UFO'lar Gelecekten Mi Geliyor?

Sponsorlu Bağlantılar

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
UFO'lar Gelecekten Mi Geliyor?
UFO fenomeni yüzyıllar boyunca devam ediyor. Kimileri gördüğünü hatta fotoğrafladığını iddia ediyor, kimileri ise UFO'ların tamamen göz yanılması ve uydurma olduğunu öne sürüyor.

Şimdiye kadar NASA ya daAvrupa Uzay Ajansı'ndan bildirilmiş bir UFO gözleminin olmaması UFO'ları daha tartışmalı hale getirilen, son zamanlarda ortaya ilginç bir teori atıldı.

Bazı UFO araştırmacıları ve bilim insanları, UFO'ların gelecekten gelen insanlar olabileceğini öne sürdü. Bu iddia UFO meraklıları arasında oldukça ilgi görmesine rağmen henüz ispatlanmaktan çok uzak. Ancak bu teoriyi destekleyenler kendilerince ortaya bir kanıt sunuyor.

Albert Einstein'in izafiyet teorisine göre, eğer bir cisim ışık hızına yaklaşık bir hızla yoluna devam ediyorsa zaman yavaşlayacaktır. Eğer bir cisim ışık hızında giderse zaman kavramı ortadan kalkacaktır. Fakat bir cisim ışık hızından daha süratli giderse (300.000 km/s) zamanda yolculuk yapmak mümkün olacaktır.

Bu teoriden yola çıkarak akıllara bir soru geliyor. Eğer gelişmiş bir insan ırkı zamanda yolculuğu mümkün kılmışsa... İşte bu düşünce UFO'lara yeni bir bakış açısı kazandırabilir.

fk555897

fk555897

Üye
Bir ara Alman Nazi yönetiminin ikinci dünya savaşı zamanlarında ufo benzeri uçaklara sahip olduğunu okumuştum.

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3 ve ___kaptan___
_RYUK_

_RYUK_

Üye
uçan cisim dediğiniz işık hıziyla gitse zaman daha ilerler ve geleceğe gitmiş olacağız peki geçmiş için bu nasıl olacak ?

• Beğen
Tepkiler: semihguney
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
yok oyle bir dünya ufoymuş falan

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Bir ara Alman Nazi yönetiminin ikinci dünya savaşı zamanlarında ufo benzeri uçaklara sahip olduğunu okumuştum.
ama öyle karışık bir dünya tarihimiz var ki Hiçbir düşünceyi net bir şekilde ifade edemiyoruz ama illa ki birgün birşeyler ortaya çıkacaktır :bilmm
uçan cisim dediğiniz işık hıziyla gitse zaman daha ilerler ve geleceğe gitmiş olacağız peki geçmiş için bu nasıl olacak ?
:bilmm

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Zamanda Yolculuk Yapmak Mümkün Nasılmı Solucan Deliklerinin İçinden Geçerek Zamanda Yolculuklar Yapılabilir Bu Yolculukta Geçmişemi Yoksa Geleceğemi Gidilir Bilinmiyor Kendinizi Bir Anda Bambaşka Bir Yerde Bulabiliriz Bunu Yapmak Mümkün Ama Büyük Patmadan Dolayı Geleceğe Gitmek Mümkünatı Zor Olan Bir Kavram. Uzaylılara İnanmak Bilemiyorum İnanmak İle İnanmamak Arasındayın

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
yok oyle bir dünya ufoymuş falan

Evet kos koca evrende zaten sadece insan ırkı var. Bizde uzayda yaşıyoruz hatırlatayım. Dünya uzaya sahip değil uzay dünyaya sahip hatırlatayım.

neyle gönderildiyse gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Einsteinin sözünü yanlış yorumlamışlar. ışık hızını geçersek geçmişi görebiliriz, ancak geçmişe gidemeyiz. Şunu söyle yorumlayalım, Biz güneşin 8 dakika öncesini görüyoruz aradaki mesafeden dolayı. O zaman güneşte dünyanın 8 dakika öncesini görüyor. Bunun sebebi ışık hızıdır, Dünyadan gelen ışığın güneşe 8 dakika sonra varmasıdır. Biz eğer güneşe bir anda ışınlanıp (ışık hızını geçip) güneşe gidersek, dünyanın 8 dakika geçmişini göreceğiz. Ama geçmişe gidemeyiz, sadece görürüz. Bunu güneş değil de daha uzak bir yer için söylersek, mesela 100 ışık yılı uzaklıktaki bir mesafeye bir anda ışınlanıp dünyaya bakarsak, dünyanın 100 yıl öncesini göreceğiz.

• Beğen
Tepkiler: AHMED..., szqn55, B.A.R.O.N ve 3 diğerleri
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Zamanda Yolculuk Yapmak Mümkün Nasılmı Solucan Deliklerinin İçinden Geçerek Zamanda Yolculuklar Yapılabilir Bu Yolculukta Geçmişemi Yoksa Geleceğemi Gidilir Bilinmiyor Kendinizi Bir Anda Bambaşka Bir Yerde Bulabiliriz Bunu Yapmak Mümkün Ama Büyük Patmadan Dolayı Geleceğe Gitmek Mümkünatı Zor Olan Bir Kavram. Uzaylılara İnanmak Bilemiyorum İnanmak İle İnanmamak Arasındayın
bu zamanda yolculuk olayı bundan bi kaç sene önceler de trt 1de yıldız geçidi film'i beni etkilemişti :) süper bir filmdi kadimler ırkı vardı vs çok güzeldi!
Zaman da yolculukta bu solucan deliklerinden geçiyorlardı.
Inşallah bir zaman sonra bu gerçek olur :tebessüm:
Einsteinin sözünü yanlış yorumlamışlar. ışık hızını geçersek geçmişi görebiliriz, ancak geçmişe gidemeyiz. Şunu söyle yorumlayalım, Biz güneşin 8 dakika öncesini görüyoruz aradaki mesafeden dolayı. O zaman güneşte dünyanın 8 dakika öncesini görüyor. Bunun sebebi ışık hızıdır, Dünyadan gelen ışığın güneşe 8 dakika sonra varmasıdır. Biz eğer güneşe bir anda ışınlanıp (ışık hızını geçip) güneşe gidersek, dünyanın 8 dakika geçmişini göreceğiz. Ama geçmişe gidemeyiz, sadece görürüz. Bunu güneş değil de daha uzak bir yer için söylersek, mesela 100 ışık yılı uzaklıktaki bir mesafeye bir anda ışınlanıp dünyaya bakarsak, dünyanın 100 yıl öncesini göreceğiz.
işte bu mesajı alkışlıyorum :alkis: süper bi düşünce gerçekten kardeş takdir etmek bana düşmez ama takdir ediyorum kardeş :tebessüm:

BelaMonte

BelaMonte

Üye
bu zamanda yolculuk olayı bundan bi kaç sene önceler de trt 1de yıldız geçidi film'i beni etkilemişti :) süper bir filmdi kadimler ırkı vardı vs çok güzeldi!
Zaman da yolculukta bu solucan deliklerinden geçiyorlardı.
Inşallah bir zaman sonra bu gerçek olur :tebessüm:
işte bu mesajı alkışlıyorum :alkis: süper bi düşünce gerçekten kardeş takdir etmek bana düşmez ama takdir ediyorum kardeş :tebessüm:
Bu düşünceyi sadece ben söylemiyorum siz öyle mi anladınız? :bangin:

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
Evet kos koca evrende zaten sadece insan ırkı var. Bizde uzayda yaşıyoruz hatırlatayım. Dünya uzaya sahip değil uzay dünyaya sahip hatırlatayım.

neyle gönderildiyse gönderildi.
Şimdi sen inanıyormusun uzaylı olduğuna ?

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
  • Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
Uzaylının anlamı yaşadığımız gezegenin dışında yaşayan demek değil bizde uzaylıyız hatırlatayım. Ve evet inanıyorum.
hocam onu demiyorum evet bizde uzaylıyız ordaki kastım bildiğimiz uzaylı hani televizyonda gördüğümüz ufoyla gelenler. Kuranda bile yazıyor biz sadece insanları ve cinleri ibadet etsinler diye yarattık Kuranda ufoya uzaylıya dair bilgiler geçmiyor

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3 ve ___kaptan___
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Dini dogmaları ve ortaçağ zihniyetinden kalma şeyleri bilimin içine katma. Bilim ayrı yerde din ayrı yerde. Kuranda yazılana göre güneş dünyanın etrafında dönüyor. Ama bilimsel olarak tam tersi kanıtlı. Biz şimdi bilimi reddedip Arap mitolojisinden kalma inançlara mı takılacagız? Gericilige takılıp Bilimden kopmayalım. Sonra Bilimle ilerleyen toplumlar bir düğmeyle kafana uzaydan füze attı mı o zaman anlarsınız bilimin kıymetini...
Dön bak orta asyaya Bilimle ugraşan uygarlıklar hüküm sürüyor araplar hala hoparlör haram mı onu tartışıyor. Dünyanın düz mü degil mi onu tartışıyorlar. Dedigim gibi Bilimden kopmayalım
Onun için her bilimsel tartışmanın içine dini dogmaları sokuşturmayalım

Aynen oyle her şeyin bir açıklaması var artık. Ve doğaustu olaylar hep kayıt altına alınmayacak tarihte gerçekleşmiş. Sırf bu yüzden ateist duşuncelerim yok değil.

• Beğen
Tepkiler: muxo ve ___kaptan___
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Alıntı yapmaksızın yazmak istiyorum arkadaşlar;
maxicep'te uzaya uzaylıya dair bir çok konu gördüm okudum takip ettim ve hemen hepsinde aynı yönde konu şekil aldı hep dini açıdan yorum geldi sonra bilimsel yorum vs derken konu çıkmaza girdi!

Kur'an-ı kerim de nasıl bir açıklama var bilmiyorum Birşey diyemem!
Ama bilimsel olarakta uzaylıya dair olumlu bir haber yok!
Bana soracak okursanız bu bir araştırma ve inanç meselesi!
Ben uzaylı görmedim ama evrende tek olmadığımıza inanıyorum.
Ve kendi gözümle ufo gördüm buna kimseyi inandırmak zorunda değilim ufo gördüm ve inanıyorum :tebessüm:
insanoğlu olarak hor görmek yapımızda var kim ne derse desin Bazen inancımızdan kimse çeviremez bizleri ve bende herkes gibi inancımıza saygı duyulmasını istiyorum arkadaşlar :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: biyolog4472 ve ogzhnoTr
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Dini dogmaları ve ortaçağ zihniyetinden kalma şeyleri bilimin içine katma. Bilim ayrı yerde din ayrı yerde. Kuranda yazılana göre güneş dünyanın etrafında dönüyor. Ama bilimsel olarak tam tersi kanıtlı. Biz şimdi bilimi reddedip Arap mitolojisinden kalma inançlara mı takılacagız? Gericilige takılıp Bilimden kopmayalım. Sonra Bilimle ilerleyen toplumlar bir düğmeyle kafana uzaydan füze attı mı o zaman anlarsınız bilimin kıymetini...
Dön bak orta asyaya Bilimle ugraşan uygarlıklar hüküm sürüyor araplar hala hoparlör haram mı onu tartışıyor. Dünyanın düz mü degil mi onu tartışıyorlar. Dedigim gibi Bilimden kopmayalım
Onun için her bilimsel tartışmanın içine dini dogmaları sokuşturmayalım
Şimdi kardeşim bilip bilmeden yanlış yorum atmayalım. Kuran'da güneşin Dünya etrafında dönmesi hakkında hiç bir bilgi yoktur. Nereden uydurdun bilmiyorum ama Kuran'da sadece "Güneş kendi yörüngesinde akıp gider" (Yasin suresi 38. Ayet) ayeti vardır ve buradan sen Güneş dünyanın etrafında dönüyor anlamını çıkarıyorsan yada çıkaranları kutlamak lazım. Öncelikle araştırdım da yazıyorum bu yazıyı ve 2. Olarak sırf Kuran'da geçen ayetleri bilim adına araştıran insanlar da var. Neyse sana buna inan demiyorum herkesin düşüncesine saygım vardır, ama yanlış bilgilendirmeyelim.

• Beğen
Tepkiler: muhammed4949, 0MG90, Dede ve 4 diğerleri
BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
18000 bin alem olduğunu hatırlatayım biz saysak 5 tane sayarız geri kalan 17995 alem nerde bilinmiyor ;)

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
18000 bin alem olduğunu hatırlatayım biz saysak 5 tane sayarız geri kalan 17995 alem nerde bilinmiyor ;)
bizler belki göremeyiz ama gün gelecektir elbet teknoloji o alemlere de ulaşacaktır nice gezegenler nice kara delikler keşfedilecektir :)

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
muxo

muxo

Üye
Şimdi kardeşim bilip bilmeden yanlış yorum atmayalım. Kuran'da güneşin Dünya etrafında dönmesi hakkında hiç bir bilgi yoktur. Nereden uydurdun bilmiyorum ama Kuran'da sadece "Güneş kendi yörüngesinde akıp gider" (Yasin suresi 38. Ayet) ayeti vardır ve buradan sen Güneş dünyanın etrafında dönüyor anlamını çıkarıyorsan yada çıkaranları kutlamak lazım. Öncelikle araştırdım da yazıyorum bu yazıyı ve 2. Olarak sırf Kuran'da geçen ayetleri bilim adına araştıran insanlar da var. Neyse sana buna inan demiyorum herkesin düşüncesine saygım vardır, ama yanlış bilgilendirmeyelim.
İşte sıkıntı burda basmakalıp dogmalara o kadar kaptırılmışız ki. Aksi ihtimaline şans bile vermiyorsunuz. Avrupadaki bilim adamlarıda bizlerin bozulmuş saydığı İncili alıp çizip çekip sündürüp her Mana bunun içinde saklı diyip yorumluyor. Aynı bizlerin yaptıgı gibi. Yani neye inanırsan o senin koşulsuz dogrun oluyor. çelişkileri gözümüz görmüyor. Sana şu yazıyı okumayı öneriyorum. Yalnız önyargılarını bir kenara koyarak oku

Son düzenleme:

Üst Alt