>>> VLC Media Player Güvenlik Açığından Kurtuldu <<<


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
toprakumit

toprakumit

Üye
    Konu Sahibi


Önceki sürümünde güvenlik açıklarına maruz kalan VLC Media Player'ın yeni sürümü daha güvenli.


Daha önceden VLC Media Player'ın 0.8.6h sürümünde bulunan bir güvenlik açığının haberini yapmıştık. Açık sebebiyle saldırgan, kontrol edilen bir WAV dosyası ile bir Integer-Overflow'u kullanarak sistemi ele geçirilebiliyordu.

Geliştiriciler bu haber yayımlandığı sırada 0.8.6i sürümü üzerinde çalışıyorlardı. Artık sürüm indirilmeye sunuldu. Ek olarak bu sürüm FreeBSD'de geliştirilmiş ses öğeleri (visualizations) sunuyor ve çeşitli modlardaki türlü güvenlik açıklarını gideriyor.

Download:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt