Turkcell vs. Vodafone : 3G Hız testi!

Sponsorlu Bağlantılar

Lord_oF_Dark

Lord_oF_Dark

Üye
hmmmm :D bence vodafone daha iyi

joseph33

joseph33

Üye
önemli olan diger illerde 3g hızı nasıl oldugu benim gördügüm vodafone bir kac adım önde oldugunu söyleyebilirim

resulemre89

resulemre89

Üye
Vodafone bu işi biliyo..

--------------- Ekleme ---------------

Vodafone bu işi biliyo

punqermojo

Üye
Yer İstanbul / Sefaköy / Beşyol Aydın Üniversitesi Yanları:D

Telefon : Nokia 5800 Express Müzik

Hız Testi Vodafone Hat Üzerinden Telefon Modem olarak Kullanılarak Yapıldı

İşte Sonuç :

Test 1 :

Test 2 :

Test 3 :

Valla Telefonu Modem olarak usb den kullandığım Halde Vodafonun 3g si bence hız konusunda Türkcelle ve Hatta TTnete dahi Fark atıyor Kim ne derse desin Hem Bu testi birde biz başka mekanlarda 3g modemlerle yaptık Modemlerde bu sonuçlar belki size uçuk gelir ama Vodafone Mecidiyeköyde rahat 12 Mbiti aşıyor ve Şişli mecidiyeköydeki Telefon ve Şebeke Trafiğini işe katarsak bence Bu hız Hem Türkcelle hem TTnet saltanatına açık bir yanıt..

Birde Şu olay var Ne Avea nede Türkcell hala Çözemedi sizinde başınıza gelmiştir Çift şebeke yani telefonunuz hem gsm hem 3g modunda iken 3g şebekesi gittiğinde gsm geçer işte bu sorun avea ve türkcellde hat düşüyor yani tellefonla konuşurken kapanıyor ama Vodafonda bu olay hiç olmuyor:))

Şaşmam abi Vodafone derim Başka bişi demem hem Türkcell daha Labaratuar Ortamında 42 Mbiti Zor buldu Vodafone Bırakın Labaratuar ortamını adamlar normal Maslak ve Taksim arasında normal şebeke bakın bunun için özel ayrılan şebeke değil normal şebekede 43 mbiti aştı yani ne Avea ne Türkcell nede TTnet yakında hepsi dökülür:D Vodafone sonuçta dünya devi 3g öncüsü yakında 4gyide getiri halka sunar 100 Mbit hızı ozaman görürüm Türkceli ve TTneti:DD şahsen evimde 8 mbit adsl var inanın aylardır sorun sorun sorun ayda 80 tlden fazla TTnet saltanatına ve hakları olmayarak Telefon hattını şart koşuyorlar Hızdesen ölü ona 80 tl bayılacama alırım bir vodafone Faturalı hat aylık 5 gb paket ayda 45 tl:D sabit ücretide koyun içine sende 60 tl en azından kesinti yok zart zart yavaşlama yok:D ve istediğim yerden doya doya nete girerim:))

Teşekkürler vodafone

--------------- Ekleme ---------------

Evet sana katılıyorum Ben şimdi Vodafone 3g ile giriyorum nete ve bana göre TTnetten bile kaliteli şahsen istanbulda 3gsi en iyi çekende Vodafon:D

Şimdi kullandığım paketim günlük netlimitsiz yani bedava paket bu baketi herzaman kullanıyorum ve bazen 2.5 mbit 3 mbite yakın testlerde çıktı yani paketten pakete değişiyor 3g modemlerde bu hız inanılmaz artıyor alın deneyin yada olanlarla oturun bir köşeye herkez taksın laptopa aynı anda 3 gsm Şirketinide test etsinler kalite ve hız ölçümü öyle yapılır demi mesela şurdan 3 vatandan anlaşır bir birlerini tanımayan ve 3 ayrı gsm şirketi kullanan hepsindede olur 5 gb aynı paket derlerki hadi binelim otobüse atlarlar nerde inelim hocam avcılarda hop çökerler parkta çimlere yaparlar testi sonucu kaydedip binerler metrobüse hopp inerler topkapıda çökerler yine çimlere birde orda test yaparlar kaydederer hem gezerler hem test yaparlar işte buna Halkın yalansız Reklamsız Testi denir demi yani:))

kardeşim ben aydın üniversitesi yakınındakii dr.oktay duran endürstri meslek lisesinde okuyorum ya .d

phasan

phasan

Üye
vodofone hızı 3 kat daha arttı

aagkn

aagkn

Üye
bende vodafone ye geçmeyi düşünüyorum sırf internet paketi yüzünden : )

Dumbledore

Dumbledore

Üye
Vodafone'dan memnunum ama Turkcell her türlü hızlı kullandım Turkcell bir vodafone gibi cepnet yapsın patlama olur Turkcellde.

phasan

phasan

Üye
en iyisi vodafone

vic353

vic353

Üye
türkcell anca sömürmeyi bilir asla yapmaz vodafone gibi bir internet paketi. alın aylık cepnet ayda 8 tl sınırsız fazla download yapmayanlar için süper

asi430

asi430

Üye
vodafone sen benim herşeyimsin..

phasan

phasan

Üye
en iyisi vodafone

'Enver'

'Enver'

Üye
önemli olan hızı değil fiyatı

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
Vodafon daha hızlı galiba

Silinen Üye 2148459

Silinen Üye 2148459

Kapalı Hesap
hadi bakalım

bigat

Üye
ARKADAŞLAR YANILMIYORSAM :
tURKCELL 100MB (DOWLOAD+UPLOAD) 5 TL HIZ 5-6 MBİT
VODAFONE AYLIK 100MB (DOWLOAD+UPLOAD)8TL 100 MB YE KADAR 7-8MBİT SONRASI 100 KBİT VODEM KULLANIRSAN 250 KBİT
AVEANIN 500 DK HERYÖNE 1000 SMS + 1GB (DOWLOAD+UPLOAD) 3G DATA YANILMASSAM 1 GB DEN SONRASI 70-80 KBİT
KARAR SİZİN CEP YAKMAYAN VODAFONEDUR SONUÇTA HEPSİ YABANCI :d:

'Enver'

'Enver'

Üye
ARKADAŞLAR YANILMIYORSAM :
tURKCELL 100MB (DOWLOAD+UPLOAD) 5 TL HIZ 5-6 MBİT
VODAFONE AYLIK 100MB (DOWLOAD+UPLOAD)8TL 100 MB YE KADAR 7-8MBİT SONRASI 100 KBİT VODEM KULLANIRSAN 250 KBİT
AVEANIN 500 DK HERYÖNE 1000 SMS + 1GB (DOWLOAD+UPLOAD) 3G DATA YANILMASSAM 1 GB DEN SONRASI 70-80 KBİT
KARAR SİZİN CEP YAKMAYAN VODAFONEDUR SONUÇTA HEPSİ YABANCI :d:
vodem kullansan da 96 kbps kullanmasanda

y n s c n

y n s c n

Üye
Turkcell tabikide en hızlısı ne demek hızı değil fiyatı önemli :D fiyatları nerdeyse aynı zaten bunların ki?

kalkan3434

Üye
aynı kişi daha önce de aynı konuyu açmıştı.turkcell çalışanı galiba
bende aynı cevabı yazayım.

turkcell para verip reklamını yaptırmış ama
video'da şöyle bir şeyi atlamışlar.
vodafone'da 1gb ve 5gb paketlerin harcinde 250 mb veya standart tarife hız 1 mbpsdir.
1gb ve 5gb tarifelerde hız 7.2 mbps'tir.
sonuç olarakta böyle bir şeyin çıkması normal.
deneyin bakalım diğer paketlerle ne çıkıyor.[sm=bandit.gif]
Yanlışın var kardeşim fr kampanya esaslarını dikkatlice oku öyle birşey yok vodafone eğer 3G internet veriyorsa 7,2 ile veriyor kotayı aşarsanız 2G ye düşüyor..

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Vodafone :oke:

Üst Alt