Wave ===> HTC desire karşilastrma

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hijacker_worm

Hijacker_worm

Üye
    Konu Sahibi
Wave ===> HTC desire karşilastrma
Evet arkadaşlar kısa bir süre önce wavemi verip htc desire almstım.
Takip eden arkaşlar bilir karşılastrmam istenmsti ve bende kullanmak için zaman istemstm.Ve o zaman doldu...

Öncelikle sunu soylemelıym ki hepsi kendi görüşümdür.

Samsung wave + lar
5 ay wave kullandım.gereklı guncellemeler spoflar herseyı yaptm.tecrübeli bir kullanıcydm. bunlara dayanarak başlıyrm.

Wave kasa olarak gercktn cok dayanaklıydı.elinize aldgnzda sağlamlk hislerini fazlasyla verıyrdu. ekranada korkmadan (çizilme konusnda) dokunabılydk.tabiki süper amoled farkıda var.o netlik... Aldgım an gözüm o canlı renkleri aramıştı.Hoparlru:Wavenın daha canlı bır sesı + yuksek bir sesi vardı.Kamera: Wavenn kamerası desireye gore cok cok ıyıydı bircok ayar ve iso degerleri vardı.ama desirede duz 5 mp kamera var basıysn cekıyr .d wave bukdr :)

HTC desire
Ekran çevresi wave tadında.metal. arka kapağı ise sert plastk.wave komple metalk oldgundan elde uzun sure tutuldugunda kasada iz bırakıyrdu.bunda oyle bı sorun yok.Ekran kalıtesı wave kdr olmasada büyüklüğü ile benm ıcın one geçiyr.
Tabiki android...
Aldgım gun 2.3 sürümünü yükledım.
Ben 1 ghz işlemciyi wavede mi kullanmsm ? dedim.Bukdr hızlı geçişler uygulamalar arasında geçis vs vs. Tabi kullanımı baya baya zor
Dokummatklik konusndada baya ustun.gercktren bukdrını beklemyrdm.
Daha once dedgm gibi android aşmş kendini...
Live wallpaper olayı bambaşka zatn.Yalnz aklıma gelmsken soyleym benm çok buyuk bi eksklık olarak gördgm bir olayı dilegetirmek istyrm.wavede menü tusuna uzun basldgnda çalısan uygulamalar gözukrdu burada uygulma menüsüne girp ordan çalışanlara bakıyrsun. yanı herhangi bir tuşla çalısanlar açılmıyr.
İnternet:''Pff.Wave eşekms ya .d'' ilk cumlem :D
Ya ne diymkı wave bi dalgaydı ya androidde bi deryaaa ...
not:kesınlıkle telefonunzdan sogtmak amacyla yazılmadı istek uzerine yaptm.mutlak suretle android kullanmAnızı tavsiye ederm.
http://www.maxicep.com/bada-os/samsung-wave-htc-desire-461257.html

Siz sorun ben karşılastrym aklıma gelenler bunlar şimdilk Teşekkürker

mavrick

mavrick

Üye
zaten wavede androidolsa samsung oturur sadecewave yapardı

furkant

furkant

Üye
Şarjı nasıl gidiyor arkadaşım ?

mavrick

mavrick

Üye

Evet söylemeyı unuttm elımden düsürmuyrm oyunlar net falan 2 kere sarja takıyrm gunde. waveden daha az.1 gun gıdıyor

--------------- Ekleme ---------------

Sanmıyrm galaxyde android var ama sadece galaxy uretılmyr

wavede android olsa galaxy s diye bir tel olurmuydu o da ayrı bir soru?

furkant

furkant

Üye
Bu tarafsız karşılaştırmandan dolayı teşekkür ederim

lagionaire

Üye
badanın gelişmesi gerek üzgünümki bada gelişene kadar bizim telefonlar eskicek :))

Hijacker_worm

Hijacker_worm

Üye
    Konu Sahibi
Aynen..ben eskimesine izin vermedim

mavrick

mavrick

Üye
arkadaşlar çok acayip insanlarsınız şurda iphono3g gibi eskimeyen bir tel var iossayesinde siz wave eskicek diyosunuz ayıp

kırmızı27

kırmızı27

Üye
:off: Dostum şarz olayı berbatmış yaaaa olmadı bence en önemlisi şarz.....

fati144

fati144

Üye
ben htc desire da samsung wawe i de kullandım sarj hariç her yönden htc desire daha iyi,hatta ekranı bile daha naturel çünki bi yerde okudum bizim telefonumuzun algıladığımız ekran çözünürlüğü 800x480 değil 640x360 olarak algılıyoruz,pentile ekran olayından.google dan arayınca bulursunuz.wawe nin kontrastı daha iyi ama çözünürlük htc desire daha iyi. (telefonum s8500 wawe) :oke::oke::oke:

aybek1453

Üye
ben htc desire da samsung wawe i de kullandım sarj hariç her yönden htc desire daha iyi,hatta ekranı bile daha naturel çünki bi yerde okudum bizim telefonumuzun algıladığımız ekran çözünürlüğü 800x480 değil 640x360 olarak algılıyoruz,pentile ekran olayından.google dan arayınca bulursunuz.wawe nin kontrastı daha iyi ama çözünürlük htc desire daha iyi. (telefonum s8500 wawe) :oke::oke:
O okuduğunuz yere biraz daha iyi baksaydınız Desirenin de Wave gibi pentile ekran olduğunu göreceksiniz :oke:

• Beğen
Tepkiler: burakburti
burakburti

burakburti

Üye
desire ile wave kıyaslamak kesinlikle hata biri b ada dieri ise android şöle bişi mumkun olmuş olsa peki arkadaşım android wave de olsa ? hiç konuyu bile açmazdın samsungun kendi yazılımı bu sonuçta birden herkese hitap edip herkesin istegini karşılıycak kapasitede deil android ise daha geniş kapsamlı herşeyi düşünülmüş yüksek para yatırımları yapılmış bir işletim sistemi ama genede yanlış bilgi vermene şaşırdım şuan en iyi 1Ghz hızı sunan Galaxy S ve Wave dir bu bir gerçek iki teli eline al ve geçişlerine sadece bak menulerde vs bolumlerde desire takılıyo gözle görebiliyorsun bunu desire kötü bi tel deil ama ikisi ayrı kulvarda arkadaşım verdiğin bilğiler için tşk ederiz ama yanlış yönlendirme yapmış olman banada burda bişiler sölemem için fırsat oldu gibime geliyor burdan tüm arklara sesleniyorum Wave ile tum bilgileri almak için bana ulaşmanız yeterli

Bilgi ;)

fati144

fati144

Üye
O okuduğunuz yere biraz daha iyi baksaydınız Desirenin de Wave gibi pentile ekran olduğunu göreceksiniz :oke:
Haklısın kardeş,ama yindede htc desire diyorum:evet:
bunlarda pentie ekranlı teller

• Samsung S8000 Jet
  • HTC Droid Incredible
buda o yazıdan kısa bi paragraf (653 x 392 piksellik görüntünün 800 x 480 piksellik ekrana büyütülmesine benzetebiliriz.)

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Haklısın kardeş,ama yindede htc desire diyorum:evet:
bunlarda pentie ekranlı teller

• Samsung S8000 Jet
  • HTC Droid Incredible
buda o yazıdan kısa bi paragraf (653 x 392 piksellik görüntünün 800 x 480 piksellik ekrana büyütülmesine benzetebiliriz.)
HTC Desire da Amoled ekran vardır Super Amoled bile değildir. Bir şeyler yazarken mantık sınırları içinde yazalım, ben sevdim en güzeli o şeklinde olmasın yazılar. Amoled sıkıntısı nedeni ile Samsung HTC ye Amoled ekran sağlamadığından onlarda LCD ye geri dönüş yapmışlardır. Desire ların bir kısmı da LCD dir.

