uykusuzluğa önerisi olan

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi

6-7 yıldır bende de var. Nedenini başladığı zamanlarda fark ettim. Bu işi sadece beynimin çözeceğini de biliyorum. Gel gör ki, sorunu bildiğim halde beynimde bitiremedim. Yakın bir zamana kadar hep bunun mücadelesini veriyordum. Ve en sonunda umursamamaya başladım. Artık alıştım ben. Fazla dert etmiyorum. Dediğin gibi hiç birşeyden zevk almıyordum, ama artık böyle değil. Sadece kendimi 'boşver'e endekslemeyi başarabildim. Hafta sonu saat sınırı olmadığı için, bütün uykusuzluğu cumartesi ve(ya) pazar günü gideriyorum. Ve tahmin ettiğim gibi olursa, en geç 5 sene içinde bundan kurtulurum. Biraz uzun bir zaman dilimi ama yapacak başka bir şeyim yok. Oturup ağlamakta eskide kaldı zaten. Bütün vurdum duymazlığımı bu olaya borçluyum belki de. Her zaman isyan etmek olmuyor. Bazen at gözlüğünü takıp bardağın sadece dolu tarafına bakmalı insan.

Konu sahibine de tavsiyem bu yöndedir. Beyinle veya tıbbi malzemelerle üstesinden gelemiyorsan, fazla dert etmeye gerek yok. Akışına bırak ve sürekli dile getirmekten vazgeç. Böylelikle sorunu, unutarakta çözebilme ihtimalin doğar. Senin ki belki daha ciddi bir durum olabilir. Benim; sadece, defalarca 2 gün uyumadığım oldu. 15 gün aralıksız uyumadığına da inanmıyorum açıkcası. Belki de yanlış anlamışızdır ama şöyle düşün; bu olayın bize faydalarıda var. Defalarca uzun yola gittim ve her zaman tek ayakta kalan ben oldum. Bizden fazla uykusuzluğa dayanabilen yok. Belki halsiz düşüyoruz çoğu zaman ama zor durumlarda en dayanıklı biz oluyoruz.
Bir an önce uyumam lazım diye bir derdim yok. Geceleri bir geziye çıktığım zaman bile bunun avantajını yaşıyorum. Herkes bir an önce evine gidip uyumayı düşünürken, ben gezinin tadını çıkarabiliyorum. Velhasıl ben uzun zamandır böyle olduğum için alıştım. Ve artık tadını çıkarıyorum. Sende alışmış olmalısın ki, benim gibi davranmanın sana daha çok faydası olacaktır...

15 gündür daha doğrusu gecedir uyuyamıyorum derken sadece 2 saat uyuyorum o da uyumak denirse uyanıklıkla uyku arasındayım hep, senin de aynı sorun mu bilmiyorum ama akışına bırakmaya çalışıyorum henüz tıbbi olarak yeni başladım tabi beyinde bitmediği sürece ilaçların da pek etkisi olmaz, işe yararsa uyurum yaramazsa takılırım artık buralarda:)

ismail

ismail

Üye
i-Dozer deneyebilirsin ama dediklerini katiyen yapman gerek.

Bende mümkün ortam olmadığından deneyemedim :oke:

maxirabit

maxirabit

Üye
jackalmami

jackalmami

Üye
15 gündür daha doğrusu gecedir uyuyamıyorum derken sadece 2 saat uyuyorum o da uyumak denirse uyanıklıkla uyku arasındayım hep, senin de aynı sorun mu bilmiyorum ama akışına bırakmaya çalışıyorum henüz tıbbi olarak yeni başladım tabi beyinde bitmediği sürece ilaçların da pek etkisi olmaz, işe yararsa uyurum yaramazsa takılırım artık buralarda:)

Bende de aynı sorun olduğunu belirttim. Ortalamaya vurursak; günde 3 saat uyuyorum. Tabii erken kalkma mecburiyetim olduğu zaman. Hafta sonları sabaha karşı yatar, akşama doğru uyanırım. Kolay kolay da uyanamıyorum. Bu yüzdende hemen hemen her gün işe geç gidiyorum. Çalıştığım şirketlerden sırf bu yüzden kovulduğum oldu. Buna rağmen hiç umursamıyorum. '3 günlük dünya' sonuçta...

@minoo : Fiziksel bir sorunum yok. Burada takılmaktan da olmadığını çok iyi biliyorum ve zaten o kadar eski değilim burada. Vicdanen bir rahatsızlığımda yok. Her neyse...Dediğin gibi gecelerde yaşamaya mahkumum. Bu yüzden, çırpınmayı bıraktım zevk almaya bakıyorum. :)

• Beğen
Tepkiler: 1STayTRue35
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

Bende de aynı sorun olduğunu belirttim. Ortalamaya vurursak; günde 3 saat uyuyorum. Tabii erken kalkma mecburiyetim olduğu zaman. Hafta sonları sabaha karşı yatar, akşama doğru uyanırım. Kolay kolay da uyanamıyorum. Bu yüzdende hemen hemen her gün işe geç gidiyorum. Çalıştığım şirketlerden sırf bu yüzden kovulduğum oldu. Buna rağmen hiç umursamıyorum. '3 günlük dünya' sonuçta...

@minoo : Fiziksel bir sorunum yok. Burada takılmaktan da olmadığını çok iyi biliyorum ve zaten o kadar eski değilim burada. Vicdanen bir rahatsızlığımda yok. Her neyse...Dediğin gibi gecelerde yaşamaya mahkumum. Bu yüzden, çırpınmayı bıraktım zevk almaya bakıyorum. :)
elden birşey gelmeyince mecbur muhammed usta:)

_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi

en yakın tekel bayine git bence.

işe yarıyor ama onun da sabahı kötü her gece de olmaz sonra da onu bırakmaya çalışmak var:)

Benim ortalama uykulu kaldığım süre 2 saat onda da tam uykulu olduğum söylenemez, en azından beyinde bitirme olayını sağa sola yazarak çözmeye çalışıyorum bu gece ümitliyim

• Beğen
Tepkiler: 1STayTRue35
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
15 gecedir uyuyamıyorum uykum var hemde çok var ama kafamdan atamadığım düşünceler yüzünden uyuyamıyorum çözüm önerisi olan?

fazla derin düşüneceye dalma git kızla konuş rahatla :)

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
işe yarıyor ama onun da sabahı kötü her gece de olmaz sonra da onu bırakmaya çalışmak var:)

Benim ortalama uykulu kaldığım süre 2 saat onda da tam uykulu olduğum söylenemez, en azından beyinde bitirme olayını sağa sola yazarak çözmeye çalışıyorum bu gece ümitliyim
inşallah bu gece olacak kardeş:)

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
elinize bi kitap alın kesin çözüm yahu :ehe

jackalmami

jackalmami

Üye

Ümidini kırmak gibi olmasın ama bir gece de olacak iş değil bu. Senelerini alır. Tabii yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiysen ayrı. Böyle olduğunu da zannetmiyorum. Yine de, bu zorlu mücadelende başarılar diliyorum. :)

- - - Eklendi - - -

elinize bi kitap alın kesin çözüm yahu :ehe

Sana göre kesin çözüm olabilir ama bize göre değil. Çok denedim. :ehe
Yani ben, her türlü yolu denedim. Tıbbi yardım hariç. Sadece çok yorulmanın bir faydası var. O da, her gün mağdur olduğum bir durum.

_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
1 saat pek bekledigim sonuç degil açıkçası

maxirabit

maxirabit

Üye
Aslında en güzeli kesin sonuç veren çok doğal bir yöntem biliyorumda işte 2 insan arasında geçiyor deliksiz 1 gün uyku bile uyutuyor:D

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
al eline bi yararlı bi kitap. (dini içerikli de olabilir) okumaya başla 2.sayfada uykun gelir şeytan bırakmaz seni.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Papatya çayı uyku yapar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt