Turkcell telsiz kullanım bedeli kazığı

 • 6 Aralık 2012
 • 1975 Okunma
 • 12 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 30 tl.lik turkcell kampanyalarına geçmek için ilk önce cepten 12 tl yükledim.(dedim ki zaten 1 küsur tl sini T.K.B.olarak kesiyor.üstüne de 20 tl yüklerim tam denk gelir)Bir baktım ilk yüklediğim 12 tl 9.47 ye düşmüş yani 2.53 tl kesmiş.öyle olunca tabi 20 yüklesem bile 30 tl etmiyo.yani nar yapamadım.bende 3 tane daha 7 yükledim.nasıl iş anlamadım arkadaş ya.enayimiyiz biz 13 yıldır turkcelliyim ilk defa böyle bişey gördüm artık değiştircem operatörü ya.vodafone tavsiye edermisiniz ayrıca konu hakkında yorumlarınız...
   


  Yazan: oska1989
 2. evet aynısı bi kaç kez bende de oldu + Telsiz kullanım vergisi ile ÖTV'de alıyodu yanılmıyorsam!

  Yanlış bilmiyorsam telsiz kullanım vergisi: 1 Lira 10 kuruştu, bi 7 ve 12 TL yüklememde 2.53TL çektiği oldu, hani türkiye olarak vergiden geçilmediğinden umursamıyorum artık, zaten 3-4 ayda bir TL yüklüyorum çokta tın yani Turkcell'e kaliteyse kalite de ne bu zırvalıkları anlamış değiliz??
   
 3. 2 yada 3 aydır tl yüklemesi yapmayıp sonra, ilk yüklediğiniz para ile kampanyaya katılmak isterseniz biriken vergileri keser tabiki de. Yada bu zamana kadar Nar kartı ile posdan yükleme yaptıysanız birikenleri yine keser. Vodafone de keser avea da keser.
   
  oguzalp44 bunu beğendi.
 4. Ben 7 ay once turkcellden vodafone a tasidim vergi almadi
   
 5. Telsiz vergisi 1Lira 10 kuruştu galiba 3 ay yüklemediğimiz zaman 3Lira 30 kuruş çekiyo şahsen başıma geldi :D
   
 6. Biliyorum tabi ama ben her ay en az 1 kez(30 tl)yükleme yapıyorum.birikmesi imkansız her ay kesiyodu zaten.
   
 7. ilk defa başına gelmesi normal yakın geçmişe kadar kontorlu hatlardan 1,10 krş olan telsiz kullanımım bedeli kesilmiyordu yeni başladı sayılır. bu arada bu alınana para turkcell in cebine giren para değil devlete operatörün sizin adınıza ödediği verginin parası.. her operatörde standarttır.
   
 8. yakın geçmiş dediğin hazirandan beri.ayrıca 2.cümlende söylediklerin operatörlerin kullandığı ifadeler.madem öyle niye standart tarifede olanlardan bu para kesilmiyor.(ya da bizim adımıza ödüyor diyelim)çünkü o zaman kampanyalardan faydalanılmıyor nar falan yapamıyorsun.işin politikası bunlar boşver...
   
 9. yanlış hatırlamıyorsam bu vergi işi sene başında falan geldi.ayrıca eğer operatörler arası geçiş yaparsanız 1 yıl boyunca vergi kesilmez
   
 10. haa düzeltiyorum 2011 haziran baya yakınmış!
   
 11. :d:
   
 12. dostum ben 4,5 yıldır gsm sektöründeyim hep Turkcell bünyesinde çalıştım başka operatörlerden emin değilim ama Turkcell de bu uyguluma başladığında kanun tasarısı olduğu için ve resmi kanallardan yaptırım geldiği için ( BTK - Bilgi Teknolojileri Kurumu) tüm operatörler uyguluyor diye biliyorum ayrıca standart tarife dediğin tam olarak ne ?

  vergi konusuna gelince toplamda yaptığın görüşmenin yani faturalıdan örnek vermek gerekirse 100 tl ödediğin faturanın 44.10 kuruşu vergi olarak devlete gidiyor.

  %25 ÖİV - %18 KDV ve telsiz kullanım bedeli 1,10 krş.

  Sonuç olarak rahat ol Turkcell in sana şahsi bir gıcığı yok standart uygulamaya maaruz kalmışsın :oke:
  - - - Eklendi - - -

  ayrıca o ödemiyor ben ödüyorum başkasından kesilmiyor benden kesiliyor mevzuu değil. bak turkcell sitesinde nasıl açıklamış durumu..  Turkcell'in Bireysel Hazır Kart'lı Turkcell'liler adına devlete ödediği Telsiz Kullanım Ücreti, Ocak 2012 itibariyle her ay Hazır Kart müşterilerinin hatlarına 1,213 TL olarak yansıtılacaktır. Ücretin alınamadığı (TL bakiyesi yetersiz olma, hattın geçici süre kapalı olması, vb) durumlarda ise bu meblağ, müşterilerimizin hatlarına yaptıkları ilk TL yüklemesinde yansıtılacaktır. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak aktarılacak ve o dönemin ücretiyle beraber toplu olarak alınacaktır.


  son olarak burdan anlıyoruz ki haziran 2011 değil ocak 2012 den itibarenmiş
   
 13. açıklamaların için teşekkürler. turkcell de çalıştım dedin fakat eksik bir iki şey var. Standart tarife ne dedin.süper,bizbize ve standart diye ayrılıyor bu kampanyalar.standart tarifedeysen telsiz kullanım bedelini turkcell ödüyor bizim adımıza devlete ama nar gibi kampanyalardan faydalanamıyoruz.2.konu da ilk haziran da çıktı bu vergi 1.1 liraydı senin dediğin ocak 2012 de zamlanmış hali olmalı.neyse çok da uzatmaya gerek yok konuyu boşver.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2018 - 01:48