tüplü tvye telefon bağlama skart girişli (E6'da denendi)

Sponsorlu Bağlantılar

cihangir15

Üye
    Konu Sahibi
telefon kulaklığını mikrofon bölmesinden kesip ölçü aletinin diyot kademesiyle ölçebilirsiniz hangi kabloya bağlamanız gerektiğini

PYTHONs

Üye
Hocam bana sorarsan böyle kablolarla yapmaya ben korkuyorum. Telefona zarar verir diye düşünüyorum. Kısa devre felan yaparsa, nanayı yedik :D .

cihangir15

Üye
    Konu Sahibi
Hocam bana sorarsan böyle kablolarla yapmaya ben korkuyorum. Telefona zarar verir diye düşünüyorum. Kısa devre felan yaparsa, nanayı yedik :D .

haklısın kısa devrede öle riskler var ama ben uğraşmayı seviyorum bozduklarımda oldu ama uğraşmadan da başarılmıyor bazen risk almak lazım kabloyu alsam bile bişeyler eklerim benim kablo uyduda takılı hem de jak var uyduyu kapatıp teli takıyom sadece ölçü aletiyle kontrol edebilirsn kısa devreyi :D

PYTHONs

Üye
haklısın kısa devrede öle riskler var ama ben uğraşmayı seviyorum bozduklarımda oldu ama uğraşmadan da başarılmıyor bazen risk almak lazım kabloyu alsam bile bişeyler eklerim benim kablo uyduda takılı hem de jak var uyduyu kapatıp teli takıyom sadece ölçü aletiyle kontrol edebilirsn kısa devreyi :D

Bende elektronik şeylerle uğraşmayı seviyorum ama bir cihaz aldığım zaman, riske atmayı sevmiyorum. Deneme cihaz olursa orası ayrı tabi. Cihaz alacak fazla bütçem olmuyor. Böyle şeyleride denemeye korkuyorum :ehe . Mesela bu C6-01 i mecbur 2016 ya kadar kullanmaya devam edeceğim.

Hocam sorum olacak evde LED TV var 107 ekran buna nasıl bağlayabilirim telefonu güvenli bir şekilde?

cihangir15

Üye
    Konu Sahibi
tv çıkış kablosu alabilirsin en güvenli o var

PYTHONs

Üye
tamam :tşk:

HEISENBERG.

HEISENBERG.

Üye
ben N8 HDMI kablosu ile LED V bağlayamıyorum.TV tepki veriyor bağlantı sağlandı diye ama ekranda görüntü yok

foreverthe

foreverthe

Üye
Ben dediklerini yaptım telefonum S3 ses var görüntü yok ? iPhone'da denedim C6'da denedim 5130'da denedim aynı sonuç ses var görüntü yok ?

ImmorTaLAndroid

ImmorTaLAndroid

Üye
Uğraşınca olur belki

King_ata

King_ata

Üye
görüntüyü tvye aktarmak için yazılım vb gerekiyormu yoksa kabloyu takınca direkt oluyomu lütfen biri cevap versin
uzun uğraşlardan sonra yaptım :)
plazmalarda iş kolay ama tüplülerde öle olmuyor skart girişi varsa sadece bunu yapın jakları varsa sıkrat yerine o üç jakı takarsınız skart girişni kesersiniz resimler açıklayıcı zaten :)

alttaki resimde bağlantıyı tam çizdim zor değil
1-bi tane scart kablosu bulun üç jakı kesin onlar lazım değil koyun bi yere ya da atın.
2-bu üç renkli kabloyuda soyun
3-iki kablo çıkar biri pilastik kablıdır diğeride bir sürü tel o tellerin hepsi şasedir
4- bozuk bi telefonun kulaklığının pilastiğini soyup renklerini yerlerine lehimleyin şaseleride birleştirip şase yazan yerlere lehimleyin bantlayın tamamdır.

hatta o kestiğimiz renkli jakları atmayın bunu yapın :D

rca to stereo kabloların fiyatları 2-3 tl iken bukadar üğraşmak niye?

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
süperr çok saol işime yarayacak :D şu üç renkli giriş içinde geçerlimi peki bu?

King_ata

King_ata

Üye
tvnin rca desteği varsa stero kablonun ucuna rca(üç renli) kablo bağlayarak da yapabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Fx.sasser
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
daha önceden yapılmıştı diye hatırlıyorum :hmmm bu sitede değildi

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İyi Fikirmiş Aslında Yada Ses Çıkışından 3 Lü Kabloya Çeviren Kabloda Var Onunlada Görüntü Aktarılabilir :) 15 TL Cıvarı

Üst Alt