Wave S8500 ZCLB4 CFW maxihız mart 2012

Sponsorlu Bağlantılar

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Wave S8500 ZCLB4 CFW maxihız mart 2012
maxicep özel fw si yenilendi üstelik bir önceki fw deki hatalar düzeltildi bu cfw de tahminiz den hatta bada 2 den fazlası var :)
hayırlı olsun

maxihiz Wave S8500 ZCLB4 CFW
yapılan yenilikler

1. üst barada 5 li kısım oluşturuldu (paket veri yönetici)
  2. festival duvar kağıdı eklenmiştir
  3. video çekim kalitesi düzeltildi
  4. otomatik sessiz mod seçenegi eklendi
  5. fontlar değiştirildi
  6. LG 3d Widget
  7. Voip ile ip arama menü eklendi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz (test edildi)
  8. opera mini menü ye eklendi
  9. Ekolayzer ayarları artık müzik çalardan ayarlayabilirsiniz
  10. resimlere kırpma özelliğide eklenmiştir
  11. önceden sadece tuş kilidine vurunca ekran acılıyordu (şimdi hagi tuşa vursanız açılacak)
  12. internet doflin düzenlemesi yapıldı siteler artık tarayıcınızı ICS 4 agent olarak algılayacak
  13. Google Maps NaviGate Menü ye eklendi
  14. GPS daha ve daha stabil duruma getirildi
  15. klavye tuşları beyaz olarak değişmiştir
  16. 3D zil sesleri eklendi
  17. usb bağlantısında gizli klasörler görünür hale getirildi
  18. csc ye tur eklenmiştir
  19. titreşimli cevap (aranan taraf aramayı yanıtlamadan arayanın telefon titreşir) entegre uygulama
  20. telefon numarası bulma (telefon numarasını bulma diğer tarafın telefon numarasını kayıt bölgesindeki operatöre göre periyodik olarak sunucudan alır eger kayıtlı ise) entegre uygulama
yapılan düzeltmeler

1. boot logo maxicep özel (ceycey kardeşime aittir)
  2. açılış logosu maxicep eklendi (ceycey kardeşime aittir)
  3. flaş tema eklendi (3 adet isteyen başka yükleyebilir)
  4. Ön Kamera Buttonu
  5. samsung apps de sorun yok (dil engilizce bu kimse için sorun olmaz)
  6. yeni walpaper
  7. Social Hub Premium
  8. Deezer Adi Altindaa Facebook Java Versiyon menü ye eklendi
  9. Palringo menüye eklendi
  10. Polaris Office eklendi (kapanma sorunu yok)
  11. widgetler silindi
  12. üst bar da kasma yok
  13. arama kayıt aktif durumda
  14. klavye türkçe olarak kullanabilirsiniz (dil seçeneği english ve çin olarak görünüyor fakat türkçedir)
  15. duvar kağıtlarındaki donma tamamen giderilmiştir
  16. türkçe dil desteği oluşturulmuştur (ama göremezsiniz)
  17. sms ve mms litimi arttırıldı (100 limit)
appsler

1. Caster
  2. Chat on
  3. IM
  4. Navigasyon
  5. Google Search
  6. Youtube
  7. Music Hub

istege bağlı yüklemeler

1. metro eklenmiştir
  2. mail ru eklenmiştir
  3. market eklenmiştir
  4. QQbrowser eklenmiştir
  5. maps (trafik durumu) eklenmiştir
USB DRİVERLARI KURMADAN FW ATMA İŞLEMİNE BAŞLAMAYINIZ !!!

USB Cable Driver:

Multiloader 5.65:

Firmware Version: ZCLB4
BADA Version:maxicep özel tasarım bada 2.0
Uyumlu Telefon Modeli:
Wave S8500 ZCLB4 CFW maxihız mart

Wave S8500 ZCLB4 CFW maxihız mart

rar pasword : skaptan

örnek resimler

nexus astroid tema isteyenlere live walpaper
http://www.maxicep.com/bada-os-wallpaper-tema/

yükleme anlatım

uyarı : yükleme işlemi tamamlandıktan sonra bu işlemlerin mutlaka yapılması gerekmektedir arkadaşlar sakın yapmadan kullanmaya başlamayın yaptıgım tesler sonucunda bu kanıya varılmıştır.

