Vodafone 3G kapsama alanı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Girrffe

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone 3G kapsama alanı ?
Arkadaşlar bugün sadece 3G için tam olarak Vodafone'a geçtim.Ama telefonun sol üstünde 3G işareti çıkmıyor?:@:bann:
Şebeke ayarlarından operatörleri taradım.
VODAFONE TR
TURKCELL
3G AVEA

olarak buldu.Sadece avea'nın kini buldu.Sadece avea'nın çektiği yer mi olur:D:D
Şimdi yaşadığım yerde 3G yok demek mi oluyor?:vur
[Yer:Antalya/Alanya]

arslansem

arslansem

Üye
Evet öyle oluyor:)

Girrffe

Üye
    Konu Sahibi
tamam..
Peki 3G'nin 2 çubuk çekmesiyle 5 çubuk çekmesi arasında bir fark var mı?

Telomanyak

Telomanyak

Üye
tamam..
Peki 3G'nin 2 çubuk çekmesiyle 5 çubuk çekmesi arasında bir fark var mı?

Tabiki var.Hemde baya fark yaratıyor örneğin mobil tv izlerken iki çizgide sürekli takılma yaşarsın.İnternete bağlandığında daha yavaş bağlanırsın.

xmerty

xmerty

Üye
Türkiyenin her yerinde 3g var dediniz van da hala 3g yokk. :-{

|-ERKAN-|

|-ERKAN-|

Üye
sadece şehir merkezlerinde var.çarşıdan biryere gitme :)

onatcan95

onatcan95

Üye
aslında sadece şehir merkezi demek saçma olur. bazı semtlerin iç kesimlerinde de çekiyor. 5 diş değil de 4 diş çekiyor. Ama sonuç olarak çekiyor. Bazı yerlerde hiç çekmiyor ama çoğu yerde çekiyor. Turkcell daha az yerde çekiyor ama, A tipi lisansa sahip olduğu için daha güçlü çekiyor.

sethaa

sethaa

Üye
aslında sadece şehir merkezi demek saçma olur. bazı semtlerin iç kesimlerinde de çekiyor. 5 diş değil de 4 diş çekiyor. Ama sonuç olarak çekiyor. Bazı yerlerde hiç çekmiyor ama çoğu yerde çekiyor. Turkcell daha az yerde çekiyor ama, A tipi lisansa sahip olduğu için daha güçlü çekiyor.

A tipi lisansın çekim gücüyle hiçbir alakası yok. A tipi lisansın farkı kapasitedir. Turkcell A tipi lisansa sahip oldugu için 1 baz istasyonundan 100 kişi internete bağlanabiliyorken, bu sayı Vodafone'da 80 kişi, Avea'da 60 kişiye düşüyor.

NOT: 60 - 80 ve 100 sayılarını örnek vermek amacıyla kafadan salladım. Gercek degerler değildir.

NOT2: Mesela diyelim ki bir gün Vodafone, Turkcell ile aynı kapasiteye sahip olmak istedi. Turkcell'den %20 daha fazla baz istasyonu kurarak bunu başarabilir. O zaman da lisans paraları eşitlenmiş gibi birşey olur. Zaten bu lisanslar alınırken herkes abone kapasitesine göre lisans aldı.

EMİRHAN06900

EMİRHAN06900

Üye
Heheh bu konuda çok şanslıyız türkiyede ilk 3g yi alan ilçeyiz hemde köylerde bile var ben köye gittigimde süper çekiyo valla baz istasyonu var onun ayrıyetten o kurulmadan olmiyo burdada yoktu millet çok ısrar etti (tabi biz) bi buçuk haftada kurdular sizede gelir inh en kısaa sürede..

ibo_16_37

Üye
3g içelere kırsala ne zaman yayılacak acele cevap

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
3g içelere kırsala ne zaman yayılacak acele cevap

bu konuda kimse net bir cevap veremez. Ama kısa bir bilgi vereyim. Bazı ilçelerde hizmet verilmekte, bütün ilçelere 2010 ortalarında hizmete gireceğini tahmin ediyorum, en geç 2010 sonuna kadar devam eder, ama köy ve kırsal alanlara gelmesi hakkında net bir bilgiyi kimse veremez, çünkü kullanıma ve talep doğrultusunda kurulacağını tahmin ediyorum. Şimdi Turkcell, Vodafone veya Avea 5, 10 kişi haftada 30, 40 dakika görüntülü görüşecek diye tutup da bir verici kurmaz. Onun için birazda kullanıma bağlı olarak yayılacak.

Üst Alt