Virüsler USB'den Yayılıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
SHS

SHS

Üye
    Konu Sahibi
Virüsler USB'den Yayılıyor
ESET tarafından Eylül ayında derlenen verilere göre, virüslerin en çok kullandıkları yayılma yöntemi, USB bellekler.

Küresel Tehdit İstatistiklerine göre, INF/Autorun yüzde 6.49'luk görülme oranı ile dünyadaki en yaygın tehditlerin başında geliyor. INF/Autorun, ESET'İN Windows sistemlerde Autorun.inf dosyası yoluyla sisteme zararlı yazılım bulaştırılmasını sağlayan tehditlere verdiği genel isim. Autorun.inf dosyası, USB Flash Disk gibi çıkarılabilir aletlerin bilgisayara takıldığında otomatik olarak çalıştırılmasını sağlıyor. Çıkarılabilir medyalar çok kullanışlı ve popüler olduğu için virüs yazarları için cazip bir kanal olmaya devam ediyor.

ESET uzmanları, bu tür tehditlerden korunmak için sistem yamalarını güncel tutmayı, Autorun yani "otomatik çalıştır" özelliğini devre dışı bırakmayı ve güncel bir antivirüs yazılımı kullanmayı öneriyor.

• Beğen
Tepkiler: Revengeful

quad4core

quad4core

Üye
USB Disk Security programını kurun bilgisayara usb'den virüs falan bulaşmaz.Ben kullanıyorum flaşh bellek taktığım anda virüsü bulup siliyo

• Beğen
Tepkiler: SHS ve Revengeful
mangdaşire

mangdaşire

Üye
autorun falan basit virüsler.bana kolay kolay zarar veremezler.

• Beğen
Tepkiler: SHS
kcsoft

kcsoft

Üye
hangi antivirüs programını kullanıyorsun

• Beğen
mangdaşire

mangdaşire

Üye
hangi antivirüs programını kullanıyorsun
eset 5+usb disk security.bunlar virüslerin çoğunu hallediyor ama bazen bunlara ragmen de girebiliyor.o zaman combofix devreye giriyor.genelde bu yöntemle çoğu virüs siliniyor.ama oldu ki silinmedi diyelim o zaman da internetten araştırıp temizlemeye çalışırım.en son ihtimal format.

• Beğen
kcsoft

kcsoft

Üye

eset 5+usb disk security.bunlar virüslerin çoğunu hallediyor ama bazen bunlara ragmen de girebiliyor.o zaman combofix devreye giriyor.genelde bu yöntemle çoğu virüs siliniyor.ama oldu ki silinmedi diyelim o zaman da internetten araştırıp temizlemeye çalışırım.en son ihtimal format.

Bende eset 5 i kurmaya çalıştım kurmadı hata verdi uyumluluk modunuda denedim yinede kurmadı

• Beğen
mangdaşire

mangdaşire

Üye
Bende eset 5 i kurmaya çalıştım kurmadı hata verdi uyumluluk modunuda denedim yinede kurmadı
windows 7 de mi? :hmmm bende hiç hata vermeden kuruldu.bendeki yüklü olan eset smart security 5 bu arada.

• Beğen
SHS

SHS

Üye
    Konu Sahibi
USB Disk Security programını kurun bilgisayara usb'den virüs falan bulaşmaz.Ben kullanıyorum flaşh bellek taktığım anda virüsü bulup siliyo
saol kullanacağım, bizde bi usb var, içinde virüsler alem yapıyor:d:

• Beğen
Tepkiler: mangdaşire
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Eset smart yerine, Eset antivürüs olanı kurun ikiside farklı mantıklarda çalışır.

Enfekte Olmuş Bir Taşınabilir Bellekteki Virüsü Temizlemek

Bu işlem, bu konuda tecrübesiz bilgisayar kullanıcıları için ilk bakışta zor görülebilir; fakat aksine, oldukça basittir. Ayrıca bu işlemi sadece taşınabilir belleklerde değil, C: ya da D: gibi yerel disklerde de uygulayabilir ve bu sayede tüm disklerde yer alan, diske ulaşımı aksatan "autorun.inf" dosyalarını silebilirsiniz.

