Tümgeneral Erdoğan Dirik ( Kimdir / Hayatı / Doğum Yeri )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Tümgeneral DİRİK, 1941 yılında Karaman‘da doğmuştur. 1959 yılında Askerî Lise'den, 1961 yılında Kara Harp Okulu'ndan Topçu Subayı olarak mezun olmuştur.

Kurmay Subay olmadan önce, Türk Silahlı Kuvvetleri, Topçu Birliklerinin değişik kademelerinde görevlerde bulunmuştur. 1973 yılında Kara Harp Akademisi'nden, Kurmay Yüzbaşı rütbesi ile mezun olmuştur. Kara Harp Okulu’nda Öğretim Görevlisi ve Harekât Eğitim Şube Müdürlüğü ile Kurmay Başkanlığı, daha sonra Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Alay Komutanlığı görevlerinde bulunmuştur.

30.08.1988 tarihinde Tuğgeneralliğe terfi eden Tümgeneral DİRİK, KKK Tayin Dairesi Başkanlığı ve KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı görevlerini yürütmüştür. 30.08.1992 tarihinde Tümgeneralliğe terfi ederek, Genelkurmay Personel Daire Başkanlığı görevine, 30 Ağustos 1995 tarihinde Harita Genel Komutanlığı'na atanmıştır.

30 Ağustos 1996 tarihine kadar Harita Genel Komutanlığı yapan Tümgeneral DİRİK, bu tarihte emekliye ayrılmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 
  • Beğen
Tepkiler: Laz¥
Laz¥

Laz¥

Üye
teşekkürler.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt