Ubuntu'dan daha güzel: Linux Mint

Sponsorlu Bağlantılar

Türe

Türe

Üye
İndirme hızı dışında artışını göremedim linux un :hmmm

-efşan

-efşan

Üye
Bios'a downgrade mi yapsam ki :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
-efşan

-efşan

Üye

legacy denedim windows bile açılmıyor sanırım ikisini bir arada kullanabilmem için bütün bölümleri silip tekrar biçimlendirmem gerekecek.

Ben de yarın tekrar deneyeyim de. Bakalım bir hâl çaresine.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Unity denen saçma arayüze geçildiğinden beri Ubuntu'dan soğumaya başladım. Ve en sonunda daha iyi bir sistem olan Linux Mint'e geçtim.

Yeni Linux denemek isteyenler kesinlikle Linux Mint ile başlamalılar.

Sonunda benden biri cikti Ahmet abi disinda, linux 11. Surumde bozdu, 10. Surum cok guzeldi, unity disinda eski surumleri gibi bir alternatif bulunuyor olsaydi daha cok kullanicisi olurdu. Ama ubuntunun yapimcisi onceden gordu dokunmatige olan ilgiyi ve 11. Surumden itibaren dokunmatik bir arayuz gelisturdi. Windows bunu sonradan farketti ve dokunmatik ve klasik pc arayuzunu harika harmanladi, ubuntu harmanlerken yanlis yapti bence, tum sisteme ve zorunlu secim olarak degil alternatif olarak unity sunulmaliydi. Benim dusuncem bu yonde.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
yalnız mint kaç gb 35 gb bölüm ayırdım 1.78 mb boş yer var kurulum yapıldı tek sorun açılmaması windowstan büyükmü :hmmm

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Hayir bir hata olmali sadece 5 gb yer kullaniyor (4.9 gb) ben 20 gblik alana yukledim ve herhangi bir sorun yasamadim :hmmm

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Bu şekilde :hmmm Yalnız içinde 15 gb'lik install dosyası var iso kalıbında ama işin ilginç tarafında mintin isosu zaten 1 gb :hmmm

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Codecli surumunu indirdin sanirim abi?

SilentOne

SilentOne

Üye
bnden size tavsiye win7 kurun sonra yanına ubuntu pardus mint suse neyse onu kurun illaki yok bn sonra win 8 istiyom dersen win8 e yukseltin win 7i sonra cayır cayır açılıyor sistem de sıkıntı win8 de ön yükleme yok ilk pcyi açarken win 8 açılacak sonra restart yapınca linux tabanlı sistemi seçmeye izin veriyor

• Beğen
Tepkiler: Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
bnden size tavsiye win7 kurun sonra yanına ubuntu pardus mint suse neyse onu kurun illaki yok bn sonra win 8 istiyom dersen win8 e yukseltin win 7i sonra cayır cayır açılıyor sistem de sıkıntı win8 de ön yükleme yok ilk pcyi açarken win 8 açılacak sonra restart yapınca linux tabanlı sistemi seçmeye izin veriyor

Mantıklı

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Evet zaten dediğim gibi tüm partionları silmek gerekiyor önce linüx sonra 8 yüklenebiliyor.

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi
Herkesin kendi görüşü bana unity gayet şık ve kullanışlı geliyor ve tek düzelikten çıkıyor sistem :)

Unity çok oyun oynatıyor bana. Açarım MATE arayüzünü kullanırım Gnome2'yi olur biter :D Herhangi bir iş yapmak için Unity kadar hantal bir sistem olsa olsa windows 8'dir.

- - - Eklendi - - -

Hem debian-ubuntu üzerine kurulu olan Linux Mint atalarından daha çok kullanıcıya sahip :D

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
En çok kullanıcı ubuntudda diye biliyorum :) ubuntunun sıloganında bile var

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Ben crackla uğraşmaktan bıktığım için geçtim :D

SilentOne

SilentOne

Üye
bu arada hiç linux tabanlı sistemde windosw tarjı mavi ekran alan varmıdır hiç duymadımda

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Cunku oyle bir sey linux'da yok

Üst Alt