Türkçe Rap Tartışmaları

Sponsorlu Bağlantılar

Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
    Konu Sahibi
Türkçe Rap Tartışmaları
Hangi mcleri dinliyorsunuz?
Hangi mcleri seviyorsunuz veya sevmiyorsunuz?
Hep beraber burada güncel konuları, yeni çıkan albümleri, mclerin konserleri, imza günleri gibi etkinlikleri konuşup tartışalım.
Ben genellikle;
-Murdoc Massaka
-Norm Ender
-Ceza
-Jagged
-Flowart
-Canfeza
-Anıl Piyancı , dinlerim.
Sevmediğim mcler pek yoktur. Yapılan işlere saygım vardır.(tabi saygı sevgi çerçevesinde ise)

MAVERİCKS

MAVERİCKS

Üye
MF batarya yeşil oda Pmc vb ruh halıme göre dinliyorum rap müzik genelde eleştirisel kıvamdadır rapın bi amacı var bişeyler göstermek bişeyleri anlatmak bunu dogru yapan adam saygıyı hakeder bence

cagrii_72

cagrii_72

Üye
Pit10, allame,sansar salvo, ceza, sago çoğunlukla bu mclerı dinliyorum

Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
    Konu Sahibi
MF batarya yeşil oda Pmc vb ruh halıme göre dinliyorum rap müzik genelde eleştirisel kıvamdadır rapın bi amacı var bişeyler göstermek bişeyleri anlatmak bunu dogru yapan adam saygıyı hakeder bence
Mesela Stallker in Unutturucu adlı şarkısında maddeye karşı tavrı saygıya değer bence.
Pit10, allame,sansar salvo, ceza, sago çoğunlukla bu mclerı dinliyorum
Sansar Salvo dinliyorsan Halil Sezai ile feat ını görmüşsündür. Düşüncelerin ne bu konuda. (Maksat muhabbet olsun :D )

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
Ağır Kolera fanıyım bazen Sagopa dinlerim ve diğer mclere saygım vardır fanboyluk yapmam :D

• Beğen
Tepkiler: Murdoc Massaka
Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
    Konu Sahibi
Bence bir rapçinin yaptığı müzikle hayatını kıyaslamak doğru değil. Mesela diyorlar "bu adam karektersiz" sonra adamın çok güzel parçalarını yok sayıyorlar. Ben ayırt etmem bu konuda pek. Beni müziği ilgilendirir sonuç olarak. Bu konuda fikirleriniz neler sizin? Bu arada Rixsos Tv açıldı 7/24 türkçe rap veriyor, az önce sagopa vardı :D

• Beğen
Tepkiler: Fx.sasser
cagrii_72

cagrii_72

Üye
Mesela Stallker in Unutturucu adlı şarkısında maddeye karşı tavrı saygıya değer bence.
Sansar Salvo dinliyorsan Halil Sezai ile feat ını görmüşsündür. Düşüncelerin ne bu konuda. (Maksat muhabbet olsun :D )
Ben şarkıyı Biraz farklı buldum çünkü salvo ya şarkı söylemesi için çok az yer vermişler birde salvonun bazı sözleri mantıksız geldi mesela "kolayı seçmek çilek gibi tatlı" sözü

Son düzenleme:
Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
    Konu Sahibi
Ben şarkıyı Biraz farklı buldum çünkü salvo ya şarkı söylemesi için çok az yer vermişler birde salvonun bazı sözleri mantıksız geldi mesela "kolayı seçmek çilek gibi tatlı" sözü
Bence Sansar Salvo eski kalitesinden ödün veriyor. Eski parçalar daha kaliteli geliyor bana

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
Bence bir rapçinin yaptığı müzikle hayatını kıyaslamak doğru değil. Mesela diyorlar "bu adam karektersiz" sonra adamın çok güzel parçalarını yok sayıyorlar. Ben ayırt etmem bu konuda pek. Beni müziği ilgilendirir sonuç olarak. Bu konuda fikirleriniz neler sizin? Bu arada Rixsos Tv açıldı 7/24 türkçe rap veriyor, az önce sagopa vardı :D
benim için müziği önemli karakteri değil sonuçta özel hayatına karışmayız.

• Beğen
Tepkiler: Murdoc Massaka
vaterfa

vaterfa

Üye
cilek filminin muzigi oldugu icin oyle bi soz yazmis, sansarin verse ten sonra halil girmeyip akustik devam etse daha da guzel olurdu diye dusunuyorum

cagrii_72

cagrii_72

Üye
cilek filminin muzigi oldugu icin oyle bi soz yazmis, sansarin verse ten sonra halil girmeyip akustik devam etse daha da guzel olurdu diye dusunuyorum
Film için yazıldığını anladım da orada ne anlatmaya çalıştığını anlamadım biraz saçma bir benzetme yapmış.Şarkıda salvo ya daha çok yer verilebilirdi bence daha iyi bir şarkı olurdu

ErenMSC

Üye
Ben Türkçe Rap'i öldürdüm sizler yaşatacaksınız. Ben artık kendimi buldum sizler sapıtacaksınız

Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
    Konu Sahibi
benim için müziği önemli karakteri değil sonuçta özel hayatına karışmayız.
Herkez böyle düşünse ne ala. Sırf farklı olduğu için dışlanan çok mc var. Mesela Jagged. Ben çok severim şarkılarını. Misal Jagged - Manyak Şey klibi 10 numara olmuş :D Yılın en iyi klibi diyebilirim :D

• Beğen
Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
Herkez böyle düşünse ne ala. Sırf farklı olduğu için dışlanan çok mc var. Mesela Jagged. Ben çok severim şarkılarını. Misal Jagged - Manyak Şey klibi 10 numara olmuş :D Yılın en iyi klibi diyebilirim :D
herneyse dediğim gibi sadece kolera :D :D kolera hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim? herkez sesi kötü nasıl dinliyorsunuz onu felan diyo :D

vaterfa

vaterfa

Üye
son 2 3 senedir kuvvetmiradaki isleri pek dinlemedim ama en son kolostrofobi ep yi dinlemistim guzeldi ozellikle sen nasil bir insansin cok hostu

• Beğen
Tepkiler: Murdoc Massaka ve Fx.sasser
cagrii_72

cagrii_72

Üye
Kolera aşk üzerine şarkılar yazdığı için dinlemiyorum ama dinlenilebilecek bır mc

vaterfa

vaterfa

Üye
bu aralar sokrat st, monkey bussiness te guzel isler yapiyo dinlemenizi siddetle tavsiye ederim. sonra aklima gelen gecen haftalarda cikan contra ados ve santi nin parcasi dolunay da tavsiyemdir

• Beğen