Usb Port Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

excaliburussx1

Üye
    Konu Sahibi
Usb Port Yardım
Arkadaşlar, yeni bi sistem topladık arkadaşa windowsu vesaireyi de kurduk herşey iyi hoş güzel, derken usbleri kullanamadığımzı farkettik. yani usb ye herhangi bi şey takınca algılamıyor. Ancak sürücüsünü siliyorum, windows açılınca yeni donanım bulundu deyip sürücüyü yüklüyor. Ancak dediğim gibi usblerin hiçbirini kullanamıyoruz. usbler aygıt yöneticisinde gözüküyor ancak bilgisayarın ilk açılışında ekranda 00 USB mass storage devices found and configured diye bir ibare çıkıyor. kafam da iyicene karıştı çünkü dediğim gibi windowsda görünüyor, bios da görünmüyor. biosu karıştırdım biraz ama netice değişmedi. anakart asus nf3 754p, 4 tane usb portu var üstünde...
yardım edebilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler...

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
bazı anakartlarda bıosdan usb ıle acma kapama veya ayar ıslemlerı yapıldıgını duydum bı bak bence

DefectoR

Anakartın usb driverini kurduğundan eminmisin???

excaliburussx1

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(DefectoR &#064; Dec 15 2005, 12&#58;54 PM) [post=228027]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

defector cd de sadece me ve 98 için driver var. windows zaten kendi kendine yüklüyor driverı...

DefectoR

<div class='quotetop'>(excaliburussx1 &#064; Dec 15 2005, 09&#58;25 PM) [post=228460]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(DefectoR &#064; Dec 15 2005, 12&#58;54 PM) [post=228027]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

defector cd de sadece me ve 98 için driver var. windows zaten kendi kendine yüklüyor driverı...
[/b][/quote]
Arkadaşım plug&play olması seni aldatmasın, kendi kendine yüklüyor die bişi olamaz, ben 92 den 2005 ortasına kadar bu işi yaptım senin dediğin mantıkla gidilecek olsa zaten bilgisayarcılık die bi kavram çıkmazdı ortaya

Ana kartının modelini tam olarak bi yazarsan sana yardımcı olmaya çalışalım...

Soket 754 ün modelleri aşağıdakilerdir, hangisi senin ana kartının modeli onu bildirirsen sana güncel driverini gönderirim kurarsın, büyük ihtimalle sorun çözülür

K8N, K8N4-E, K8N4-E, DELUXE, K8N4-E SE, K8N-E, K8N-E Deluxe, K8N-VM, K8S-MX, K8U-X, K8V, K8V Deluxe, K8V SE Deluxe, K8V-MX, K8V-X, K8V-X SE

excaliburussx1

Üye
    Konu Sahibi
DefectoR kardeş, anakartın modeli K8N, asus marka. İnşallah olur çünkü, anakartı söküp de geri götürmek bi daha kurmak işkence gibi geliyor. Gerçi son çare olunca, mecbur tabi
Bi de şöyle bi şey var, flash diski taktığımda normal çalışan usblerde flashın üstündeki kırmızı ışık yanar, benimkin de hiç bi hareket yok ...
Neyse kardeş, driverı bi yükleyelim biz en iyisi
ilgilendiğin için teşekkür ederim

excaliburussx1

Üye
    Konu Sahibi
Anakartım arızalıymış... yenisini verdiler en tekrar topladım pcyi... windowsun kendi kuruduğu driver, gayet güzel çalıştırıyor usbleri demek ki bilgisayarcılık diye bi şey yokmuş

Üst Alt