Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Meyve lekeleri içerisinde en zor olan vişne lekesinin nasıl çıkarılacağını biliyor musunuz? İşte cevabı...

Vişne, içeriğindeki maddeler nedeniyle kıyafetlerde kalıcı izler bırakabilmektedir. Vişne lekesini çıkarma işleminin başarılı olabilmesi için lekenin kısa süre içerisinde dağılmadan temizlenmesi çok önemlidir. Bunun için şu adımları uygulayabilirsiniz:

Leke oluştuktan sonra hemen kıyafeti ters çevirin ve lekenin üzerinden ılık su akıtın. Su, vişne lekesinin çıkarılmasını kolaylaştıracaktır.

Eğer leke masa örtünüze bulaştıysa ve masa örtüsünü o anda yıkamak mümkün değilse lekenin üzerine tuz dökebilirsiniz. Tuz, lekenin kalıcı olmasını engeller.

Konsantre Omo Sıvı deterjan ise özel formülü ile vişne lekesini çıkarma konusunda oldukça başarılıdır. Leke oluştuktan sonra hemen lekenin üzerine Omo Sıvı’yı dökün ve bir süre bekletin. Daha sonra lekeli bölgeyi ılık su ve Omo ile hafifçe ovalayın. Ardından kıyafeti talimatına uygun olarak yıkayın. Lekenin kıyafetinizden çıkmış olduğunu göreceksiniz.
 

Benzer Konular

Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
1K
Doğuş Pertez
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
526
Doğuş Pertez
Cevap
38
Görüntüleme
2K
Akıncı
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
393
Doğuş Pertez
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt