turktelekom bizi nasil somuruyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onur_poy

Üye
    Konu Sahibi
turktelekom bizi nasil somuruyor
gecenlerde msn de tanıştığım amerikada yaşayan turk bir arkadaşımla sohbet ederken amerikadaki internet fiyatlarını sordum soylediğine gore
bağlantı hızı 3000 Kbps ayda odediği para ise sadece 20 dolar mış evet yanlış duymadınız. bizde ise 256 Kbps 49 YTL ( yani 36 dolar )
şimdi bu bilgiye gore turktelekomun bize sattığı 256 Kbps lik interneti karşılaştırırsak turkiyede internet amerikadakine oranla tam 20 KAT daha pahalı.

not :(Alıntıdır)

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
allam yaw adamlar beleşe internete giriyor nerdeyse :(

SANCAR

SANCAR

Üye
biz de ucuz sanıyorduk yaw :DD

the_patriot

Üye
uyanın artık bizi türk telekom değil amerika sömürüyor! 8)

katibim

katibim

Üye
adam haklı valla ;;)

unii

Üye
arkadaşlar daha türkiyede adsl tam olarak oturmadı hatta hiç oturmadı amerikadaki bir eyaletteki internet kullanıcısı kadar türkiyede internet kullanıcısı var telekomda doğal olarak ne kadar ekmek o kadar köfte diyor

helper007

helper007

Üye
Almanyada dayım var 2048Kbs 15€

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Evet almanyada amcamda bedava diyor buraya göre.. :(

paratoner

Üye
geçmis olsun kaziklaniyoruz :ehe:

Shadowman07

Shadowman07

Üye
zaten her türlü şeyi onlar yaşıyor.. biz burda 10 sene sonra yaşayabiliyoruz oda 20 30 kata

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Kesinlikle junior.. :(

abuvice

abuvice

Üye
Geri kalmış 3. dünya ülkesiyiz kabul edemesekde gerçekler acıdır... :(

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
Originally posted by helper007@Sep 18 2005, 06:09 PM
Almanyada dayım var 2048Kbs 15€
[post=169436]Quoted post[/post]​
:'( :off: :alsana: :gun: :vur: :kirbac: :supriz: :vur2:

sinirimi daha nasıl anlatim bilemedim

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Yetkililer birde ortaya çıkıp ''Türkler internet'e yanaşmıyor bu konuda çok gerideyiz'' derler..

Caine

Caine

Üye
yaw bizle almanya birmiyiz? onların hayat şartları,olanakları,altyapıları,kişi başı hasılaları ve devletinm sağladığı faydaları ve devlet bütçesiyle geliri bizim ülkeyle aynımı? bizim devlet yöneticilermizi bile en ufak proje için dünya bankasının eline bakıp yalvarırken onlar sadece otomobil sektmründen dünyanın parasını kasalarına sokuyorlar. yapmayın gözünüzü sevem. siz avrupayla kıyaslıyorsunuzda ya diğer asya ülkeleri ne alemde haberdarmısınız? bazılarında bu adls bilem yok ve dial up türünde bağlanıyolar ve dünyanın parasını ödüyolar. unutmayın beterin beteri var ve iyi durumdayız... lşükür ediyorum ve gayet hesaplı bu hayat şartları içinde ;) dial up bağlantıyı hatırlayın :DD

abuvice

abuvice

Üye
Originally posted by Caine@Sep 18 2005, 11:26 PM
yaw bizle almanya birmiyiz? onların hayat şartları,olanakları,altyapıları,kişi başı hasılaları ve devletinm sağladığı faydaları ve devlet bütçesiyle geliri bizim ülkeyle aynımı? bizim devlet yöneticilermizi bile en ufak proje için dünya bankasının eline bakıp yalvarırken onlar sadece otomobil sektmründen dünyanın parasını kasalarına sokuyorlar. yapmayın gözünüzü sevem. siz avrupayla kıyaslıyorsunuzda ya diğer asya ülkeleri ne alemde haberdarmısınız? bazılarında bu adls bilem yok ve dial up türünde bağlanıyolar ve dünyanın parasını ödüyolar. unutmayın beterin beteri var ve iyi durumdayız... lşükür ediyorum ve gayet hesaplı bu hayat şartları içinde ;) dial up bağlantıyı hatırlayın :DD
[post=169895]Quoted post[/post]​
+1 ama geri kalmış bir ülkede yaşıyoruz dostum bunuda unutma...

ibonline

ibonline

Üye
gecen gazateden okudum adamlar italyada saniye 3mb bilgi indirebiliyorlarmış görüyormusunuz muhtesem kızı bizde hızlı ve ucuz internet kullandığımızı zannediyoruz
gerci bende ucuz bağlanıyorum sonucta apartmana bağlanan ağdan alıyorum ev başı 7 ytl 7gün 24 saat ;;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...