Türklerin Yüce Bir Millet Olduğunun Hadislerle ve Ayetlerle Kanıtı

Sponsorlu Bağlantılar

Raptor_tr

Raptor_tr

Üye
    Konu Sahibi
Türklerin Yüce Bir Millet Olduğunun Hadislerle ve Ayetlerle Kanıtı
Peygamberimizin Türkler
hakkındaki hadisleri Mumsema hayır! doğuların ve batıların Rabbine
yenim ederimki her halde biz onların
(yani arapların) yerine kendilerinden
daha hayırlılarını getirmeye elbette
bizim gücümüz yeter ve kimsede
önümüze geçemez (Kuranı Kerim el- Mearic 40,41) Ey inananlar! Aranızda dininden kim
dönerse bilsinki, Allah, kendisinin
( çok ) sevdiği ve onlarında Onu
sevdiği, ( üstelik ) inananlara karşı
alçak gönüllü , inkarcılara karşı güçlü ,
Allah yolunda cihad eden, yerenin yermesinden korkmayan bir millet
getirir Bu Allahın dilediğine verdiği bir nimettir Allah herşeyi kaplar ve bilir (Kuranı Kerim el-Maide 54 ) "İşte sizler Allah yolunda ( mallarınızı )
sarfetmeye çağırılan kimselersiniz Kiminiz cimrilik yapıyor ama, ( O )
cimrilik yapan bilsinki , ancak kendine
karşı cimrilik etmiş olur Allah zengindir, siz ise fakirsiniz Eğer ondan yüz çevirirseniz, sizi ortadan kaldırır ve
sizin yerinize , sizden olmayan ve
sonrada sizlere benzemeyecek olan
baaşka bir milleti getirir " ( Kuran-ı Kerim Muhammed s 38 ) And olsun! biz zikr ( yani tevrattan )
sonra zeburda da ;" Arza salih kullarım
varis olacaklardır!" diye yazmıştık
( Kuran-ı Kerim el-Enbiya 105 ) " Onlar ki ; Eğer kendilerine yer
yüzünde bir iktirad , mevki verirsek
namazlarını dosdoğru kılarlar , zekat
verirler , iyiliği emreder, kötülükten
vaz geçirmeye çalışırlar Bütün işlerin sonucu Allaha aittir" (Kuran-ı Kerim el-
Hac 41 )

- - - Eklendi - - -

TÜRKLER HAKKINDAKİ HADİSLER Bana benden önce hiç bir Peygambere
verilmeyen 5 şey verilmiştir ( bunlardan biride) benim bütün
kırmızı ve siyah kavime Peygamber
olarak gönderilmemdir ( Ebi Zer-Ğıfari ) Büyük çarpışmada (Malazgirt) harbinin
o kan gövdeyi götürdüğü günlerde
"kırmızı çehrelilere" ( TÜRKLERE )
müjdeler olsun! Allah"a yemin
ederimki insanlar çatlasada patlasada
Allah onları , hem bu dünya , hemde öbür dünyada kesinlikle
mükafatlandırılacaklardır ( Tubeyin
kab) şanı yüce olan Allah şüphesiz bana
(ümmetime kırmızı çehreliler
sayesinde ) İranı ve Bizansı ele
geçirmeyi vaad etti Bundanda öte ; onların karılarını , çocuklarını ,
kölelerini , ve bütün hazinelerini bana
peşkeş çekti Zira bana kırmızı çehrelileri (TÜRKLERİ) yardımcı
kılmakla beni çok güçlendirdi (Raşid b sa) Sizler deriden çizmeler giyen bir
kavimle çarpışmadıkça kıyamet
kopmaz O kadarki sizler küçük gözlü kırmızı çehreli yassı burunlu yüzleri
sanki örs üstünde döğülmüş ve üzeri
derilerle kılıflı kalkanlar gibi sağlam
(bir kavim olan) TÜRKLERLE
çarpışırsınız ( Ey Ebu Hüreyre! )
insanların ( Allah katında ) en hayırlılarının , bu dine girmeden
önceki devirlerde bu dinden en fazla
yüz çeviren kimseler olduğunu
görürsün Oysa insanlar tıpkı ( has) madenler gibidir cahiliye devrinde hayırlı olan kavimler İslam dinine
girdikten sonrada bu dinin (en)
hayırlıları olurlar Sizden birinizin üzerine öyle bir zaman gelecekki ; bu
kişi için beni görme isteği ; onun aile
ferdleri ve mallarının bir misli daha o
kimsenin kendine verilmesinden daha
sevimli olacaktır ( TÜRKLERDEN öyle insanlar geleceklerdirki onların
Peygamberi sevme ve ona kavuşma
sevgisinin önüne mal , mülk ve aile
ferdleri de dahil hiç bir şey
geçmeyecektir) (ebu hüreyre)"Ey Ali ! sizler beni asfar ( rumlarla)
çarpışacaksınız Oysa sizden sonra onlarla asıl çarpışacak ( bir millet )
"İSLAMIN YÜZ AKLARI" uluları gelir Onlar öyle kimselerdirki Allah yolunda
cihad etmekten ; ne bir kınayanın
kınamasından ve nede onlarn
dedikodusundan aska
çekinmezler" ( ibn Kesir ) Benim onlarla veya onlardan baıları ile
birlikte olmam , sizlerle yada sizlerden
bazıları ile birlikte olmamdan daha
güvencelidir ( Nasıf, et-Tac fi Ehadis er-
Rasul) Türkler size dokunmadıkça sakın
sizde TÜRKLERE dokunmayınız Çünkü , Allah"ın ümmetine vermiş
olduğu bu mülk ve saltanat nimetini ilk
defa bu Kantura Oğulları onların
elinden çekip alacaklardır" ( et-
Taberani) yakın bir gelecekte kantura oğulları
ırak ahalisini ıraktan çıkaracaklardor Sanki ben bunu gözlerimle görür
gibiyim Onlar kısık gözlü , yassı burunlu , değirmi yüzlü insanlardır
(ebul-Kemal)

BerivanAkagunduz

Üye
eee türklükle bağlantı ?

- - - Eklendi - - -

Ayetlerde türklükle ilgili bisi gözükmüyor hadislerde hangi kitapta yazıyor ?

Raptor_tr

Raptor_tr

Üye
    Konu Sahibi
eee türklükle bağlantı ?

- - - Eklendi - - -

Ayetlerde türklükle ilgili bisi gözükmüyor hadislerde hangi kitapta yazıyor ?

Bu Ayetler Ve Hadislerin Hepsi Türklere Hitap Etmektedir Sadece Belirsiz Zamir Kullanılmıştır örn: o, bu , şu
Lütfen Konuya Anlam Çıkarabilenler Cevap Yazabilirmi?

- - - Eklendi - - -

Hepsinin tek tek açıklamasını yaparsam bu konu bitmez Lütfen Yüce ayetlerin içindeki derin anlamları çıkarabilecek kişiler yazsın bilip bilmeden'ee ne alakası var' diyerek konuyu saptırmayalım

mstf_l

mstf_l

Üye
Peki biz ayetlerin derin anlamlarını anlayamıyoruz senden bekliyoruz o zaman en az birinin açıklamasını. Ayetlerde Türk kelimesi bir kere bile geçmez ve bir kere Türk'ler le açık bir delil yokken nasıl çıkarabildin bunu. Ayrıca söz konusu hadislerin bazılarının hikayesini google'da türklükle ilgili uydurma hadisler yazarsan anlayabilirsin. Çoğunun kaynağı sahih bile değil.

Ve şöyle küçük bir örnek vereyim
İlk ayeti ele alalım. Mearic suresini tamamen okursan bunun herhangi bir kavme değllde müslüman ve müşriklere söylenmiş olduğunu anlarsın. Surenin başında haşr dan bahsediliyor. Sonra da müşriklerin ve müslümanların özelliklerinden ve müşriklerin elbette ki azab göreceğinden.

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Bu Ayetler Ve Hadislerin Hepsi Türklere Hitap Etmektedir Sadece Belirsiz Zamir Kullanılmıştır örn: o, bu , şu

- - - Eklendi - - -

Hepsinin tek tek açıklamasını yaparsam bu konu bitmez Lütfen Yüce ayetlerin içindeki derin anlamları çıkarabilecek kişiler yazsın bilip bilmeden'ee ne alakası var' diyerek konuyu saptırmayalım

Arkadaşım sen burda ki derin mânâ da Türkleri kastediyor demişsin, Tutup bir ingilizde burada ingilizlerden bahsediyor dese ne diyeceksin...

Ayrıca bir kaç hadis yazmışsın ama kaynak yok, Bir kaynak belirtmelisin Buhâri, Müslim gibi hadis aimlerinin kitaplarında geçiyormu, sahih hadis mi?

Ayrıca Kur'an ve Hadisler hiç bir ırkı üstün kılmaz, eğer böyle bir durum sözkonusu olursa, Ayet ve Hâdisler birbiriyle çelişir ve güvenilirliğini yitirir.

Oysa Hucurât sûresi 13. Ayette.

Bismillah

"Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH'ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH herşeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdârdır."

buyurmaktadır.

Kimsenin kimseye üstün olmadığını açıkça belirten Allah c.c. tutup ta bazı ayetlerde bazı ırkların daha üstün olduğunu mu imâ edecek...

Kusura bakmayın ama sizin yaptığınızın öküz altında buzağı aramaktan farkı yok!...

Raptor_tr

Raptor_tr

Üye
    Konu Sahibi
Peki biz ayetlerin derin anlamlarını anlayamıyoruz senden bekliyoruz o zaman en az birinin açıklamasını. Ayetlerde Türk kelimesi bir kere bile geçmez ve bir kere Türk'ler le açık bir delil yokken nasıl çıkarabildin bunu. Ayrıca söz konusu hadislerin bazılarının hikayesini google'da türklükle ilgili uydurma hadisler yazarsan anlayabilirsin. Çoğunun kaynağı sahih bile değil.

İlk ayeti ele alalım. Mearic suresini tamamen okursan bunun herhangi bir kavme değllde müslüman ve müşriklere söylenmiş olduğunu anlarsın. Surenin başında haşr dan bahsediliyor. Sonra da müşriklerin ve müslümanların özelliklerinden ve müşriklerin elbette ki azab göreceğinden.

Malesef yanıldın bu hadisler tamamen kütüb-ü sitteden alınmıştır ayetlerde orjinalinden alındı...
Ayrıca kişi veya herhangi birşeyi belirtmeden yazılan kuranı kerimin yazılarıda mı sahte.. Kuranı kerimin birçok yerinde 'onlar, öyle olanlar , vb.. Gibi birçok ibare kullanılmıştır kuran okumadığın burdan belli.

- - - Eklendi - - -

Arkadaşım sen burda ki derin mânâ da Türkleri kastediyor demişsin, Tutup bir ingilizde burada ingilizlerden bahsediyor dese ne diyeceksin...

Ayrıca bir kaç hadis yazmışsın ama kaynak yok, Bir kaynak belirtmelisin Buhâri, Müslim gibi hadis aimlerinin kitaplarında geçiyormu, sahih hadis mi?

Ayrıca Kur'an ve Hadisler hiç bir ırkı üstün kılmaz, eğer böyle bir durum sözkonusu olursa, Ayet ve Hâdisler birbiriyle çelişir ve güvenilirliğini yitirir.

Oysa Hucurât sûresi 13. Ayette.

Bismillah

"Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH'ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH herşeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdârdır."

buyurmaktadır.

Kimsenin kimseye üstün olmadığını açıkça belirten Allah c.c. tutup ta bazı ayetlerde bazı ırkların daha üstün olduğunu mu imâ edecek...

Kusura bakmayın ama sizin yaptığınızın öküz altında buzağı aramaktan farkı yok!...

Peki sana soruyorum Peygamber efendimiz hazreti Muhammet S.A.V. Neden Fatih Sultan Mehmeti bizansı fethetmeden önce övmüştür? Peki neden Kuran-ı Kerimde Kıyametten önce Dünyayı Türklerın fethedeceği yazılı? Neden ingilizler değil? Neden ruslar değil? İnsanın oturup düşünmesi lazım gerçekten...

- - - Eklendi - - -

ayrıca yukarda yazdığın hadise göre demekki Türkler takvaada ileri idiler ki birçok müslüman alimin ve peygamberımizin övgüsüne nail oldular?

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Araplarsan bahsediyor Türk kelimesi yok
Demiştim ki belgisiz zamir.
Her belgisiz zamir Türk mü?

jackalmami

jackalmami

Üye

arkadaşım ben şöyle izah edeyim;
bu ayetlerin türklerle ilgili olduğu üzerine çoğu ehlisünnet alimi hemfikirdir. Aksini iddia eden binlerce alimin yanında bir elin parmaklarını geçmez. Yani emin olabiliriz. Bizim evde açıklamalı kur'an meali var ordada bahsediyor bu ayetlerin türkler hakkında olduğuyla ilgili. Zaten mantıkende anlayabiliriz çünkü; ayette, küffara karşı sert müminlere karşı alçakgönülüdür diyor. Böyle bir toplum olarak sadece biz yani osmanlı var...
Hadislerle ilgili ise ben muslim ve buhari nin bazı şerhlerini okurken karşıma çıkmıştı diye hatırlıyorum ama tam emin değilim...
örneğine gelirse; son cüzdeki kısa sureler hariç hemen hemen hiçbir sure tek bir konu üzerine değildir. Mesela bakara inek demektir ama her ayeti inek veya kurbanla ilgili değildir. Daha çok örnek verilebilir ama gerek olduğunu sanmıyorum...

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Teşekkürler Raptor_TR :)

BerivanAkagunduz

Üye

- - - Eklendi - - -

Konuyu saptırmakla alakası yok aynı zamanda hadıslerle ılgılı kaynsk yok ayetlerdede neden turkler ovulsun yanı ortada turklukle ilgili birsey yokken bunu cıkartmak buyuk sorumluluk altından kalksmazsın

FeC!

FeC!

Üye
Şu hadisi duydunuz mu?

Ne Arabın Aceme, ne de Acemin Araba üstünlüğü vardır. Üstünlük Takva iledir.

Yani hiç bir ırkın hiç bir ırka üstünlüğü yoktur. Türkün kanı da asil değildir. Tarihin en büyük yalanıdır bu.

Ben ilkonce insan sonra musluman sonra turkum. Eger turklugunu muslumanlıgından one alan varsa, kafasını ellerinin arasına alıp bir düşünsün.

İnsanlar ırklarıyla gurur duyamaz. Çünkü kendisi seçmedi. Ama Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı oldugum icin mutluyum. Turk denmesinden de mutluyum. Ama bu bana Kurtleri ya da Herhangi milleti ezme ve aşşagılama hakkı vermez.

Milliyetçiligi sevmem. Irkçılık gibi gelir bana hep. Lütfen siz de Milliyetçilik ile ırkçılıgı ayıran ince çizgide durmasını bilin. Ve Turklugu ovmek icin de uydurma hadislere başvurmayın.

Teşekkürler.

Raptor_tr

Raptor_tr

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler Raptor_TR :)

Önemli diil :)

- - - Eklendi - - -

Şu hadisi duydunuz mu?

Yani hiç bir ırkın hiç bir ırka üstünlüğü yoktur. Türkün kanı da asil değildir. Tarihin en büyük yalanıdır bu.

Ben ilkonce insan sonra musluman sonra turkum. Eger turklugunu muslumanlıgından one alan varsa, kafasını ellerinin arasına alıp bir düşünsün.

İnsanlar ırklarıyla gurur duyamaz. Çünkü kendisi seçmedi. Ama Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı oldugum icin mutluyum. Turk denmesinden de mutluyum. Ama bu bana Kurtleri ya da Herhangi milleti ezme ve aşşagılama hakkı vermez.

Milliyetçiligi sevmem. Irkçılık gibi gelir bana hep. Lütfen siz de Milliyetçilik ile ırkçılıgı ayıran ince çizgide durmasını bilin. Ve Turklugu ovmek icin de uydurma hadislere başvurmayın.

Teşekkürler.

Altta kaynağı belirtmiştim uydurma olduğunu nerden çıkarttın?

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Malesef yanıldın bu hadisler tamamen kütüb-ü sitteden alınmıştır ayetlerde orjinalinden alındı...
Ayrıca kişi veya herhangi birşeyi belirtmeden yazılan kuranı kerimin yazılarıda mı sahte.. Kuranı kerimin birçok yerinde 'onlar, öyle olanlar , vb.. Gibi birçok ibare kullanılmıştır kuran okumadığın burdan belli.

- - - Eklendi - - -

Peki sana soruyorum Peygamber efendimiz hazreti Muhammet S.A.V. Neden Fatih Sultan Mehmeti bizansı fethetmeden önce övmüştür? Peki neden Kuran-ı Kerimde Kıyametten önce Dünyayı Türklerın fethedeceği yazılı? Neden ingilizler değil? Neden ruslar değil? İnsanın oturup düşünmesi lazım gerçekten...

- - - Eklendi - - -

ayrıca yukarda yazdığın hadise göre demekki Türkler takvaada ileri idiler ki birçok müslüman alimin ve peygamberımizin övgüsüne nail oldular?

Kardeşim bahettiğin hadisin orjinalini bilmiyormusun bilmiyorum ama orjinali şu
Letüftehanne'l-Kostantiniyye.Vele ni'mel-emiru emiruha vele ni'mel-ceyşu zalike'l-ceyş
(İstanbul elbette fethedilecektir¸ onu fetheden kumandan ne güzel kumandan¸ onun askeri ne güzel askerdir.)

Kusura bakma ama ben burada Ne Fatih sultan Mehmet ismini ne de o kişiyi imâ eden bir kelime görüyorum.. Bu hadis bir müjde ve istanbul'un fethedilmesi için bir teşvik mahiyetindedir. Fatih'ten önce bir çok komutan istanbul'u fethetme girişiminde bulunmuş fakat başaramamıştır.

Eğer hadista direk Fatih ismi geçse veya ima edilseydi Fatih'ten başka kimse istanbul'u fethetme girişiminde bulunmazdı...

Raptor_tr

Raptor_tr

Üye
    Konu Sahibi
ee sonuç olarak fatih sultan mehmet övülmüştür? Bunu anlamak bukadar mı zor?

kraldost

kraldost

Üye
arkadaslar Allah rızası için bilmediğini kaynağına güvenmediğiniz veya kaynak belirtmeden fetva vermeyiniz...
Elbette Allah için savaşan bütün milletler yücedir osmanlı imparatölüğü osmanlı türkleri çok yüce bir milletti neden şahadetle hep savaştılar...
Hadisi serifte buyuruyorki Efendimiz a.s.v kostantinyeyi fetheden komutan ne yüce komutqn asker ne yüce askerdir bunun üzerine Hz. Eyyüp ve nice müslüman komutan ve nice farklı dildeki ırklar buna teşebbüs etmişerdir. Basarılı olamamıştır sekiz yüz küsür yıl sonra üstün zekasi ile dahiyane savaş taktiğiyle fatih sultan mehmet genç yaşta Peygamber efendimizin övgüsüne mashar olmuştur... Burda herhangi bir ırkı kastetmemiştir bunlara dikkat edelim...

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Şu hadisi duydunuz mu?

Teşekkürler.

Sen olmasan ben ne. yapacaktım
Düşüncelerimiz bire bir örtüşüyor

Emrgncy

Emrgncy

Üye
ee sonuç olarak fatih sultan mehmet övülmüştür? Bunu anlamak bukadar mı zor?

Kardeşim Fatih sultan o övgüye mazhar olmuştur, ama Peygamber efendimiz Fatih fethedecek dememiştir...

Kardeşim sen illâ Türkler üstün bir ırktır diyorsan de ama bilki senin bu düşüncen sana ne bu dünyada ne öbür dünyada bir ayrıcalık sağlamıyacak..

Üstünlük mantığı sadece Yahudilerde vardır, onlara göre yahudi olunmaz doğulur. Ama bu kibir onlara Allah'ın lanetinden başka birşey kazandırmadı.

Sen de kendini üstün! olarak görme konusunda özgürsün :sır:

Raptor_tr

Raptor_tr

Üye
    Konu Sahibi
Buyrun sözlerimi kanıtlayan 2 hadis daha..
Allah katında en ulu şehid şüphesizki
denizlerde yapılan harblerde şehit
olanlardır. Sonra ise Antakya ve civar
kasabalarında (Rumlara karşı) şehit
olanlar, daha sonra ise Deccal"a karşı
şehit olanlardır ( Abdullah b. amr b. el- Astan) Kan
gövdeyi götüren asıl o büyük
harpler başladığında , Şamdan bir
ordu çıkar. İşte bunlar Allahın gelmiş
geçmiş en hayırlı kullarıdır ( sözü
edilen ordu halifenin TÜRKlerden
oluşan ordusudur.) (el fiten)
(Bu hadislerin tamamı Kütüb-ü sitteden alınmıştır isteyen araştırabilir)

Üst Alt