1 - ilk seferinde şarjınız cok cabuk bitecek ve telefondan istediğiniz stabilteyi alamayacaksınız nedeni ise sistem dosyalarıyla oynamamızdır örnek (acılış ekranında bozulmalar widgetlerde karışıklık gibi) bunu engellemenin yöntemi ise cok basit yükleme işlemi tamamlandıktan sonra telefon kendini başlatıyor açlıldıktan sonra ana ekrandan başka yere girmeyin ve tuşlar bölümüne *#0228# tuşlayın ve telefonu şarja takın ilk iki secenek 100 e gelene kadar şajdan cıkarmayın telefonu ( bu cok önemli)

2 - *#5239870*# gir,ardindan cikan menuden pre conigration sec,sonra*#27236*# tuşla ve tur sec ve daha sonra telefon kapanıp acılacak buraya dikkat telefon acıldıktan sonra menüye girin dolaşın biraz menüde ve telefonu kapatın tekrar acın artık maximum hız bada 2 niz hazır

cfw yapımı bana aittir
bir teşekkür yeter

• Beğen
Tepkiler: doserr, Ozan, programmer2 ve 1 kişi daha

feyzammm

feyzammm

Üye
hemen yüklüyorum skaptan teşekkürler bi deniyem bakem

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
helal olsun kardeşim bu cfw baya iyileştirilmiş..bu aralar s8500 gelecek aldığımda deneyeceğim hemen :)

feyzammm

feyzammm

Üye
yükledim şuanki durum iyi gibi hız iyi yani menüde gezinmeler falan yanlız kies teli wawe 2 olarak görüyo

----------Eklendi @ 01:28:59 ---------- Yazıldı @ 00:50:59 ----------

kieste sorun yaşadım ama hayırlısı bakalım indirdiklerimi yüklerken kies takılıyo donuyo kalıyo bilmem neden anlamadım daha önce böyle bişey yaşamamıştım inşallah kiesle alakalı bişeydirde düzelir

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yükledim şuanki durum iyi gibi hız iyi yani menüde gezinmeler falan yanlız kies teli wawe 2 olarak görüyo

----------Eklendi @ 01:28:59 ---------- Yazıldı @ 00:50:59 ----------

kieste sorun yaşadım ama hayırlısı bakalım indirdiklerimi yüklerken kies takılıyo donuyo kalıyo bilmem neden anlamadım daha önce böyle bişey yaşamamıştım inşallah kiesle alakalı bişeydirde düzelir

fw de kies te ki sorunlar normal sorun olarak değilde yazılımsal olarak diyelim ama dediğin kadar olmasa gerek çünkü ben gayet stabil yüklemeler yaptım

wave 2 görmesi negelin ce normal çünkü bazı işlevselliği çalışması için öyle olması lazım okadar sıkıntı değil

----------Eklendi @ 13:33:42 ---------- Yazıldı @ 13:32:47 ----------

helal olsun kardeşim bu cfw baya iyileştirilmiş..bu aralar s8500 gelecek aldığımda deneyeceğim hemen :)

sağol kardeşim samsung yapamadıklarını yapmaya çalışıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: ByYlmzZz

EndyCooL

Üye
chat on için ağ modu seçme bölümünü bulamadım yardımcı olabilirmisiniz acaba ? Bu arada çok başarılı ve güzel bi çalışma olmuş elinize emeğinize sağlık birde orjinal açılış ekranı yüklerseniz sevinirim :)

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
chat on da herhangi bir skinti yok paket veriyi acarak kullanabilirsin su an ben kullaniyorum
orj acilis ekrani konusunda bu maxicep e ozel o yuzden farkli forum sitelerinde alinti yapilmasina karsilik oyle yapilmasi uygun goruldu

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
gayet'te iyi yapıyorsun çalışmanın devamını bekliyoruz..

fw de kies te ki sorunlar normal sorun olarak değilde yazılımsal olarak diyelim ama dediğin kadar olmasa gerek çünkü ben gayet stabil yüklemeler yaptım

wave 2 görmesi negelin ce normal çünkü bazı işlevselliği çalışması için öyle olması lazım okadar sıkıntı değil

----------Eklendi @ 13:33:42 ---------- Yazıldı @ 13:32:47 ----------

sağol kardeşim samsung yapamadıklarını yapmaya çalışıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Skaptan
Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
teşekkürler arkadaşlar bu arada acılış ekranı ceyhun kardeşime aittir yanlış olmasın :)

feyzammm

feyzammm

Üye
teşekkürler skaptan şimdi bağlandım ve biraz beklemeden sonra indirdiklerimi kiesten yükleyebildim çalışmalarınız ve yardımlarınızdan dolayı sonsuz teşekkür

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
teşekkürler skaptan şimdi bağlandım ve biraz beklemeden sonra indirdiklerimi kiesten yükleyebildim çalışmalarınız ve yardımlarınızdan dolayı sonsuz teşekkür

rica ederim dostum bu cfw yi geçtiğimiz hafta bitirmeme rağmen bundan da sıkıldım :) yeni bir tane daha hazırlıyorum :) yani güncelleme yapacağım samsung yapmıyor bari ben cfw lerimin güncellemesini yapayım sıkıldıkça değiştirin :)

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
:D sen işi seriye bağla sonra bir ara samsung finali tanıtınca gülüp geçelim :)

rica ederim dostum bu cfw yi geçtiğimiz hafta bitirmeme rağmen bundan da sıkıldım :) yeni bir tane daha hazırlıyorum :) yani güncelleme yapacağım samsung yapmıyor bari ben cfw lerimin güncellemesini yapayım sıkıldıkça değiştirin :)

prussiass

Üye
Skaptan abi sen olmasan biz badacıların hali ne olurdu?Tek başına bada'nın tüm yükünü çekiyosun bravaa...

• Beğen
Tepkiler: Skaptan
Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
sen baska cfw yuklemissin ondan oyle yaziyor dostum o turko cfw de guzel ama bunda daha fazlasi var

bu bizim yaptıgımız

prussiass

Üye
Ne fark var peki onunla bunun arasında?

medyc

Üye
ellerine sağlık kardeşim dicem ama yükleme anlatım resminde neyi nereye çektiğin pek net görünmüyor bir türlü okuyamadım o nedenle yapamadım... acaba browserde bir sorunmu var? yada resmi daha anlaşılır şekilde yazıları silik olmadan yükleyebilir misin?

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ellerine sağlık kardeşim dicem ama yükleme anlatım resminde neyi nereye çektiğin pek net görünmüyor bir türlü okuyamadım o nedenle yapamadım... acaba browserde bir sorunmu var? yada resmi daha anlaşılır şekilde yazıları silik olmadan yükleyebilir misin?

klasörden cıkan dosyaları aşağıdakı sıraya göre yerleştirin

sılamayı en üsttün aşagıya doğru yazıyorum 1 en üst (
multiloader e göre )

1- boot files
2- amms
3- apps
4- rsrc1
5- rsrc2
6- ffs
7- csc
8- shp app
9- fota

bu sıralama şeklinde olacak en alttaki yere ise isteğe bağlı olarak yani sana kalmış psf dosyasınıda koyabilirsin

onderos

Üye
Cfw çok güzel olmuş elinize ve emeğinize sağlık.
Samsung apps güncellemeden bağlanmıyor. Ülke hatası veriyor.
Arama yaparken shandong quingdao diye bir yazı çıkıyor.
2 gündür kullanıyorum sadece bir kere reset attı empire defence 2 oynarken
Genel olarak memnunum tekrar teşekkürler.

fetality

Üye
Skaptan ilk bada 2.0 ı senin sayende yükledim, emeğine sağlık ama türkçe karakterler yok mesajda

Üst Alt