tsunami 5800XM {N97 Tabanlı} Aylin/Maps3.06/OfficeHacked/4x4Menü

Sponsorlu Bağlantılar

zenginadam

Üye
""telefon hepten kapanıyor" derken!! telefon zaten baştan beri kapalı olucak firmware atarken.

bunu arkadaşıma danışarak hallettim. fakat şimdi de mesaj geldiğinde ne ışık yanıyo, nede ses çıkıyo :S

anilvasif

Üye
ilk sayfada ramblow ile ilgili açıklama olmasına rağmen görmemişin?antivirüs programları gibi ilave programlarla fw arasında bağ kurmanız yanlış olur...

Ozmn söyle soruyum bu fw ye antivirüs özellikle KMS 9 versiyonlarından bırısını sorunsuz olarak kurmanın yolu nedır patch dosyaları ıslemıyor c ye tam paylasım vss herseyı denedım

By Y@VUZ

By Y@VUZ

Üye
teşekkürler Eline sağlık

zenginadam

Üye
fw çok iyi çok güzelde, müzik kütüphanesine müzik atmakta sorun yaşıyorum :S depolama modunda bağlıyorum, müzikleri atıyorum. USB kablosunu çıkardıktan sonra müzik kütüphanesini yenile diyorum fakat 0 dosya eklendi diyo. bu problemi nasıl çözebilirim?

anilvasif

Üye
Üstadım bu fw ye 4x5 menü modunu uygulayabiliyor muyuz? Ben mesela buradaki
http://www.maxicep.com/symbian-v9-4-sistem-modifikasyon-uygulamalari/nokia-c6-n97-fw-icin-yapilmis-tum-modlar-guncel-tekrar-fw-atma-gerektirmez-392445.html
8nolu 4x5menü modunu uyguladığım halde olmadı. Ne yapmak gerekiyor 4x5 kullanmak istiyorum menüyü

4x5 lık menu sıstemı bu fw de olmuyor bende denedım ama olmadı bosuna kasma dostum
fw nasıl yapıldıysa onun dısına cıkılmıyor ılk kurulumu baslangıcı super ama tele program yuklemeye bıraz ozellestırmeye calıstıgın zmn dahılı bılesen hatası almaktan yoruldum
100 sıtede mesela KMS antıvırusun kurulumunu anlatıyorlar patchler var solenen herseyı yapıyorum enaz 5-6 versıyonunu kurdum dendım ama yınede calısmadı ama otekı normal v51 lere kurunca calısıyor :vur

ahmet424

Üye
Öncelikle bu fw yi yapan arkadaşa teşekkür ediyorum. Benim daha önceki hack de telefonumun şarjı daha iyi gidiyordu. internetten indirdigim bazı videolarda kilit işareti çıkıyor, orjinal yazılımlarda bu videolar açılıyordu ama fw lerde lisans ile ilgili ileti yazıyor ve açılmıyor. Orjinal yazılımda videolar ekrana sığarak açılıyordu burada boyuta göre küçültüyor. T9 da yazarken kelime dağarcıgı çok az vs...

-hasangun-

-hasangun-

Üye
    Konu Sahibi
Ozmn söyle soruyum bu fw ye antivirüs özellikle KMS 9 versiyonlarından bırısını sorunsuz olarak kurmanın yolu nedır patch dosyaları ıslemıyor c ye tam paylasım vss herseyı denedım
işin kolayı şu antivirüs programı yükleyeceksen orijinal yükle...
yamalı antivirüs programına da itibar etme
Üstadım bu fw ye 4x5 menü modunu uygulayabiliyor muyuz? Ben mesela buradaki
http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...guncel-tekrar-fw-atma-gerektirmez-392445.html
8nolu 4x5menü modunu uyguladığım halde olmadı. Ne yapmak gerekiyor 4x5 kullanmak istiyorum menüyü
4x5 modunu rom içerisine gömmek gerekli...
fakat bana göre en sağlam görüntü 4x4 hem okunaklı hemde görsel açıdan daha hoş :d
fw çok iyi çok güzelde, müzik kütüphanesine müzik atmakta sorun yaşıyorum :S depolama modunda bağlıyorum, müzikleri atıyorum. USB kablosunu çıkardıktan sonra müzik kütüphanesini yenile diyorum fakat 0 dosya eklendi diyo. bu problemi nasıl çözebilirim?
müzik klasörüne attığından eminmisin kardesşim?
"E:\Music\"
Öncelikle bu fw yi yapan arkadaşa teşekkür ediyorum. Benim daha önceki hack de telefonumun şarjı daha iyi gidiyordu. internetten indirdigim bazı videolarda kilit işareti çıkıyor, orjinal yazılımlarda bu videolar açılıyordu ama fw lerde lisans ile ilgili ileti yazıyor ve açılmıyor. Orjinal yazılımda videolar ekrana sığarak açılıyordu burada boyuta göre küçültüyor. T9 da yazarken kelime dağarcıgı çok az vs...
C6 modlu yazılımlarda T9 sorununa değinmiştim önceki mesajlarda ayrıca Flash Lite desteğide sınırlı her flv yi açmayabilir?
Bunlar Orijinal yazılımın getirmiş olduğu sorunlar....
değiştirilecek bi tarafı yok...
eğer nokia 5800 için Flash Lite 4.0 yayınlamazsa....

anilvasif

Üye
işin kolayı şu antivirüs programı yükleyeceksen orijinal yükle...
yamalı antivirüs programına da itibar etme

Orjınalı yuklemeyı bende bılıyomda ona o parayı versek ztn bu forumlarda ısımız ne ya kafa buluosun yada baska bırsey
yaptıgın calısmayı cıdden beyendım telefona uyumlu ama ozellestırmeye kalktıgımızda bı dunya sorun cıkıo otekı fw lerde bu sorunlarla karsılasmadım ufak bı yerde hata yapmıs olabılırsın bu fw konusunu bılmem ama teknık olarak bı hata var yazılımda

-hasangun-

-hasangun-

Üye
    Konu Sahibi
Orjınalı yuklemeyı bende bılıyomda ona o parayı versek ztn bu forumlarda ısımız ne ya kafa buluosun yada baska bırsey
yaptıgın calısmayı cıdden beyendım telefona uyumlu ama ozellestırmeye kalktıgımızda bı dunya sorun cıkıo otekı fw lerde bu sorunlarla karsılasmadım ufak bı yerde hata yapmıs olabılırsın bu fw konusunu bılmem ama teknık olarak bı hata var yazılımda
yav iki gözüm ne kafa bulması...pc de virüs programı kullanırken demi c r a c k l i kullanıyorsun?
prensip meselesi.orijinal virüs programından başkasını yüklemem...
kendi görüşüm...:oke:

anilvasif

Üye
Su anda orjınal surumunude hem webten ındırdım sıtesınden f-secure nın hemde arkadasımdan sıs dosyasını aldım orjınalde yuklenmıyor

yazılarımı yanlıs anlama kötü :) ama bıyerde bı hata var cunku bırcok seyde dahılı bılesen hatası aldım ama fw normal halıyle mukemmel en stabıl calısan bı mod bu ama guncellestırmeye calıstıgımızda lastık patlıyo :)))

lasvetorus

lasvetorus

Üye
Tapping mode ve UI hızı kavramlarını biraz daha açabilirmisiniz?

SilentOne

SilentOne

Üye
ellerine saqlık

lasvetorus

lasvetorus

Üye
Tapping mode: Dokunma Kontrolleri
UI(User Interface) : Kullanıcı arayüzü....
Bilgilendirme için teşekkür ederim.Firmware i uyguladım gayet güzel olmuş.Eksikleri modlar ile tamamladım.En beğendiğim özellik ise wlan bağlantısının güçlendirilmesi oldu.Bağlantı koptuğunda xxxxx(1) , xxxxx(2) diye tekrar bağlantı kurmuyor(özellikle dns değiştirirken zorlanıyordum).Tebrik ediyorum umarım bu konuyla ilgili ilgin ve alakan hep devam eder.Daha ileri düzey modifiyelerini bekliyorum :oke:

CQNSTANT!NE

CQNSTANT!NE

Üye
teşekkürler

Erman_

Erman_

Üye
Ben kurdum 5800 XM me, sorunsuz çalışıyor. Sadece sözlük (T9)'u beğenmedim. Türkçe tanımlama dili ile alakasız gibi eldi. LER yazacağım mesela yok sözlükte? Takıdır bu, tamam ekliyorsun oluyor ama, inan N73 kullanıodum daha evvel ve çok daha süperdi T9 sözlüğü.. Alfasayısal tuş takımı kullanıyorum, malesef berbat diyebilirim sözlük için. Blackstar FW yi deneyeceğim bide müsait bi zamanda. Bakalım onda nasıl sözlük?

Birde kötüköylü arkadaşım bunda monotype image flipfont programını kurdum, font seçip yeniden başlattığımda, nokia yazısı beliriyor, 1 dakika kadar öyle kalıyor, kapanıyor telefon. Hard format attım, düzeldi. Sorun bende olabilir mi? Bilgin varmı?

Ayrıca bu güzel paylaşım için teşekkür ederim dostum. Anlattıklarını harfiyen uygulayarak kurdum. Sadece OMG Pkey çalışmayacak gibi oldu windows 7'de, onu da farklı bir konudan program uyumluluğuna bakarak hallettim. Teşekkürler.

djNuRi08

djNuRi08

Üye
tşkr ediyorum her şey gzl ama sadece bi tek sorun war müzik çalarda taratınca müzikler gözükmüo sebebi ne olabilir ?

Erman_

Erman_

Üye
tşkr ediyorum her şey gzl ama sadece bi tek sorun war müzik çalarda taratınca müzikler gözükmüo sebebi ne olabilir ?

Bu sorunu bende yaşıyordum dün gece, ilk defa 5800 kullanıyorum daha alalı bir hafta oldu. Müzikleri

E:\Sounds\Digital 'in altına at görüyor müzikleri. Bende bir şekilde gördü ancak 100 tane görüyor. |-)

Kötüköylü arkadaşım;

Müzikleri neden 100 tane görüyor? Birde, FW içinde gelen dosya yöneticisinde denemedim ancak Xplore 800 Mb lık veriyi aynı hafıza kartında bi yerden bi yere taşırken Kapatıyor kendini. Nokianın orjinal dosya yöneticisi yardımı ile taşıdım. Bu normal midir? FW den çok memnunum, yukarıdaki mesajımda da biraz bahsetmeye çalıştım metin tahminleri T9 için çok kötü :( Bunun için bir güncelleme yapabilirmisin? Hemen hemen hiç bir kelimeyi yazamıyorum desem yeridir.

Ayrıca müzikçalar şarkıları 100 adet görüyor. Daha fazla gördüremedim :( Neden olabilir bilgin varmı? Yada ne yapabilirim hepsini görmesi için? :bilmm

mesuttoprak

mesuttoprak

Üye
- Müzik Çalar Sadece E:\Music\ Klasörüne Atılan Parçaları Tarar.:oke:

Üst Alt