraşmazdı geliştirmek için. İos ile Android tamamen farklı çekirdekler üzerine yazılmış olan sistemler, Symbian'ın İos ve Android gibi olabilmesi için sıfırdan yazılması gerekiyordu ve Nokia'da bunu bildiği için sistemden tamamen vaz geçti. Neyse daha fazla konu dışı mesaj yazmayalım.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Konu kapatılmıştır. :)

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt