Anket Türk Malı cep Telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz

Sponsorlu Bağlantılar

canalf

Üye
    Konu Sahibi
Türk Malı cep Telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz
Türkiye de ilk kez bir marka %100 Türk sermayesi ve üretimi olarak BB Mobile markası ile cep telefonu imalatı yapıyor.

sizce teknolojinin Türkiye de gelişmesini desteklemelimiyiz yoksa çin bağımlılığına devammı etmeliyiz

bu konuda yorumlarınızı bekliyorum

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
türk malı telefon almam vede aslada aldırtmam ve buda fiyatları yükselten vestel gibi lanet bir firmaysa hiç aldırtmam :oke:

Emre

Üye

dediğin firma bu mu? bana nokia 6700 classic hatırlattı.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
İsme bak BB Mobile 1453. Sırf isminden kaybediyor. Tamam tarihimiz var , eyvallah. Ama bunu bu sektöre yansıtmak tamamen düşman kazanmak demektir. Yanlış bir hamle.

cagajosef

Üye
İsme bak BB Mobile 1453. Sırf isminden kaybediyor. Tamam tarihimiz var , eyvallah. Ama bunu bu sektöre yansıtmak tamamen düşman kazanmak demektir. Yanlış bir hamle.
Odin de viking tanrilarindan birinin ismi...
Sıkıntı olmaz yani...

Emre

Üye
Turkcell trk malı demişti zte çıktı,
Cihazları elphone olabilirmi?

cagajosef

Üye
Turkcell trk malı demişti zte çıktı,
Cihazları elphone olabilirmi?
İşlemci üretmek için iyi bir arge yatırımı lazim... bizimkiler başkasının yaptığın başkasının ürettiği isimlerini damgalamakla mesguller... yersen Türk malı... devlet de Türk malı telefonlar büyük markalarla yarışacak hale geldi diye stopaj vergisi koyma peşinde...

asroma7

asroma7

Üye
Türkiye Vestelleniyormuş. Hadi ordan tamamen yerli telefon diyorsan yazılımda yapacaksın ben ozaman tamamen %100 yerli derim ki yazılım yapacak tr firması yok.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve RetaXter
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Paragöz VESTEL'İN telefonlarını almayın aldırmayın

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

dgnert

Üye
Yerli teknoloji desteklenmeden gelişemez. İşlemcisi dışarıdan alınıyor, yazılımı yerli değil, ekranı şuradan geliyor hiç birisi yerli değil demekle gelişmez. Yerli ürünler ne kadar telefon satacak ki şimdiden işlemci, işletim sistemi geliştirilmesini bekliyorsunuz. Hadi bir şekilde geliştirdiğini varsayalım. Bu sefer de başlarsınız bunların yaptığı işlemciden, işletim sisteminden bir şey olmaz diye.

PROEXSERT

PROEXSERT

Üye
adam gibi firma olursa desteklerik uyguncebe gore telefon uretimi yaparsa 3 kagitcilik yoksa tabiki

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Offf offf bu tip konular can sıkıyor yeminle. Daha öncede yazdığım söylemlerimin arkasındayım. Donanım , yazılım olmadan yerli olmaz.Hele birde patent , telif hakları derken o iş yaş :)
Amma yerli telefonmuş !!!!

Ürün özellikleri, üretici-distribütör firmalar ve çeşitli internet kaynaklarından alınmıştır. Özellik bilgilerinin doğruluğu tarafımızdan %100 garanti edilmemektedir.
Paket içerikleri üretici-distribütör firmalar tarafından haber vermeksizin değiştirilebilir.

cagajosef

Üye
Devletin teknoloji uretimini desteklemesi lazim ama 750 liraya gelen s4ü 2000 den satabildigin ulkede devlet zaten telefon parasi kadar vergi aliyor. Aradaki hazircilar da yarisi kadarını kazaniyor. Beleşci mantık olduğu surece neden ugrasasin ki... s4 suan 1250 civarı arada 500 lira fark var. Olması gerekenle...

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Vestel gibi bir firmaysa kesinlikle aldırmam,başka firmalar varsa düşünmek gerekir.

Üst Alt