Türkiyenin yolları dijital ortamda


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu SahibiTürkiye yol ağının dijital ortamda takip edilmesine olanak sağlayacak ”Coğrafi Tabanlı Karayolları Bilgi Sistemi” Temmuz ayında devreye girecek.

Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Genel Müdürlüğü (TCK) Program ve İzleme Daire Başkanı Mustafa Karademir, “Coğrafi Tabanlı Karayolları Bilgi Sistemi”nin tamamlandığını ve kabul aşamasında olduğunu söyledi.

64 bin kilometre yol sayısallaştırıldı
Proje kapsamında 1 / 25 bin ölçekli raster haritalar, 1 / 25 bin ölçekli sayısal yükseklik verileri ile uydu görüntüleri kullanılarak coğrafi altlık oluşturulduğunu ifade eden Karademir, devlet ve il yolları, otoyollar, bölge ve şube sınırları ile il sınırlarının sayısallaştırıldığını belirtti.

Kaynak: CNNTürk

 
grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
kardeş güzel haber
bende senin elinde mevcut hatta paylaşıma açtın sandım dı
:)
 
grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
ya süper olur ama zamannnn
güzel ülkemde yolu takibi yanında promosyon olarak çukurları tespit cihazıda verseler:):):)
 
leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:kop: çukur tespit :kop:
 
grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
o kadar çok çukur var ki
düşünsene yolu haritada görüyorsun ama ya kazı var yadaaraba çukura dalmış yol felç....o açıdan:):):):)
ne bilim aklıma geldi
 
leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:oke: çok haklısın
ama sanırım bir gün düzelir
inşallah yani :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt