Waveciler kameraniza iso1600 ekleyin!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mavrick

mavrick

Üye
    Konu Sahibi
Waveciler kameraniza iso1600 ekleyin!!
1.once stune indiriyoruz adres :

2.telefonu hata ayiklama modunda bilgisayara baglayin ,stune programina girip "auto connect" i tiklayin
not:telefonun baglandigindan emin olun
3.stune programindan "SystemFS -> Driver -> CameraCaps -> DevCamDeviceCapsNConfig_Primary.xml" a kadar gelip "DevCamDeviceCapsNConfig_Primary.xml" yazan yeri masaustune kayit edin(kolay olur)
4.daha sonra kayit ettiginiz dosyayi wordpad yardimi ile yada not defteri yardimi ile acin
5.daha sonra su yaziyi bulun

<iso>
<type>isoauto</type>
<type>iso50</type>
<type>iso100</type>
<type>iso200</type>
<type>iso400</type>
<type>iso800</type>
<default>isoauto</default>
</iso>

6.bulduktan sonra bunu <type>iso1600</type> iso800 yazan yerin altina kopyalayin asagidaki gibi olucak
<iso>
<type>isoauto</type>
<type>iso50</type>
<type>iso100</type>
<type>iso200</type>
<type>iso400</type>
<type>iso800</type>
<type>iso1600</type>
<default>isoauto</default>
</iso>

7.simdi kayit edin ve cikin ,kayit ettiginiz dosyayi stune programinda yazan "DevCamDeviceCapsNConfig_Primary.xml" yere surukleyip yapistirin bitti

simdi telefonun baglantisi kesip kameradan iso menusune bakin bakalim ne olmus:P:

not:iso 3200 denedim olmadi neyse buda iyi haber)))

resimleri cok az isikta flassiz cektim umarim anlasilir
iso-50

Uploaded with

iso-1600

Uploaded with

• Beğen
Tepkiler: ares_53

ares_53

ares_53

Üye
ne işe yarıyor bu iso birde onu anlatırmısın? normalde orjinal ayarlarında otomatik seçilide...

mavrick

mavrick

Üye
    Konu Sahibi
ne işe yarıyor bu iso birde onu anlatırmısın? normalde orjinal ayarlarında otomatik seçilide...

yuksek iso fotoda gurultu yapar ama fotoğraf olması gerektiğinden karanlık çıkıyorsa o zaman ISO değerini arttırarak doğru pozlama elde edebilirsiniz.(bascekden alinti)

erem.qns

erem.qns

Üye
Bunu yaparak çektiğin bi foto ve normal bi fotoyu upload ette bakalım kardeş..

mavrick

mavrick

Üye
    Konu Sahibi
beyler deneyen yokmu?? korkmayin kameraya birsey olmaz

mavrick

mavrick

Üye
    Konu Sahibi
arkadasim iso nun ne oldugunu bilmeniz gerek once google amca size yardimci olur

StriqeR

StriqeR

Üye
Şükür az çok biliyoruz, düşük iso daha iyi diye düşünüyordum. iso arttıkça görüntü kalitesi düşer keskinlik gider ve resim gürültülü olur,.. Sen nasıl anladıysan, bende diyorumki neden iso 1600?. Şimdi anladınmı Arkadaşım.

mavrick

mavrick

Üye
    Konu Sahibi
Şükür az çok biliyoruz, düşük iso daha iyi diye düşünüyordum. iso arttıkça görüntü kalitesi düşer keskinlik gider ve resim gürültülü olur,.. Sen nasıl anladıysan, bende diyorumki neden iso 1600?. Şimdi anladınmı Arkadaşım.

yukariya iki yeni resim koydum daha iyi anlasilsin diye

mavrick

mavrick

Üye
    Konu Sahibi
StriqeR baktinmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...