Ubuntu'dan daha güzel: Linux Mint

Sponsorlu Bağlantılar

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi

Win 7'de de para harcamıyorum ***** yapıyorum ve bunda da antivirüs kullanmıyorum :ehe

Ve günaha giriyorsun çünkü:

1- Ben internet yazılımından biraz anlarım kod yazmak zahmetli bir iştir. Crak yaparak ecnebilerin kul hakkına giriyorsun. Affetmedikleri sürece sana cennet kapısı asla açılmaz. Allah kul hakkını affetmez hakkına girdiğin kişiden alman gerekir. Kıyamet günü anne-babalar çocuklarına sırt çevirirken sen nasıl kul hakkını isteyeceksin o adam/adamlardan?

2- O programların ücretsiz alternatifleri bolca var ve sen bunları kullanmıyorsun?

3- Windows'un sahteyse ücretsiz çözümler yerine crakleyip kullanıyorsun ve bu yine bolca kul hakkı demek oluyor.

- - - Eklendi - - -

Ve aklınızda bulunsun: Yeni bilgisayar alanlar Windows'u bedavaya getirdiğini de sanmasın o paranın içinde herkesin bedava kullandığı günah yuvası Windows'a 300 tl para ödüyorsunuz (isterseniz satıcı ile konuşup Windows'u alacağınız makineden sildirip bu meblağı ödemekten de kurtulabilirsiniz)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ve günaha giriyorsun çünkü:

1- Ben internet yazılımından biraz anlarım kod yazmak zahmetli bir iştir. Crak yaparak ecnebilerin kul hakkına giriyorsun. Affetmedikleri sürece sana cennet kapısı asla açılmaz. Allah kul hakkını affetmez hakkına girdiğin kişiden alman gerekir. Kıyamet günü anne-babalar çocuklarına sırt çevirirken sen nasıl kul hakkını isteyeceksin o adam/adamlardan?

2- O programların ücretsiz alternatifleri bolca var ve sen bunları kullanmıyorsun?

3- Windows'un sahteyse ücretsiz çözümler yerine crakleyip kullanıyorsun ve bu yine bolca kul hakkı demek oluyor.

- - - Eklendi - - -

Ve aklınızda bulunsun: Yeni bilgisayar alanlar Windows'u bedavaya getirdiğini de sanmasın o paranın içinde herkesin bedava kullandığı günah yuvası Windows'a 300 tl para ödüyorsunuz (isterseniz satıcı ile konuşup Windows'u alacağınız makineden sildirip bu meblağı ödemekten de kurtulabilirsiniz)

free dos sistemler artık var zaten bazı siteler bu nedenle ucuza satıyor

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi

free dos sistemler artık var zaten bazı siteler bu nedenle ucuza satıyor

Herşeyin bedava olanı varken ısrarla günaha giriyorlar sevabı bile olmayan ecnebiler bu fırsatı zaten kaçırmaz kul hakkınızı nasıl versinler size.

Türe

Türe

Üye
Orjinal kullanmasam bile bir sıkıntım yok. Sadece uyarı çıkarıyor.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Herşeyin bedava olanı varken ısrarla günaha giriyorlar sevabı bile olmayan ecnebiler bu fırsatı zaten kaçırmaz kul hakkınızı nasıl versinler size.

Linux kullananlar cra ck gunah oldugu icin linux kullanmiyorlar, bahsettigin konu tamamen ayri bir boyut, soylediginde hakli olmana ragmen isin o kismina gecersek isin icinden cikamayiz :)

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi

Linux kullananlar cra ck gunah oldugu icin linux kullanmiyorlar, bahsettigin konu tamamen ayri bir boyut, soylediginde hakli olmana ragmen isin o kismina gecersek isin icinden cikamayiz :)

Ben çakma windows ve crakli programları günah olduğu için kullanmıyorum yani bu vesileyle girdim Linux alemine.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
linüxü sildim onu kurduğum diski biçimlendirdim hala açılırken linüxü soruyor :hmmm

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi
Kurarken next next yaptıysanız windows'unuzu da siler dosyalarınızı da silme ihtimali var.
Seçenekleri kendinize göre düzenlerseniz düzgünce kuruyor kendini

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Kurarken next next yaparsanız windows'unuzu da siler dosyalarınızı da siler. Program kurar gibi kurmayın şunu artık.

Adam gibi yan yana kuru seçseniz grub açılışta soruyor zaten Linux / Windows diye

Linux'u bize mi anlatiyorsun? :) ayrica konustugun kisi bir moderator konusmalarinin farkina var.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
ben program kurar gibi kurmadımki windowsumda dosyalarımda duruyor zaten.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Tatışmaya dönmezse iyi olur :)

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi

Tartisma olmayacak tabiki ama kucumsemeye calismamali.

Bak kardeşim ben öyle başkasını küçümseyecek kadar deneyimli değillm ki. Ama bak bu konuda kaç kişi Windows'unun silindiğini veya grub'un olmadığını yazmış? Ayarlayıp kurduğunuz zaman grub tüm sistemleri sorar açılışta da Windows'a geçişiniz mutlaka olur. Bugüne kadar 5-10 bilgisayara LinuxMint kurdum asla Windows açamama sorunum da olmadı?

- - - Eklendi - - -

Tartışmaya dönmesin o mesajımı düzenleyeyim

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Bak kardeşim ben öyle başkasını küçümseyecek kadar deneyimli değillm ki. Ama bak bu konuda kaç kişi Windows'unun silindiğini veya grub'un olmadığını yazmış? Ayarlayıp kurduğunuz zaman grub tüm sistemleri sorar açılışta da Windows'a geçişiniz mutlaka olur. Bugüne kadar 5-10 bilgisayara LinuxMint kurdum asla Windows açamama sorunum da olmadı?

- - - Eklendi - - -

Tartışmaya dönmesin o mesajımı düzenleyeyim

Peki bunun konumuzla ne ilgisi var? Mad eagle silmeme ragmen windows-linux secimi ekrani geliyor diyor, sende next next yapip yuklemeyin biktim artik diyorsun.

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi

Peki bunun konumuzla ne ilgisi var? Mad eagle silmeme ragmen windows-linux secimi ekrani geliyor diyor, sende next next yapip yuklemeyin biktim artik diyorsun.

Mesaj silindi daha ne kadar uzayacak?

- - - Eklendi - - -

Windows 7 kurulum DVD'niz varsa başlangıç onarımından eski haline döndürebiliyorsunuz

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Mesaj silindi daha ne kadar uzayacak?

- - - Eklendi - - -

Windows 7 kurulum DVD'niz varsa başlangıç onarımından eski haline döndürebiliyorsunuz

Uzamadan once silerek olaya noktayi koyabilirdin, neyse uzatmayalim daha fazla.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
zaten burada silinen birşey yok. Tartışmaya gerekte yok konunun devamı için uzatmayalım. Mint windows 8 olduğu için kurulamadı. Bende biçimlendirdim ama hala seçim geliyor dedim olay bu windowsumda sorun yok zaten :oke:

Üst Alt