Üniversiteye Yeni Girecekler İçin Öneri, Tavsiye ve Yardımlarınızı Burada Paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

togaman

togaman

Üye
Adnan mendeser üniversitesi
AYDIN/KARACASU
Muhasebe ve vergi uygulamaları:pro:

kralxxx

kralxxx

Üye
Yeni kazananlara ilk önerim ilk yılları sallamasınlar çoğu yorumda ilk yılı sallama fikrini gördüm ama bence yanlış bi düşünce eğer 2 yıllık bi okuldaysan ilk yılı önemsemelisin asıl tatili 2. sınıfta yaparsın çünkü ilk yıl zaten alışmaydı tanışmaydı yerdleşmeydi derkez baya bi zor geçiyor 2. sene ise hiç zorluk çekmiyosun. Bu yüzden ilk yıllık biraz kasarsanız 2. yıl kafanız rahat olur bi arkdaş ortamınız olur gezersiniz dolaşırsınız . 4 yıllıklar için de aslında bi bakıma böyle ilk yılı sallamak bence iyi değil benden söylemesi.

Eve çıkma konusunda da evinden uzak tanıdık olmayan bir şehirdeyseniz eğer ilk önce kesinlikle yurda yerleşin derim eve çıkmak öyle kolay olmuyor arkadaşlarını çok iyi seçmelisin kafa dengi kişileri bulmalısın buda anca zamanla oluyor bu zamanıda yurtta bolca bulacaksınız. Ben çok arkadaşımı biliyorum böyle eve çıkma hevesiyle hemen birkaç kşiyle ev tutuylar daha birbirlerini tanımadan etmeden sonra bir anlaşmazlık bir kavga yurda geri dönmek zorunda kalıyolar.Eve çıkmak sorumluluk ister bulaşık derdi var çamaşır derdi en önemlisi yemek derdi ama yurtta böyle sorunlarınız olmuyor birde yurtta çalışma ortamı daha iyi oluyor çünkü eve çıkınca bi rahatlık geliyo sallamaya başlıyosunuz bide kız falan varsa oo kkoyver gitsin o yüzden eğer okumak istiyosanız dikkatli olun derim kararlarınızı iyi verin benden söylemesi :)
Herkese kolay gelsin:oke:

Bu arada ben Afyon Kocatepe Ün. Sandıklı MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği 2. sınıf
Afyon'a gelirseniz görüşürüz inş.:)

togaman

togaman

Üye
kralxxx dediğinde çok haklısın okumayamıgıdıyoz tatşlrmı demı alt tarafı 2 yıllık bıde 2 sene sık oku bitir 4 senelıkler ne yapsın yazık

silop_kms

silop_kms

Üye
    Konu Sahibi
yorumlar için teşekkürler...

legend5858

legend5858

Üye
paü makin müh. kazandım bu sene. öneriler için teşekkürler.
senin yaş 17 nasıl kazandın acaba bu yasta oraya ben daha bu sene girecem sınava :D bence biraz atıyorsun

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Benım sınıfımda 17 yasında kazanan kızlar var bence atmıyor,5 yasında ılkokula yazılabılır ve hıc bır sınavı kacırmaz her seyı ılk yılında kazanabılır bu o kadar zor olmsa gerek

necatibaltacı

necatibaltacı

Üye
üniversite zorrrrrrrrrr:d

gecegezgini_06

gecegezgini_06

Üye
arkadaslar ben hacettepe unıversıtesınde okuyorum bu sene 2 oldum unıversıteye gırecek yenı arkadaslara tavsıyem ılk yılı salmayın salarsanız dıger seneler sıkarsınız. buna hıc gerek yok . ılk yıl salarsanız sonrakı yıllar kendınızı sıkmanız zor olacak rahata alısmıs olacaksınız ve artık calısmak zor gelecek. ılk yıl ortalamayı cekebıldıgınız kadar yukarı cekın derım . ben suan ortalama yuzunden rahatım. cunku ortalamam cok ıı. ılerkı yıllarda ortalamam dusuk olsa bıle okulu bıtırebılıyorum. bıde alttan ders bırakmamaya bakın cok cekersınız ılerde. yaz okulunda surunursunuz. yaz okuluna gıttıgınız ıcın yazınız rezil olur. yaz okuluna gıtmezsenız kısın buyuk sıkıntı cekersınız. benım onerılerım bu yenı gırecek arkadaslara sımdıden basarılar dılıyorum

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Konunun açılması çok iyi olmuş.
Üst konu olarak kalsın.
Üyelerimiz bu konudan olabildiğince faydalanmalı.

Bu arada Açıköğretim Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat'ı Eskişehir'de okuyacağım (Şu anda da Eskişehir'deyim).
Bana Eskişehir'i ve bölümümü, hatta fakültemi birileri anlatabilir mi?

silop_kms

silop_kms

Üye
    Konu Sahibi
Konunun açılması çok iyi olmuş.
Üst konu olarak kalsın.
Üyelerimiz bu konudan olabildiğince faydalanmalı.

teşekkür ederim konuyu açarkende faydalı olacağına inanıyordum inşallah da olur...

Bu arada Açıköğretim Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat'ı Eskişehir'de okuyacağım (Şu anda da Eskişehir'deyim).
Bana Eskişehir'i ve bölümümü, hatta fakültemi birileri anlatabilir mi?

okuyan arkadaşlar yardımcı olursa çok makbule geçer...:)

__esra

__esra

Üye
Arkadaşlar süper yorum yapmışlar.. Yaşadıklarım gözümün önüne geliyor..:hmmm Bende burdan özellikle kızlara sesleniyorum.. Çok iyi tanıdığınızı düşünmediğiniz kimseyle eve çıkmayın lütfen..:nono: Zaman zaman ailemizle bile tarşıyoruz.. Ama yabancı birisine tahammül etmek çok zor..:box Tabi evde kalmak yemek yapma mantığınıda öğretiyor..:islik

AkSiYoN

AkSiYoN

Üye
arkdaşlar 4 yıl şole bole geçti gitti bizde bitirdik sakarya unıv. okudum orayı kazananlar kendilerini şanslı hissedebilirler çünkü üniv. çok kaliteli ve kalitesini her geçen gün arttırmakta erasmus programıyla en çok hibe ayıran unıv. arasındadır.
şehir için ist. dan gidenler genelde begenmezler ama bence güzel şehirdi bi zamn sonra her nekadar sıkılsanızda fena değil piknik alanları mevcut. inşaat halinde olan bi havuz ve bir büyük avm daha heralde bu sene acılacak. evlerde kalmanızı tavsiye ederim. zira yurtta kendini pek geliştireceğinize inanmıyorum. evde kalın yemek yapmayı kendi başınıza yaşamayı öğrenin derslerinizi sakın ihmal etmeyin unutmayın çalışmazsanız yaz okulunda çalışırsınız o zamnda mı çalışmadınız seneye calısırsınız yani demek istediğim çalışmadan geçme gibi birşey söz konusu değil. ayrıca bızım unıv. çan sistemi oldugundan sahte arkadaşlıklar coktur sınav zamanı herkes kaybolur ona gore kendınıze arkadaş secın. grup calısmasını sıddetle tavsıye ederım özellikle muhendıslık okuyorsanz sınavlardan önce bıreysel calıstıktan sonra sınav gunu grup calısması yapın bırbırınızın sorularına cevap verın daha kalıcı ve ablasılır olur. aklıma gelenler bunlar hakkınızda hayırlısı olsun...

destiny81

Üye
Dün hurriyetin sitesinde gördüm , akıllı tercih sistemi diye bir simülasyon varmış, 9,90 tl karşılığında hizmet veriyormuş, bayağı etkili geldi bana . Aşağıda linkini buldum sizin için .Benimde yeğenim tercih yapacak o yüzden araştırırken buldum, kayıtda oldum. size de tavsiye ederim arkadaşlar

[/B]

sahindolu24

sahindolu24

Üye
bende yeni mezun oldum geldim dediklerinin yüzde 90 ını yaşadım kardeşim bende anlatayım biraz cık :):)
ben ilk sene eve cıktım mantık şuydu zaten yurtta da tanımadıgım adamla aynı odada kalcam bari eve cıkayımda yine tanımadıgım adamda olsa kendime ait kafa dinleyebileceğim bi odam olur dedim bu fikir çok iyi aslında yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem yurtlar pahalı olyuo devlet yurtları hariç ama,gittiğiniz her üniversitenin devlet yurdu olmayabiliyo,yurda para verceğinize eve cıkın daha iyi,istediğiniiz saatte çıkıp dışarı gezebilirisnz kız arkadasınız varsa daha güzel olcak bu durum sizin için :D neyse fazla uzatmayalım..ilk sene hakkatende dediğim gibi oldu kafam sıkıldığında odama cekildim internetimde vardı ohh değmen keyfime :D:D hele de edirne gibi bi yerde okuyorsanız alkolik olmak kaçınılmaz evde bira şişelerinden şato kurmuştuk :D:D ikinci senede başka arkadaşlarla eve cıktım ama keşke cıkmaz olaydım ... adamlar tam bir beleşçiydi neyseki tedbirimi alıp odama minidolap aldım :D:D inanın uni hayatında o kadar beleş.i adam var ki ordayken can ciğer okul bitince aramazlar bile hep geçirmeye çalışan adamlar var arkadaşlar dikkat edin derim herkesle konusmayın okulda farkınız olsun zaten kızlar herkesle konusmayan tiplere ilgi duyarlar benden tavsiye ağır başlı olun saman altından götürün malı :D fırlama olarak tanınmayın tarz olun iyi giyinin..daha cok şey var isterseniz anlatırım şimdilik bu kadar yeter :)

aykut_ksaa

aykut_ksaa

Üye
konu güzel

serkan5858

Üye
cevabım zezu ya turizm otel işletmeciliği hem de 2 yıllık neden seçtin anlamadım ben okudum bölümü ve gelecek vadediceni sanmıyorum ama sanırım boşa mı okuduk ne

n73siyahinci

Üye
ben de mimarlık okuyorum arkadaslara tavsiye ederim zor ama kendini geliştirirsen erken yasta yuksek miktarda parayla tanısabilrsin bolum tahmın ettıgımn dısında cıktı ben sadece bınalar sanıyordum gelmeden ama tum tasarım dunyasını kapsıyor =) hani derler ya sevdiğiniz mesleği okuyun yanlıslıkla dogruyu buldum =)

peace_for_fight

peace_for_fight

Üye
Ben Özyeğin Üniversite'sindeyim, gerek akademik kadrosunun başarılı oluşu gerek fakültelerinin başarıları çok iyi, bir de bu sene bir çok yeni bölüm açıyor, hukuk, psikoloji, girişimcilik gibi, incelemeden tercih yapmayın derim, pişman olmayacaksınız ;))

ByEmre221

ByEmre221

Üye
KONUYU HORTLATIYORUM İZNİNİZLE :D

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Acil çözüm lazım :) Ek tercihlere kaldım ve yazılım mühendisliğine gideceğim . Şu 3 üniversiteden hangisini seçmeliyim;
Beykoz
Manisa Celal Bayar
Kırklareli
2019 konusuymuş :/

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve ByEmre221

Üst Alt