Vodafone Hat & Telefon Şarjı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pcmaniakk

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone Hat & Telefon Şarjı
Arkadaşlar, hattımı Turkcell'den Vodafone'ye taşıyacağım. Şuanda işleme alındı sadece bana beklemek kalıyor. Taşıma işleminden sonra forum sitelerinde "Vodafone Hat çok fazla telefon şarjı yakıyor" şeklinde konular açılmış olduğunu gördüm ve çoğu geçmiş zaman konularıydı. Tamda Vodafone'ye geçeceğim bu zamanda moral bozukluğu oldu bende. Ben telefon bataryasına önem veren biri olarak konuyla ilgili 2 soru soracağım. :

1. Vodafone'de halen bu sorun var mı?
  2. Böyle bir sorun varsa nasıl düzeltilebilir?

kcsoft

kcsoft

Üye
ne alakası varki bende yeni duyuyorum bende vodafone kullanıyorum bir sorun yok

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Arkadaşlar, hattımı Turkcell'den Vodafone'ye taşıyacağım. Şuanda işleme alındı sadece bana beklemek kalıyor. Taşıma işleminden sonra forum sitelerinde "Vodafone Hat çok fazla telefon şarjı yakıyor" şeklinde konular açılmış olduğunu gördüm ve çoğu geçmiş zaman konularıydı. Tamda Vodafone'ye geçeceğim bu zamanda moral bozukluğu oldu bende. Ben telefon bataryasına önem veren biri olarak konuyla ilgili 2 soru soracağım. :

1. Vodafone'de halen bu sorun var mı?
  2. Böyle bir sorun varsa nasıl düzeltilebilir?

Vodafone çok fazla baz istasyonu değiştirdiği için şarj süresinde biraz fark olabiliyor. Ama bu bölgeden bölgeye değişmektedir.

pcmaniakk

Üye
    Konu Sahibi
ne alakası varki bende yeni duyuyorum bende vodafone kullanıyorum bir sorun yok

Valla bende yeni duydum bu olayı ve konuyu ciddi ciddi ıspatlamış bazı arkadaşlar ve konu uzun uzun tartışılmış.

Google sonuçlardaki tüm konuları tek tek inlemenizi tavsiye ederim. Sizde çok şaşıracaksınız ama öyle bişey varmış.

kcsoft

kcsoft

Üye
Valla bende yeni duydum bu olayı ve konuyu ciddi ciddi ıspatlamış bazı arkadaşlar ve konu uzun uzun tartışılmış.

Google sonuçlardaki tüm konuları tek tek inlemenizi tavsiye ederim. Sizde çok şaşıracaksınız ama öyle bişey varmış.

Belkide vardır

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Arkadaşlar evet öyle birşey var. Arkadaşlarla forumda bu konuya zamanında uzun uzun değindik.
Vodafone destek/sorun/şikayet bölümünde bulabilirsiniz konuyu :oke:

----------Eklendi @ 22:10:28 ---------- Yazıldı @ 22:01:07 ----------

Şunu da ekleyeyim sorun bölgesel olarak değişmekle birlikte fark öyle uçurum olabilecek kadar da fazla değil ama dikkat çekecek kadar fark olabiliyor(bölgesel olarak değişebilir) diyebilirim.

yakup_407

Üye
Ben şu an kullannıyorum arkadaşım şarjı öttürüyor avea ve turkcell de 3 gün giden şarzım şimdi 1 gün gitmiyor (mobil veri ve şebeke çift modu kappatığım halde ) neden bu kadar şarj yediğini herhangi bir elektronik cihazın yanına koyduğun da gelen seslerden şebekenin vermiş olduğu tahribatı anlayabilirsin :) yaşasın avea tekrar gececem az kaldı :)

phasan

phasan

Üye
Ben şu an kullannıyorum arkadaşım şarjı öttürüyor avea ve turkcell de 3 gün giden şarzım şimdi 1 gün gitmiyor (mobil veri ve şebeke çift modu kappatığım halde ) neden bu kadar şarj yediğini herhangi bir elektronik cihazın yanına koyduğun da gelen seslerden şebekenin vermiş olduğu tahribatı anlayabilirsin :) yaşasın avea tekrar gececem az kaldı :)

haklısın arkadasım ben pc nın yanına koyuyorum ozaman hoporloru açamıyorum cok ses gelıyor

hicsam

hicsam

Üye
doğrudur ama ben bütün hatları da kullandım, en iyisi vodafone

----------Eklendi @ 16:14:02 ---------- Yazıldı @ 16:13:14 ----------

çok şarj yese bile kalitesi için değer bence

pcmaniakk

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone'un interneti Turkcell'e göre daha ağır. Turkcell'de 2dk.'da halledebileceğin iş, Vodafone hat ile 4-5 dakika sürebiliyor. Şebekenin de sinyal gücü Turkcell kadar kuvvetli olmadığı için telefonu çok kasıyor ve bu da telefonun daha çok şarj yakması sebep oluyor diye düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem. Ben şuana kadar Turkcell ve Vodafone kullandım sadece. Turkcell'de bataryam 3-4 gün dayanırdı. Şimdi ise Vodafone'dayım. Telefonu daha dün şarja koydum ve bugün 7 çubuktan sadece 2 çubuk kaldı. Bunlar benim izlenimlerim.

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Vodafone'un interneti Turkcell'e göre daha ağır. Turkcell'de 2dk.'da halledebileceğin iş, Vodafone hat ile 4-5 dakika sürebiliyor. Şebekenin de sinyal gücü Turkcell kadar kuvvetli olmadığı için telefonu çok kasıyor ve bu da telefonun daha çok şarj yakması sebep oluyor diye düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem. Ben şuana kadar Turkcell ve Vodafone kullandım sadece. Turkcell'de bataryam 3-4 gün dayanırdı. Şimdi ise Vodafone'dayım. Telefonu daha dün şarja koydum ve bugün 7 çubuktan sadece 2 çubuk kaldı. Bunlar benim izlenimlerim.

Vodafone'da sinyal sürekliliği olmadığı için telefon sabit bulunduğunuz konumda bile çok kısa süre zarfında defalarca baz istasyonu değiştirebiliyor. Bu da telin daha çok enerji harcamasına ve pil gücünün azalmasına sebep oluyor :oke:

pcmaniakk

Üye
    Konu Sahibi
Çok berbat bir durummuş. Peki bu nasıl önlenebilir acaba? Konu hakkında bilgisi olan var mı?

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Çok berbat bir durummuş. Peki bu nasıl önlenebilir acaba? Konu hakkında bilgisi olan var mı?

direk olarak evinizin bir köşesine baz istasyonu koydurursunuz hiç baz değiştirmekle uğraşmaz bu şekilde :D Şakası bir yana bunu kişisel olarak önleyemezsiniz. Operatörle ilgili bir durum.

gölgee_65

gölgee_65

Üye

Bunun 3 çözüm yolu var:
1. vodafone ya baz istasyonlarının kalitesini artırıp sinyal sürekliliği sağlayacak ya da baz istasyonlarının menzil uzunluğunu diğer en yakın baz istasyonuna göre azaltarak ayarlayacak
2. ya evinin önüne baz istasyonu kurduracan(Seçkin arkadaşımın dediği gibi) ya da evini vodafone baz istasyonuna çok yakın bir yere taşıyacan(bunu da vodafone'da çalışan arkadaşım dedi) :D
3. numara taşıma ile turkcell kalitesine geçeceksin(tabi çok para az konuşma yani azıcık aşım ağrısız başım)
bu dediklerim hepsi gerçek şaka değil çünkü başka çözüm yolu yok diye biliyorum :hmmm

Buraxlive

Buraxlive

Üye
Vodafonda böyle bir sorunun oldugu kesin. Tel bekleme konumunda hic dokunmadan yiyor sarji. Zaten akilli telefonlarin sarj skintisi var birde vodafonun bunu etkilemesi cok moral bozucu. Sinirsiz Cepnetim devam etmese vodafona coktan elveda diyecegim. Öbür yandan turkcel cok pahali aveada cekim kalitesi berbat. Zor durumdayim yani :D

pcmaniakk

Üye
    Konu Sahibi
Bazı forumlarda okuduğuma göre, 3G'yi kapatınca bu sorun kısmen de olsa engellenebiliyormuş. Bu doğru mu acaba?

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Bazı forumlarda okuduğuma göre, 3G'yi kapatınca bu sorun kısmen de olsa engellenebiliyormuş. Bu doğru mu acaba?

Evet doğrudur kısmen de olsa fark ediyor ama dediğin gibi kısmen :)
çünkü vodafone 3G çekim gücü 2G çekim gücünden kat kat az bu yüzden tel öncelikle 3G ile 2G arasında gidip geliyor ama eğer 3G olmazsa bu seferde 2G'de o baz istasyonu senin bu baz istasyonu benim gidip gelecek :D
Bunun ispatını şöyle yaptım:
öncelikle telimde 3G modunu kapattım sonra 2G modunda telin hücre bilgi ekranını açtım sonra yaklaşık yarım saat boyunca bekleme moduna baktım ve sonuç:
tel bu süre zarfında tam 5-6 adet baz istasyonu adı yazdı.
tabi bu durum bölgesel olarak değişmekle birliklere daha az veya daha çok olabilir de :D

----------Eklendi @ 21:47:19 ---------- Yazıldı @ 21:44:05 ----------

şunu da ekleyeyim:
benden tavsiye telinizin markası ne olursa olsun ve hattınız ne olursa olsun eğer 3G ile işiniz olmuyorsa yani görüntülü konuşma veya sürekli internet gibi bir ihtiyacınız yoksa mutlaka telinizin 3G modunu kapatın, çünkü 3G açıkken hem sizin sağlığınız hem de telin sağlığı daha fazla tehlike içinde olacaktır :oke:

----------Eklendi @ 21:50:21 ---------- Yazıldı @ 21:47:19 ----------

Vodafonda böyle bir sorunun oldugu kesin. Tel bekleme konumunda hic dokunmadan yiyor sarji. Zaten akilli telefonlarin sarj skintisi var birde vodafonun bunu etkilemesi cok moral bozucu. Sinirsiz Cepnetim devam etmese vodafona coktan elveda diyecegim. Öbür yandan turkcel cok pahali aveada cekim kalitesi berbat. Zor durumdayim yani :D

Haklısın arkadaşım vodafone'a elimiz mahkum çünkü turkcell pahalı Avea'da çekim gücü vodafone kadar iyi değil yani anlayacağın hepimiz zor durumdayız :D

pcmaniakk

Üye
    Konu Sahibi
Tamamdır hocam Bilgi için teşekkür ederim. Aynen durum dediğiniz gibi. Biri pahalı, biri telefon düşmanı, diğeri kalitesiz. : )

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Tamamdır hocam Bilgi için teşekkür ederim. Aynen durum dediğiniz gibi. Biri pahalı, biri telefon düşmanı, diğeri kalitesiz. : )

:rica:
aynen öyle :oke:
Allah'tan numara taşıma var da her sene bir operatör revaçta oluyor biz de o şekilde idare edip gidiyoruz artık bakalım bunun sonu nereye gidecek??

Buraxlive

Buraxlive

Üye
Bunun sonu yok gibi hat hat gezip yolumuzu bulcaz artik :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt