TESTED and WORKING Firmware FOR N97 22.0.110 sadece en sade versiyonlar BURADA

Sponsorlu Bağlantılar

oyazici26

oyazici26

Üye
    Konu Sahibi
hocam yeni fark ettim 3. versiyonda mesaj yazma dillerinde türkçe ingilizce hariç diğer diller duruyor fransızca vs.. silmeyi unutmuşsunuz herhalde

dikkatiniz için teşekkür ederim.
sayenizde dosya küçüldü. daha hızlı ve hafif oldu. :aha:

linkler yenilendi. tekrar denerseniz sevinirim. :oke:

denem22

Üye
hafıxada artma oldu format geçmişinide silince 67 mb boş hafıza

--------------- Ekleme ---------------

Arkadaşım bu yazılımda sorun var galiba kurduktan sonra kafayı yedi telefon orjinal yazılıma geçtim artık v30 u bekliyeceğim emeğine sağlık yinede

oyazici26

oyazici26

Üye
    Konu Sahibi
hafıxada artma oldu format geçmişinide silince 67 mb boş hafıza

Arkadaşım bu yazılımda sorun var galiba kurduktan sonra kafayı yedi telefon orjinal yazılıma geçtim artık v30 u bekliyeceğim emeğine sağlık yinede

hafızada artma olması normal.

yazılım attıktan sonra MUTLAKA 4 TUŞLA AÇIP telefonu RESETLEYİN

extra dosyaların silinmesi dışında ilk 3 modifiye dosyasında müdahale edilmemiştir.

"Bu yazılım sorunsuz" diye bir iddiamız yoktur, olamaz. Ama sorun bizim değil NOKIA nındır. :kop:

denem22

Üye
hafızada artma olması normal.

yazılım attıktan sonra MUTLAKA 4 TUŞLA AÇIP telefonu RESETLEYİN

extra dosyaların silinmesi dışında ilk 3 modifiye dosyasında müdahale edilmemiştir.

"Bu yazılım sorunsuz" diye bir iddiamız yoktur, olamaz. Ama sorun bizim değil NOKIA nındır. :kop:

n900 kullanmaya devam edicez artık v30 a kadar sorun tabikide nokianın

:megafon::sopa::off:NOKİA:vur:bann:

oyazici26

oyazici26

Üye
    Konu Sahibi
n900 kullanmaya devam edicez artık v30 a kadar sorun tabikide nokianın

:megafon::sopa::off:NOKİA:vur:bann:

sorun, kafayı yeme nedir?
tanımlarsanız birşey daha öğreniriz.

şikayetiniz nedir? diyor ya doktorlar? :ehe

denem22

Üye
telefon kendi kendine reset atıyor kapanıp açılıyor kapanıp açılıyor 15 dk sürdü sonunda çıkardım bataryayı orjinal sürümünü jafladım tabiki modifiyeleri kullandığım için bana çok tuaf geldi orjinal sürüm yavaş ama sıkıldım artık v30 u beklicem kutusuna koydum

Birdaha da nokia ile işim olmaz almıcam 1200 tl ye HTC alırdım daha iyi satsanda 750 den fazla vermezler

oyazici26

oyazici26

Üye
    Konu Sahibi
telefon kendi kendine reset atıyor kapanıp açılıyor kapanıp açılıyor 15 dk sürdü sonunda çıkardım bataryayı orjinal sürümünü jafladım tabiki modifiyeleri kullandığım için bana çok tuaf geldi orjinal sürüm yavaş ama sıkıldım artık v30 u beklicem kutusuna koydum

Birdaha da nokia ile işim olmaz almıcam 1200 tl ye HTC alırdım daha iyi satsanda 750 den fazla vermezler

doğru söylüyorsun da onu hacklemeyi de mi öğrenecez.

dediklerimi yaparsan sorun kalmayacak:
1-telefonu jaf ile yükledikten sonra kapat.
2-telefonun kapalı olsun. kabloyu tak.
3-Mass Memory ve Hafıza kartına format at. veya sadece resim ve yedeklerin kalsın.
sys private data games installs patches resource system ne varsa silinecek.
4-telefonunu HARD RESET ile aç 4 tuşa basılı tutarak.

bende kendiliğinden kapanıp açılma olmuyorsa kimsede olmaz.
telefonun dili olsa da konuşsa başına gelenleri. :box

son ihtimal de "uyumsu yine de yüklemek istiyor musunuz" diye soruyor ya bazı programları yüklerken.
bu programlardan birisi yapıyor olabilir. :nono:

GÜLE GÜLE KULLAN

:megafon: YENİ VERSİYON YOLDA.

denem22

Üye
doğru söylüyorsun da onu hacklemeyi de mi öğrenecez.

dediklerimi yaparsan sorun kalmayacak:
1-telefonu jaf ile yükledikten sonra kapat.
2-telefonun kapalı olsun. kabloyu tak.
3-Mass Memory ve Hafıza kartına format at. veya sadece resim ve yedeklerin kalsın.
sys private data games installs patches resource system ne varsa silinecek.
4-telefonunu HARD RESET ile aç 4 tuşa basılı tutarak.

bende kendiliğinden kapanıp açılma olmuyorsa kimsede olmaz.
telefonun dili olsa da konuşsa başına gelenleri. :box

son ihtimal de "uyumsu yine de yüklemek istiyor musunuz" diye soruyor ya bazı programları yüklerken.
bu programlardan birisi yapıyor olabilir. :nono:

GÜLE GÜLE KULLAN

:megafon: YENİ VERSİYON YOLDA.

Yeni versiyona bakalım artık şuan orj kurup kaldırdım programdanda olabilir hatalı jaflamışta olabilirim bir sürü ihtimal var

rofs3 tür inş

oyazici26

oyazici26

Üye
    Konu Sahibi
Yeni versiyona bakalım artık şuan orj kurup kaldırdım programdanda olabilir hatalı jaflamışta olabilirim bir sürü ihtimal var

rofs3 tür inş

ağırlıklı olarak rofs3, ancak bazı şeyleri rofs2 den silmek gerekiyor ki sağlıklı çalışsın.
mesela original temalar, help dosyaları, diğer diller.

ilk deneme 68mb boşla açıldı şaşırdım.
ha bu arada benim kullandığım hemen bütün programlar da kurulu gelecek.
Ses kayıt, telesekreter, vs. hepsini yazmamayım sürpriz olsun.
Garmin ile uğraşıyorum.

neden rofs2 olacak onu yazarken ipucu verdik. :bye2:

sayın denem22

bu sabah saat 12 civarında dosyalar elden geçirilmiş ve download linkleri yenilenmiştir.
server kayıtlarında dosyayı download ettiğiniz görülmüyor.
deneme yaptığınızı yazmışsınız. ben anladım, siz de anladınız umarım.
böyle olmaz. :o

denem22

Üye
ağırlıklı olarak rofs3, ancak bazı şeyleri rofs2 den silmek gerekiyor ki sağlıklı çalışsın.
mesela original temalar, help dosyaları, diğer diller.

ilk deneme 68mb boşla açıldı şaşırdım.
ha bu arada benim kullandığım hemen bütün programlar da kurulu gelecek.
Ses kayıt, telesekreter, vs. hepsini yazmamayım sürpriz olsun.
Garmin ile uğraşıyorum.

neden rofs2 olacak onu yazarken ipucu verdik. :bye2:

sayın denem22

bu sabah saat 12 civarında dosyalar elden geçirilmiş ve download linkleri yenilenmiştir.
server kayıtlarında dosyayı download ettiğiniz görülmüyor.
deneme yaptığınızı yazmışsınız. ben anladım, siz de anladınız umarım.
böyle olmaz. :o

:off:Allah korkum var herkezin vardır böyle ufak bir şey için kimse yalan yere yemin etmez ben yemin ederimki en son verdiğiniz fw yi kurdum upload sitesinde hata olmazmı bence yargısız infaz yapmanız hiç hoş olmamış
:nono:
İyiki geri dönüşüm kutusundan silmemişim şimdide demeyin 1 kere indirilmiş diye resim göstericem

Bu arada telefonumum sesi yükseldi

cattr70

Üye
biraz daha ayrıntılı yazabilir misiniz.
anlayamadım. :ağlarım:

Normal hacklenmemiş sıfır makinelerde telefon açıldığında normalde telefon defteri, mesajlar, takvim, saat te açılıyor biliyorsunuz. 2 seçenekte verdiğiniz benim ilk olarak dillerde problem var dediğim rofs3 vesiyonu ile flash yaptığımda dil probleminin yanısıra bu ilk açılış programları da açılmıyor. Bu sizin seçiminizle RAM kazanmak için yaptığınız bir şey olabilir.

Tüm bunları, "ROMPAtcher dışında hiçbirşeye dokunulmamış/değiştirilmemiştir" dediğiniz dosyada bunlar oluyor diye paylaşmak istedim. Ben en sade versiyon diye düşünerek ve orijinalden ROMPatcher dışında bir değişiklik yoktur diye seçtiğim için küçük bir hayal kırıklığı yaşadım, o kadar. :bilmm

oyazici26

oyazici26

Üye
    Konu Sahibi
Normal hacklenmemiş sıfır makinelerde telefon açıldığında normalde telefon defteri, mesajlar, takvim, saat te açılıyor biliyorsunuz. 2 seçenekte verdiğiniz benim ilk olarak dillerde problem var dediğim rofs3 vesiyonu ile flash yaptığımda dil probleminin yanısıra bu ilk açılış programları da açılmıyor. Bu sizin seçiminizle RAM kazanmak için yaptığınız bir şey olabilir.

Tüm bunları, "ROMPAtcher dışında hiçbirşeye dokunulmamış/değiştirilmemiştir" dediğiniz dosyada bunlar oluyor diye paylaşmak istedim. Ben en sade versiyon diye düşünerek ve orijinalden ROMPatcher dışında bir değişiklik yoktur diye seçtiğim için küçük bir hayal kırıklığı yaşadım, o kadar. :bilmm

standart patch klasörünü attım ben.
onun öyle bir etkisi olacağını sanmıyorum.
yani başka değişiklik yok gerçekten. :bigstar:

:off: en son verdiğiniz fw yi kurdum
:nono:
İyi ki geri dönüşüm kutusundan silmemişim

Bu arada telefonumum sesi yükseldi

hata ettiysek affola. :ağlarım:

هَا أَنْتُمْ هَٰؤُلَاءِ حَاجَجْتُمْ فِيمَا لَكُمْ بِهِ عِلْمٌ فَلِمَ تُحَاجُّونَ فِيمَا لَيْسَ لَكُمْ بِهِ عِلْمٌ ۚ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ
"Siz, hadi bilginiz olan şey üzerinde tartışanlarsınız. Ama bilginiz olmayan şey hakkında niçin tartışırsınız? Oysa Allah bilir, sizler bilmezsiniz." (Âl-i İmrân / 66)

arkadaşlar,
bulduğum bazı araçlarla dosya temizliğini tekrar gözden geçirdim.
sorunsuz olduğuna inandığım Hem hackli, hem de fazla dosyalar silinmiş dosyayı yeniledim.
indirmek için

jaf ile yazdırırken normal mode ve factory set işaretli olsun

izdi15

Üye
Merhaba ben n97 kullanıcısıyım 1 haftadır telefonu hack lemek için uğraşıyorum ama olmuyor son olarak sizin konunuzu buldum ilk olarak patchs klasörünü depo ve telefon hafızasına kopyaladım ondan önce verdiğiniz dosyada heralde flash ile atılması gerekiyorki inş öle deildir 5 gündür jaf ile telefona flash atmaya çalışıyorum error reading phone init data yani okuma hatası alıyorum bu hatayı nası düzelticeğimi veya patchs den önce verdiğin dosyayı nasıl telefona koyabileceğimi anlatırmısın lütfen 1 haftadır bununla uğraşıyorum.

oyazici26

oyazici26

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba ben n97 kullanıcısıyım 1 haftadır telefonu hack lemek için uğraşıyorum ama olmuyor son olarak sizin konunuzu buldum ilk olarak patchs klasörünü depo ve telefon hafızasına kopyaladım ondan önce verdiğiniz dosyada heralde flash ile atılması gerekiyorki inş öle deildir 5 gündür jaf ile telefona flash atmaya çalışıyorum error reading phone init data yani okuma hatası alıyorum bu hatayı nası düzelticeğimi veya patchs den önce verdiğin dosyayı nasıl telefona koyabileceğimi anlatırmısın lütfen 1 haftadır bununla uğraşıyorum.

bu sayfada 3. mesaja bakarsan gerekli bilgiler var.
yapamazsan takıldığın yeri yaz yardımcı olmaya çalışayım.:bilmm

izdi15

Üye
teşekkürler ona bakıcam şimdi onu deniyim fakat orda navifirm den bahsediyor yani jaf ı kullanmadan navifirimden halledebilecekmiyim flash atmayı

oyazici26

oyazici26

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler ona bakıcam şimdi onu deniyim fakat orda navifirm den bahsediyor yani jaf ı kullanmadan navifirimden halledebilecekmiyim flash atmayı

navifirm ile gerekli dosyaları indireceksin.
flash atmayı jaf ile yapacaksın :oke:

cattr70

Üye
Özgür bey, öncelikle yeni koyduğunuz rofs3 versiyon (2.seçenek) ile flash attığımda seçeneklerde diller tam olarak listeli geldi, teşekkürler.
Ancak başlangıçta programların otomatik olarak açılmaması konusu hala devam ediyor. Aslında çok problem değil, ama artık merakımı gidermek açısından, neden olabilir acaba?
Yardımı olacaksa her seferinde hem 32GB hafızayı hem de telefonu tamamen sıfırlayarak yapıyorum flash işlemini. Kullandığım dosyalar navifirm ile indirdiğim orijinal dosyalar, sadece sizin rofs3 versiyonu değiştiriyorum.
Neden? Neden? :)
Şaka bir yana zaman ayırıp yorum yapabilirseniz çok sevinirim...
Teşekkürler

oyazici26

oyazici26

Üye
    Konu Sahibi
Özgür bey, öncelikle yeni koyduğunuz rofs3 versiyon (2.seçenek) ile flash attığımda seçeneklerde diller tam olarak listeli geldi, teşekkürler.
Ancak başlangıçta programların otomatik olarak açılmaması konusu hala devam ediyor. Aslında çok problem değil, ama artık merakımı gidermek açısından, neden olabilir acaba?
Yardımı olacaksa her seferinde hem 32GB hafızayı hem de telefonu tamamen sıfırlayarak yapıyorum flash işlemini. Kullandığım dosyalar navifirm ile indirdiğim orijinal dosyalar, sadece sizin rofs3 versiyonu değiştiriyorum.
Neden? Neden? :)
Şaka bir yana zaman ayırıp yorum yapabilirseniz çok sevinirim...
Teşekkürler

rompatcher otomatik başlasın diye ilk başlangıç dosyasına müdahale ettik.
isterseniz ben elle başlatırım otomatik başlamasına gerek yok derseniz.
size özel bir sürüm yapayım :o

cattr70

Üye
rompatcher otomatik başlasın diye ilk başlangıç dosyasına müdahale ettik.
isterseniz ben elle başlatırım otomatik başlamasına gerek yok derseniz.
size özel bir sürüm yapayım :o

Tamam şimdi oldu... Yeni bir versiyona hiç gerek yok, zaten otomatik başlamasını tercih ederim. Yardımınıza ve çalışmalara teşekkür ederim...

Artık v30 'u bekleyeceğiz , bakalım neler getirecek o versiyon... :aha:

izdi15

Üye
kardşim çokta sıktım seni ama navifirimde işim kalmadı şimdi gerekli dosyalar tamam sorularım

1-sizin verdiğiniz bu sade sertifikalı ve patches adındaki 2 dosyayı indirdim path depo ve telefon hafızasına koydum sade sertifikalı dosyayı ne yapıcam navifirimle indirdiklerimin içine mi kopyalıcam

2-navifirimden indirdiğim dsyaları nokia/phoenix/product içine atıp flash işleminemi başlıcam

bu ikisini söylersen hemen deneyeceğim şimdiden teşekkürler umarım okuma hatası almam

Üst Alt