ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Sinan OĞAN Kimdir ?

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Sinan OĞAN Kimdir ?

Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi TÜRKSAM’ın kurucusu ve başkanı olan Sinan OĞAN 1967 doğumludur. 1989 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, 1992 yılında Mali Hukuk/Bankacılık alanında Azerbaycan’da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi başlıklı tez ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Daha sonra 2009 yılında “Türk İç Politika Faktörlerinin Türkiye’nin Rusya Politikasının Oluşumuna Etkileri” başlıklı teziyle, Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi MGIMO’nun Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünden doktora derecesini almıştır.

1992-1998 Yılları arasında Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. Bu görevinde 1993 yılından itibaren Azerbaycan’a görevli olarak gönderilen Sinan OĞAN 1993-2000 yılları arasında Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Türk Dünyası İşletme Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi ve Dekan yardımcısı olarak çalışmıştır. 1994-1998 yıları arasında ise eş görevle Azerbaycan’da T.C. Dışişleri Bakanlığı TİKA Temsilcisi olarak çalışmıştır. Bir dönem özel sektörde de çalışan Sinan OĞAN 2000 yılında Türkiye’ye dönerek Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi ASAM’da Kafkasya masasında çalışmalarını yürütmüştür. Ardından ASAM Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yapan Sinan OĞAN 2006 yılında bu kurumdan ayrılarak Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda bir yıl süre ile Dış İlişkilerden Sorumlu Müdür Yardımcılığı görevi yapmıştır.

Sinan OĞAN 2004 yılında halihazırda başkanlığını yaptığı Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi – TÜRKSAM’ı kurmuştur. Başlangıçta sanal ortamda kurulan ve bu süre içerisinde gelişmesini tamamlayan TÜRKSAM, 2007 yılından itibaren Türkiye’nin en önemli düşünce kuruluşlarından birisi haline gelmiştir.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları arasında 1992 yılında çıkan ‘Azerbaycan’ İsimli kitabının yanı sıra, 2003 yılında Rusya’da “Siyaset ve Oligarşi” isimli kitabı ile 2006 yılında yayınlanan Turuncu Devrimler isimli kitabı mevcuttur. Sinan OĞAN’ın Türk Dış Politikası, Rusya, Kafkasya, Orta Asya, Türk Dünyası, Enerji, Ermeni Sorunu, Afganistan, İran, Terör ve Türkiye’nin güncel sorunları konularında 500 den fazla Türkçe, Rusça ve İngilizce makale ve değerlendirmeleri yayımlanmıştır. Sinan OĞAN değerlendirmelerini başta TÜRKSAM’ın web sayfası olmak üzere birçok Türk ve yabancı sitelerde, haber ajanslarında, gazete ve bilimsel dergilerde yayınlatmaya devam etmektedir.

Birçok ulusal ve yabancı televizyon ve radyolarda dış politika, Türk dış politikası ve Türkiye’nin güncel sorunları üzerine değerlendirmeler yapmaktadır. 1992 yılında “Türk Dünyasının Sorunları ve Çözüm Yolları” isimli çalışması ile Milliyet Gazetesi Sosyal Bilimler Ödülünü ve 1993 yılı Marmara Üniversitesi’nin ise Akademik Üstün Başarı Ödülünü almıştır. Ekoavrasya Derneği’nden Türk Dünyasına Hizmet Ödülü ve Oğuz Boyu Kültür Dernekleri Federasyonu tarafından da Onurluluk ödülüne layık görülmüştür. 6 Temmuz 2011 tarihinde Azerbaycan Devlet Başkanı İlham ALİYEV tarafından Devlet Nişanı (Tereggi Medalı) ile taltif edilmiştir.

Sinan OĞAN 2009 yılından beri dünyanın alanında en önemli 40 uzmanının iştiraki ile gerçekleştirilen bölgenin en önemli düşünce kulübü Valdai Formu katılımcısıdır.

İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında uzmanlık alanı ile ilgili konferanslar, seminerler vermekte ve bilimsel toplantılara katılmakta ve birçok ulusal ve uluslararası projeleri yürütmektedir.

12 Haziran 2011 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden 24. dönem Iğdır Milletvekili seçilmiştir. Meclis Anayasa Komisyonu ve Dışişleri Komisyonu üyeliklerine seçilmiştir. 7 Haziran 2015 seçimlerinde MHP’den aday gösterilmedi. Seçimde MHP Iğdır’dan milletvekili çıkaramadı. Sinan Oğan seçim sonrası attığı twitler sebebiyle MHP Yönetimi tarafından disipline sevk edildi. 26 Ağustos 2015 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edildi. Açtığı davayı kazanarak 2 Kasım 2015 tarihinde ihraç edildiği MHP’ye geri döndü. 10 Mart 2017 tarihinde Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ile birlikte MHP’den tekrar ihraç edildi.

11 Mart 2023'te kurulan ve Zafer Partisi, Adalet Partisi, Ülkem Partisi ve Türkiye İttifakı Partisinden oluşan bir seçim ittifakı "ATA İttifakı"nın 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimi için Türk milletinin Bağımsız (Partisiz) Cumhurbaşkanı Sinan OĞAN aday adayı oldu. Aday olmak için gerekli 100.000 imzayı 26 Mart 2023 günü tamamladı ve 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimi için ATA İttifakı tarafından aday gösterildi.

Kitapları :
1992 - Azerbaycan ekonomisi
2003 - Rusya’da “Siyaset ve Oligarşi”
2006 - Turuncu Devrimler

Kaynak:

Not:
Bu haber sadece Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sinan OĞAN biyografisidir, konu siyaset konusu değildir, siyasete yer verilmemiştir.
ATA ittifakı ve ittifakı destekleyen siyasi partiler hakkında herhangi bir siyasi yorum yapılmaması forum kuralları gereği önemle rica olunur.
Seçim vaatlerini merak edenler, eleştirmek isteyenler sosyal medya ve diğer mecralarda siyasetinizi yapabilirsiniz, siyasetin yeri burası değil (h)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

gonyalı

gonyalı

Üye
Hiç CHP mv olmamışmıydı bu
ta kaç sene önce Iğdır ı MHP almıştı şaşırmıştım
o zamanlar da bu adam mı varmış
hiç tanımıyordum
tabi ki oyumu kime verceğim belli
ama bu adam ı da sevdim bak şimdi
iyice araştırıcam bu adamı
yakışıklıymış da haaa

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve Baydırman
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
ilk kez duydum ismini iyi cesaret yinede

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Dr. Sinan OĞAN diplomalı bir ekonomisttir, aynı zamanda iyi bir akademisyendir, yetiştirdiği öğrencilerden 2 tanesi Azerbaycan hükümetinde bakanlık görevinde. Hayatında tek güvenlik makalesi okumamış birisini dışişleri bakanlığı görevine getirip, ülkeyi suç ve göçmen bataklığına çevirdiler.

Kedi yavrusunun gözü bile 7 günde açılırken, siz 14 yılda uyanamadınız. Bu ülkede fetö 14 yıl boyunca her köşeye gazete, haber ajansı, dersane, üniversite, vakıf, dernek açarken, Türk ordusuna, polis teşkilatına ve devlet kadrolarına sızarken de görmediniz, binlerce askerimiz, polisimiz kuru inadınız yüzünden hayatını kaybetti, halen kraldan çok kralcılık yapma derdindesiniz, gerçi sizin derdiniz cumhuriyet ve onun kurucu unsuru olan Türk milleti ile zaten, ne yaparsanız yapın, en sonunda Türk milletine yenileceksiniz, biz mekanın sahibiyiz ve dedeleri pistten alma vakti gelmiştir.

Konuda Dr. Sinan OĞAN'ın özgeçmişi açık şekilde yazıyor, konuya bakan herkes okumuştur, istesem buraya siyasi kariyerinide her türlü yazardım, kimsede bana neden yazdın diyemez. Bu kadar az yazdığım şey bile bir gecede cahil kaldığını savunan Türk ve Atatürk ile sorunu olanlara yetiyor. Savunduğunuz Türk ve Atatürk düşmanı zihniyet, tertemiz bir devlet adamı olan Dr. Sinan OĞAN'a Televizyon ve sosyal medyada ambargo uyguluyor. Buradaki trolleride görmezden geldirme çabasında, biraz saygınız, utanmanız ve ahlakınız olsun, bu adam sizin laf atabileceğiniz bir kişi değil.

gonyalı

gonyalı

Üye
Sinan ı da araştırdım
O da ...
3 aday da teröristlere destek vercek bu anlaşıldı
Geriye yine sizlerin de diktatör dediği ama bu halktan aldığı vergilerin yarısını ülkeye yatırım yapıp kalkındırmış birazını maalesef ki faiz borcu ödemiş
Ehh belki o paraların birazını da yemiştir desek
Helali hoş olsun
Ya diğerleri ...

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Sinan ı da araştırdım
O da ...
3 aday da teröristlere destek vercek bu anlaşıldı
Geriye yine sizlerin de diktatör dediği ama bu halktan aldığı vergilerin yarısını ülkeye yatırım yapıp kalkındırmış birazını maalesef ki faiz borcu ödemiş
Ehh belki o paraların birazını da yemiştir desek
Helali hoş olsun
Ya diğerleri ...
Çalınanlarla gururlanın da terörist olanın da kim olduğunu, eskiden beridir düşmanı olduğunuz büyük Türk milleti biliyor.

İstediğiniz kadar uğraşın, provokasyon yapın, hiç polemiğe girmeyeceğim, seni ve saz arkadaşını burada barındıran forum yönetimini kınıyorum.
Böyle lağım akan siyasetinizi gördükçe, insanlar sizden daha çok soğuyor, durmak yok yola devam edin, biz hakkımızı helal etmiyoruz.

gonyalı

gonyalı

Üye
Çalınanlarla gururlanın da terörist olanın da kim olduğunu, eskiden beridir düşmanı olduğunuz büyük Türk milleti biliyor.

İstediğiniz kadar uğraşın, provokasyon yapın, hiç polemiğe girmeyeceğim, seni ve saz arkadaşını burada barındıran forum yönetimini kınıyorum.
Böyle lağım akan siyasetinizi gördükçe, insanlar sizden daha çok soğuyor, durmak yok yola devam edin, biz hakkımızı helal etmiyoruz.
Kanıtlarım olmasa yazmazdım
Doğru bildiğiniz yanlışlar va
Bu da Bilgi kirliliği yüzündendir.

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Kanıtlarım olmasa yazmazdım
Doğru bildiğiniz yanlışlar va
Bu da Bilgi kirliliği yüzündendir.
Dr. Sinan Oğan'ın terör ile iltisaklı olduğunu söyleyip, kanıtlarının olduğunu söyleyerek iftira atarak, hiçbir yere varamazsın, bu adama çamur atanların geneli geçmişten bugüne fetö-pkk terör sempatizanı hatta üyeleri olduğunu tespit ediyoruz, zaten adama tüm sosyal medya ve televizyonlarda ambargo var, bizlerin varlığından bile rahatsız oluyorsunuz, geçmişte bunu Muhsin Yazıcıoğlu'na yaptılar, şimdide Sinan için yapıyorlar, Türk milletinin ve şehitlerin ahını alıyorsunuz, yaptığınız başka bişey değil, siz böyle nefret söylemlerinize devam edin bugün olmazsa bile 2-3 yıl sonra tarih bizi haklı çıkartacak.

gonyalı

gonyalı

Üye
Dr. Sinan Oğan'ın terör ile iltisaklı olduğunu söyleyip, kanıtlarının olduğunu söyleyerek iftira atarak, hiçbir yere varamazsın, bu adama çamur atanların geneli geçmişten bugüne fetö-pkk terör sempatizanı hatta üyeleri olduğunu tespit ediyoruz, zaten adama tüm sosyal medya ve televizyonlarda ambargo var, bizlerin varlığından bile rahatsız oluyorsunuz, geçmişte bunu Muhsin Yazıcıoğlu'na yaptılar, şimdide Sinan için yapıyorlar, Türk milletinin ve şehitlerin ahını alıyorsunuz, yaptığınız başka bişey değil, siz böyle nefret söylemlerinize devam edin bugün olmazsa bile 2-3 yıl sonra tarih bizi haklı çıkartacak.
kaynağım güvenilir

güzel ülkemizin başında olacak
devlet adamı
vatansever biri olsun da
ben başka bişi istemem
Mesaj birleştirildi:

şunu da ekleyeyim :
yaptıkları yapacaklarının teminatıdır
siha , iha , kızılelma , atak ,anka , sida ve niceleri bu vatanı korumak için üretildi
bor karbür tesisi açıldı bor un ne kadar değerli olduğunu biliyoruz
petrol doğalgaz çıkarıldı
daha ne olsun .

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
kaynağım güvenilir

güzel ülkemizin başında olacak
devlet adamı
vatansever biri olsun da
ben başka bişi istemem
Mesaj birleştirildi:

şunu da ekleyeyim :
yaptıkları yapacaklarının teminatıdır
siha , iha , kızılelma , atak ,anka , sida ve niceleri bu vatanı korumak için üretildi
bor karbür tesisi açıldı bor un ne kadar değerli olduğunu biliyoruz
petrol doğalgaz çıkarıldı
daha ne olsun .
Sahih bir kaynağın yok, mamanız kesilmesin diye akp reklamı yapıyorsun. Türk ve Atatürk düşmanlarına "ne kandil dağı, ne domuz bağı" diyoruz.
13 milyon kaçağı ülkeye doldurup sahiplenenler, depremde milyonlarca insanımızı sahipsiz bırakanlara, bu millet size hakkını helal etmeyecek.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

gonyalı

gonyalı

Üye
depremde milyonlarca insanımızı sahipsiz bırakanlara
tv de hangi kanalı izliyorsun

depremzedelerle konuştun mu
ya da onların durumunu uzak veya yakından gördünmü ki
bunları yazabiliyorsun ?
evleri yapılıyor
çocukların eba ya erişimi sağlamak için tv ler dağıtılıyor
pek de mağdur oldukları söylenemez
hükümet elden geldiğince destek veriyor
en azından benim gördüklerim bunlar
Mesaj birleştirildi:

twetlere de baktım atın üstüne ben de çıkarım bu bir
ikincisi
hdp ile hüda par bir değil
biri islamı ve kürtleri savunurken vatansever iken
diğeri ... tam tersi

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
tv de hangi kanalı izliyorsun

depremzedelerle konuştun mu
ya da onların durumunu uzak veya yakından gördünmü ki
bunları yazabiliyorsun ?
evleri yapılıyor
çocukların eba ya erişimi sağlamak için tv ler dağıtılıyor
pek de mağdur oldukları söylenemez
hükümet elden geldiğince destek veriyor
en azından benim gördüklerim bunlar
Mesaj birleştirildi:

twetlere de baktım atın üstüne ben de çıkarım bu bir
ikincisi
hdp ile hüda par bir değil
biri islamı ve kürtleri savunurken vatansever iken
diğeri ... tam tersi
A haber izliyorum. Sahih bir kaynağın olmadan, Dr. Sinan OĞAN'a terör destekçisi iftirasını attığın gibi deprem konusunda da algı yapıyorsun.
Hdp-Ysp-Tip ile Hüdaparın sadece renk tonları farklıdır. Ayrıca atın üzerindeki Türk değilse yüktür, daha reisin duramıyor ki, sen hiç bulaşma.

İstediğini destekleyebilirsin, seni ikna etmek için uğraşmıyorum, bu tutumunuz devam ettikçe oy kaybediyorsunuz. Önceki seçimi meclise soktuğumuz Mhp ile kazandınız. Biz manda ve himayeyi red eden taraftayız, korkmuyoruz. Siyasilere tapmaya, Allah yerine koyup şirk koşmaya bir son verin.

Konuyu manipüle ederek daha fazla dağıtmayın, bu konu ATA ittifakının (bağımsız - partisiz) cumhurbaşkanı adayı Dr. Sinan OĞAN biyografisidir.

Son düzenleme:
gonyalı

gonyalı

Üye
Önceki seçimi meclise soktuğumuz Mhp ile kazandınız
Doğrudur inkar etmiyorum
Mesaj birleştirildi:

Siyasilere tapmaya, Allah yerine koyup şirk koşmaya bir son verin.
Daha iyisi çıkana kadar mevcut olan iyi
Tapmak asla söz koonusu bile olamaz
Mesaj birleştirildi:

deprem konusunda da algı yapıyorsun.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Mesaj birleştirildi:

Kürdistan'dan kasıt
Irak bölgesindeki
Kürdistan olabilir mi

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Doğrudur inkar etmiyorum
Mesaj birleştirildi:

Daha iyisi çıkana kadar mevcut olan iyi
Tapmak asla söz koonusu bile olamaz
Mesaj birleştirildi:

Mesaj birleştirildi:

Kürdistan'dan kasıt
Irak bölgesindeki
Kürdistan olabilir mi
Deprem konusunda sınıfta kalmış ve kalmaya devam eden bir yönetim anlayışı var, İstanbulda yıkılmayı bekleyen tahminen 30.000 - 100.000 bina var, bugün deprem olsa 1 milyon insan hayatını kaybedebilir, peki devleti 21 yıldır yöneten, daha önce İBB başkanlığı yapmış olan sayın Erdoğan bunu bilmiyor mu ? Biliyor ama 3 ay önceki depremde olduğu gibi imar affı verip, kader deyip izlemeyi tercih eder, ölen öldüğü ile kalır.

Ayrıca milletin parasıyla alınan çadırı 10 katı fiyattan millete parayla geri satanlar, 20 yıl geri ödeme ile yıkılan evlerin parasını alacaklarlarını taahhüt ettiler, gerçi ben kime neyi anlatıyorum, geçmediğin köprünün ve yolun parasını bizden alırken kendinize hiç sormadınız Demirel ve Özal da köprü yaptı, ancak böyle yapmadı biz neden 10 yıl kesmezse 20 yıl para ödüyoruz ? Neden Türkiyede 5 li çeteler ve zenginler daha çok zengin oluyor ?

Kürdistan'dan kasıt
Irak bölgesindeki
Kürdistan olabilir mi
O zaman gidip oradan vekil olsaydı ? Gerçi zaten oradan vekil olmuş, Türk bayrağının adı ile sorunu olan, Türk ile sorunu olan birisinin Akp listelerinden aday olması tesadüf değil. Ancak daha büyük bir gerçek bunların alacağı oy oranıdır, 200 bin oyu olan Hüdaparı neden Erdoğan yanına almıştır ?

Erdoğan Hüdapardan 200 bin oy alırken, diğer taraftan 2 milyondan fazla oy kaybetti. Kötü bir devlet adamı olan ancak iyi bir siyasetçi olan Erdoğan neden böyle bir hata yapsın ? Yoksa bu bir hata değil de kasıt mıdır ? Açık şekilde kasıtlı olarak bunlar ile ittifak kuruyorsunuz, çünkü amaç ülkeyi ortadoğunun bataklığına çevirmek, kaybettiği 1.800.000 oyuda ülkeye alıp vatandaşlık verdiği sığınmacılardan alacak.

Bu seçimde Erdoğan az bir farkla kazanırsa bunu Türk olmayanların oyu ile yapacak, bu da büyük Türk milletinin ulusal egemenlik hakkının elinden alınması demektir. Biz bu devleti 17 kez yeniden kurduk, Türk'ün yurdunda başka hiç kimse söz sahibi asla olamayacak, gerekirse 18. defa kurarız.

Dr. Sinan OĞAN kazanması gereken liyakatli aday olduğu için akıl ve bilim ile hareket etmek doğru olandır. Dedeleri pistten alma zamanı gelmiştir, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu artık yoluna zor gidiyor, yasalara aykırı şekilde aday olup, seçim pusulasına bile 10-15 yıl önceki fotografını yerleştiren adaydan liyakat beklenir mi ? Devlet kurumları vatandaşın 6 ay önce çekilen fotografını kabul etmezken, kendisini genç göstermeye çalışıp, vatandaşı kandıran bir cumhurbaşkanı adayı var. Gerçi kandırılmak ve aldatılmak devlet adamlığı olmayanlar için normal bir davranış.

gonyalı

gonyalı

Üye

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Üst Alt