1. Öncelikle adresinde bulunan programı indirip .rar uzantılı dosya içerisindeki "fc_setup.exe" isimli programı bilgisayarınıza kurunuz.

2. Programı, bilgisayarınıza kurduktan sonra çalıştırınız ve program ekranında üst kısımlarda (C, D, E gibi sürücülerin olduğu kesimde) yer alan sürücü sırasından, aşağıdaki ekran görüntüsünde yeşil ok ile belirtilmiş olan simgeli taşınabilir belleğinizi seçiniz.
3. Taşınabilir belleğinizin içindeki dosya ve klasörler görüntülenecektir. Burada, kırmızı ok ile gösterilen "autorun.inf" dosyasını ve daha hiç rastlamadığınız, size yabancı gelen diğer .exe uzantılı dosyalarını siliniz (görüntüdeki .exe dosyaları örnektir, isimleri değişiklik gösterebilir).

4. Silme işlemini gerçekleştirdikten sonra taşınabilir belleğinizi bilgisayarınızdan çıkarıp tekrar takınız. Belleğinizin içerisindeki virüs silinmiş olacaktır.

NOT: Bu işlemi gerçekleştirmeden önce, taşınabilir belleğin takılı olduğu bilgisayarın virüslerden arındırılmış olmasına dikkat ediniz. Aksi hâlde, bu işlemi gerçekleştirseniz bile, virüsün tekrar ortaya çıkma ihtimâli vardır.

• Beğen
Tepkiler: kcsoft ve SHS
SHS

SHS

Üye
    Konu Sahibi

Eset smart yerine, Eset antivürüs olanı kurun ikiside farklı mantıklarda çalışır.

Enfekte Olmuş Bir Taşınabilir Bellekteki Virüsü Temizlemek

Bu işlem, bu konuda tecrübesiz bilgisayar kullanıcıları için ilk bakışta zor görülebilir; fakat aksine, oldukça basittir. Ayrıca bu işlemi sadece taşınabilir belleklerde değil, C: ya da D: gibi yerel disklerde de uygulayabilir ve bu sayede tüm disklerde yer alan, diske ulaşımı aksatan "autorun.inf" dosyalarını silebilirsiniz.

1. Öncelikle adresinde bulunan programı indirip .rar uzantılı dosya içerisindeki "fc_setup.exe" isimli programı bilgisayarınıza kurunuz.

2. Programı, bilgisayarınıza kurduktan sonra çalıştırınız ve program ekranında üst kısımlarda (C, D, E gibi sürücülerin olduğu kesimde) yer alan sürücü sırasından, aşağıdaki ekran görüntüsünde yeşil ok ile belirtilmiş olan simgeli taşınabilir belleğinizi seçiniz.
3. Taşınabilir belleğinizin içindeki dosya ve klasörler görüntülenecektir. Burada, kırmızı ok ile gösterilen "autorun.inf" dosyasını ve daha hiç rastlamadığınız, size yabancı gelen diğer .exe uzantılı dosyalarını siliniz (görüntüdeki .exe dosyaları örnektir, isimleri değişiklik gösterebilir).

4. Silme işlemini gerçekleştirdikten sonra taşınabilir belleğinizi bilgisayarınızdan çıkarıp tekrar takınız. Belleğinizin içerisindeki virüs silinmiş olacaktır.

NOT: Bu işlemi gerçekleştirmeden önce, taşınabilir belleğin takılı olduğu bilgisayarın virüslerden arındırılmış olmasına dikkat ediniz. Aksi hâlde, bu işlemi gerçekleştirseniz bile, virüsün tekrar ortaya çıkma ihtimâli vardır.
eyvallah çok ihtiyacım vardı buna:oke:

MrExpert

MrExpert

Üye
usb sectury yeterrr bide bir virus programı tamam...

• Beğen
MertcaN9

MertcaN9

Üye
virüslerrrrr :bangin:

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt