Toplu SMS İçin Uygulama, Site vb. Hk

Sponsorlu Bağlantılar

HypertrophyMan

Üye
    Konu Sahibi
Toplu SMS İçin Uygulama, Site vb. Hk
Merhaba arkadaşlar
Elimde Microsoft Access dosyası formatında olan isim ve tel nolarına toplu olarak mesaj göndermek istiyorum. Ancak numara sayısı çok fazla ve tek tek elle yazmak zaman alacak.
Bu yüzden önce CSV dosyasına çevirip (excel ile) oradan outlook hesabımdan kişilere yüklemeyi denedim ama olmadı. Daha sonra numaraları word'e toplu olarak kaydettim (aralarına ";" koyarak) ve dosyayı telefona atıp telin mesaj gönderme kısmına kopyala-yapıştır yaptım. Bu sefer de ilk numara hariç tümünü 2 kez arka arkaya yazdı. :(
Sormak istediğim, telefona yükleyebileceğim uygulama ya da internetten toplu olarak noları kopyala yapıştır yapabileceğim bir sistem vb. yok mu ?

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Merhaba arkadaşlar
Elimde Microsoft Access dosyası formatında olan isim ve tel nolarına toplu olarak mesaj göndermek istiyorum. Ancak numara sayısı çok fazla ve tek tek elle yazmak zaman alacak.
Bu yüzden önce CSV dosyasına çevirip (excel ile) oradan outlook hesabımdan kişilere yüklemeyi denedim ama olmadı. Daha sonra numaraları word'e toplu olarak kaydettim (aralarına ";" koyarak) ve dosyayı telefona atıp telin mesaj gönderme kısmına kopyala-yapıştır yaptım. Bu sefer de ilk numara hariç tümünü 2 kez arka arkaya yazdı. :(
Sormak istediğim, telefona yükleyebileceğim uygulama ya da internetten toplu olarak noları kopyala yapıştır yapabileceğim bir sistem vb. yok mu ?
İki kez arka arkaya yazması ; işaretini ayırıcı karekter olarak algılamamasındandır.
Acaba bu import veya export işlemi sırasında ayrıcı işaret şeklinde bir opsiyon yok mu?
Excel'e dışardan bir dosya import ederken öyle bir opsiyon çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: HypertrophyMan

HypertrophyMan

Üye
    Konu Sahibi
İki kez arka arkaya yazması ; işaretini ayırıcı karekter olarak algılamamasındandır.
Acaba bu import veya export işlemi sırasında ayrıcı işaret şeklinde bir opsiyon yok mu?
Excel'e dışardan bir dosya import ederken öyle bir opsiyon çıkıyor.
";" işaretini ben kendim ekledim el ile.(deneme için 10 tane numarayı ayrı kopyaladım) Excel den ditekt olarak tele yollayamadım. Önce excel e alıp oradan sadece noları word'e kaydettim.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Numaraları Word'de sadece aralarında birer boşluk kalacak şekilde hazırlayın, ondan sonra mesajlaşma uygulamasının alıcılar kısmına kopyalayın. Gerisini uygulama halledecektir.
Araya herhangi bir işaret koymayın.

Örneğin: 0538xxxxxxx 0506xxxxxxx 0543xxxxxxx 0537xxxxxxx gibi...

• Beğen
Tepkiler: HypertrophyMan

HypertrophyMan

Üye
    Konu Sahibi
Numaraları Word'de sadece aralarında birer boşluk kalacak şekilde hazırlayın, ondan sonra mesajlaşma uygulamasının alıcılar kısmına kopyalayın. Gerisini uygulama halledecektir.
Araya herhangi bir işaret koymayın.

Örneğin: 0538xxxxxxx 0506xxxxxxx 0543xxxxxxx 0537xxxxxxx gibi...
bir arkadaşım kendi numaram ve bir akrabamın tel nolarını yazıp denedim maalesef olmadı :( mesaj gönderilemiyor diyor. Nerede hata yapıyorum anlayamadım :/ En iyisi şimdiden tek tek numaraları yazmaya başlamak 3-4 günde anca biter :)

serinaga

serinaga

Üye
Hazır konu açılmışken, Win10 yapı 12'de SMS gönderilecek kişileri rehberden topluca seçim yapma yok galiba, tek tek seçmek zorunda kalıyorum, var mıdır bunun bir çaresi ?

Üst Alt