Pixel matematik hesabı ile kalite kararı verilmez. Bir çok parametre vardır, ekran teknolojisi, ekranın büyüklüğü vs vs. Wave in ekranı 293 dpi yoğunluk ve Super Amoled teknolojisi ile dünyanın en iyi ekranıdır. Zaten bir çok yerde de görebilirsiniz tüm testlerde Excelent yani Mükemmel çıkar Wave. Iphone4 326dpi gibi en yüksek yoğunluğa sahip olmasına rağmen LCD teknolojisinin dezavantajları nedeniyle daha geridedir. Samsung Galaxy S ekranın büyüklüğü ve çözünürlüğünün aynı olması nedeniyle 240dpi civarında yoğunluğa sahiptir bu nedenle Wave den geride bir ekrandır aynı teknolojiyi kullanmasına rağmen.

Çıkacak olan Galaxy S2 dünyanın en iyi teknolojisi olan Super Amoled Plus a sahip ve yoğunluk bakımından 340dpi ile 4,3" ekranına rağmen en yüksek yoğunluğa sahip telefon olacak.

Super Amoled bir ekranı LCD bir ekranla karşılaştırmak teknolojiden bi haber olmak veya başını kuma gömmek ile eşdeğerdir.

Kolay Gelsin

Hijacker_worm

Hijacker_worm

Üye
    Konu Sahibi
:off: Dostum şarz olayı berbatmış yaaaa olmadı bence en önemlisi şarz.....

kullandgım rotla alakalıyms. sımdı 2 gunu geçkn gıdıor ama arkada çalısan programlara baglı.

desire ile wave kıyaslamak kesinlikle hata biri b ada dieri ise android şöle bişi mumkun olmuş olsa peki arkadaşım android wave de olsa ? hiç konuyu bile açmazdın samsungun kendi yazılımı bu sonuçta birden herkese hitap edip herkesin istegini karşılıycak kapasitede deil android ise daha geniş kapsamlı herşeyi düşünülmüş yüksek para yatırımları yapılmış bir işletim sistemi ama genede yanlış bilgi vermene şaşırdım şuan en iyi 1Ghz hızı sunan Galaxy S ve Wave dir bu bir gerçek iki teli eline al ve geçişlerine sadece bak menulerde vs bolumlerde desire takılıyo gözle görebiliyorsun bunu desire kötü bi tel deil ama ikisi ayrı kulvarda arkadaşım verdiğin bilğiler için tşk ederiz ama yanlış yönlendirme yapmış olman banada burda bişiler sölemem için fırsat oldu gibime geliyor burdan tüm arklara sesleniyorum Wave ile tum bilgileri almak için bana ulaşmanız yeterli

Bilgi ;)

Ben wavenın ekrann daha ıyı oldgunu belirtmstm zatn...Ayrica wave daha hızlı olayı hikaye emin ol.hic bir şekirlde wave daha hızlı diyemzsn.Kendi lafını kullan 2 teli al karsılastr. desirede yapabildignn %10 unu wavede yap wave daha iyiderim.iyi bir kullanıcı olarak suanda 6x6 lik 7 sayfa menm var 29 snde telefon açılıyr. 2.3 rot kullanıyrm. 4 adet home kullanıyrm. hic biride kasmıyor. Ama su bi gerçekki fiyat/perf. oranına göre degerlndrmk daha mantklı olur. biri suan 700 e gidior biri 1100

fati144

fati144

Üye
HTC Desire da Amoled ekran vardır Super Amoled bile değildir. Bir şeyler yazarken mantık sınırları içinde yazalım, ben sevdim en güzeli o şeklinde olmasın yazılar. Amoled sıkıntısı nedeni ile Samsung HTC ye Amoled ekran sağlamadığından onlarda LCD ye geri dönüş yapmışlardır. Desire ların bir kısmı da LCD dir.

Pixel matematik hesabı ile kalite kararı verilmez. Bir çok parametre vardır, ekran teknolojisi, ekranın büyüklüğü vs vs. Wave in ekranı 293 dpi yoğunluk ve Super Amoled teknolojisi ile dünyanın en iyi ekranıdır. Zaten bir çok yerde de görebilirsiniz tüm testlerde Excelent yani Mükemmel çıkar Wave. Iphone4 326dpi gibi en yüksek yoğunluğa sahip olmasına rağmen LCD teknolojisinin dezavantajları nedeniyle daha geridedir. Samsung Galaxy S ekranın büyüklüğü ve çözünürlüğünün aynı olması nedeniyle 240dpi civarında yoğunluğa sahiptir bu nedenle Wave den geride bir ekrandır aynı teknolojiyi kullanmasına rağmen.

Çıkacak olan Galaxy S2 dünyanın en iyi teknolojisi olan Super Amoled Plus a sahip ve yoğunluk bakımından 340dpi ile 4,3" ekranına rağmen en yüksek yoğunluğa sahip telefon olacak.

Super Amoled bir ekranı LCD bir ekranla karşılaştırmak teknolojiden bi haber olmak veya başını kuma gömmek ile eşdeğerdir.

Kolay Gelsin
aydın hocam bu ekranların arasındaki pixel yoğunluğunun ne olduğunu biliyorum iphone 4 326 ppi çözünürlük 960x640 3.5 inc ,wave 293 ppi çözünürlük 800x480 3.3 inch. bunların arasındaki farkı çok iyi biliyorum. peki budurumda sizce galaxy s 2 nasıl oluyorda 340 ppi,4.3 inch,800x480 pixel oluyor burda bi mantıklıklıksız yoku sizce? bu haberi başka terdede okumuştum sölediğiniz doğru!!!
aydın hocam size cepkingde bi soru sormuştum jvkc1 le ilgili burdada sorayım, ben bu jvkc1 yüklediğimde oyun ve uygulamalar yine komple gidecekmi?

burakburti

burakburti

Üye
kullandgım rotla alakalıyms. sımdı 2 gunu geçkn gıdıor ama arkada çalısan programlara baglı.

Ben wavenın ekrann daha ıyı oldgunu belirtmstm zatn...Ayrica wave daha hızlı olayı hikaye emin ol.hic bir şekirlde wave daha hızlı diyemzsn.Kendi lafını kullan 2 teli al karsılastr. desirede yapabildignn %10 unu wavede yap wave daha iyiderim.iyi bir kullanıcı olarak suanda 6x6 lik 7 sayfa menm var 29 snde telefon açılıyr. 2.3 rot kullanıyrm. 4 adet home kullanıyrm. hic biride kasmıyor. Ama su bi gerçekki fiyat/perf. oranına göre degerlndrmk daha mantklı olur. biri suan 700 e gidior biri 1100

arkadaşım kıyaslamasam yorum yapma geregi duymam saten benim şuan telimde 10 sayfa widget war 12 sayfa uygulama var oyunlar saten nerden baksan 200 mb dan aşagı oyun yok hiç bir sıkıntı yaşamadım yaşamıyorumda ama şunuda belirtmek isterim dier arkadaşlara wave telpa garantisi adı altında olan urunlerde sorun oluyo turkıye ye gönderilen bazı wavelerde sorun war bunlarıda karşılaştırma yaptık wave alcaklar bence yurtdışı temin etsinler derim yoksa şansına çıkcak urun belli olmuyo kımısı iyi kimisinde sıkıntı oluyo desireye gelince kötü asla demem arkadaşlarımda war kendimiz test ettik gözlemim bu yöndeydi renkler ve zevkler tartışılmaz kardeşim hayırlı olsun telin güle güle kullan ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt