Püf Noktası [Videolu Detaylı Anlatım]S3 mini I8190 SD Karta Taşıma Sonunda buldum beyler!

Sponsorlu Bağlantılar

setopol

Üye
    Konu Sahibi
[Videolu Detaylı Anlatım]S3 mini I8190 SD Karta Taşıma Sonunda buldum beyler!
Selamun Aleyküm Arkadaşlar,

Video:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Oncelikle Belirteyim;
Yaptıgınız işlemler telefonunuza zarar verebilir[Ben çok yaptım hiç zarar vermedi]bu nedenle şahsım adına hiç bir sorumluluk almıyorum.Sorumluluk size ait.Birde rootu ve romu geri alıp telefonu garantiye dönebilirsiniz.

Biliyorsunuz S3 mini ye güncelleme gelmedigi için sd karta uygulama taşıyamıyorduk.
Artık bu yontem sayesinde tasıyabilirsiniz.
Oncellikle Telefonunuzun Root lu ve rom lu olması gerekiyor.Bunun için aşagıda verdigim siteden CyanogenMod 11 4.4.4 yükleyeceksiniz.
Link:

Oradaki Talimatlardan yararlanarak telefonunuzu rootladıktan sonra Artık uygulamaları sd karta taşıyabileceksiniz.

Not:Kendim denedim Kesinlikle çalısıyor arkadaşlar telefon çok hızlanıyor yararı çok yani.

Resimler:

NOT:Resimler ve Video Kesinlikle bana aittir.
Rom ve Taşıma Hakkında Olumlu Yönler:
  • Telefon kesinlikle çok hızlanıyor.
  • Performans sekmesi ekleniyor ve telefonla işiniz olmadıgı zaman işlemci hızını 200 mhz düşürüp telefonla ilgileneciginiz zaman 1000 mhz ye çıkarabilirsiniz.
  • Ayrıca bu sekmede Bellek ve Grafik performansı hakkında kontrol yapabilirsiniz.
  • Sade Şık bir arayüz geliyor.
  • Android sürümünüz 4.4.4 e yükseliyor.
  • Ayarlarda gezinebilirsiniz çok güzel ozellikler var High touch sensivity,Kilit ekranı gibi
  • İsteğe göre yeni tema ve duvar kağıtları edinebiliyorsunuz sekmeden

Kullanıcı Gözünden Olumsuz Yönler:
  • Rehbere girdiğinizde orjinal samsung rehberindeki gibi kaydırma alanı yok ve rehbere girdiğinizde tüm kişilere basıp ordan seçiyorsunuz.Bu benim açımdan olumsuz bir yöndür.Çünkü mesaj atmak istedigimizde farklı yonde kaydırabiliyorduk.
İnsallah beğenirsiniz. Teşekkürler.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Bu işlem için custom rom yuklemene gerek yok zaten cihaz rootlu ise uygulamaları hafıza kartına taşıyan uygulamalar mevcut :)

setopol

Üye
    Konu Sahibi
Bahadır Cevabın için teşekkür ederim :)
Dedigin gibi programlar var . Malesef rootlu uygulamaları taşıyan programlarla sağlıklı taşıma olmuyor. Çoğu program kendi ayarlarına yönlendiriyor.Bazıları ise tasındı diyor ama taşımıyor.Root olduktan sonra rom u göze zaten alacaklarını düşündüğüm için bu çözüm yolunu gösterdim.Kesinlikle taşıyor uygulamaları oyunları.Birde Ekstra alan açma gibi veya sd kartı bölme gibi sorunları yok. Saygılar :)

Üst Alt