Telefonun Su Ile Teması..

Sponsorlu Bağlantılar

telefon suya düşerse..

• ıslandımı tenezzül bile etmem. para benim di mi kardeşim atarım bi kenara alırım yenisini. ne uğraşc

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    82

oomegaak

Üye
işte ucuz telefon kullanma marifetleri benim 3310 iki defa sulandı(yeğenim saolsun suyun kaldırma kuvvetinin telefon üzerindeki etkileri deneyleri yüzünden)
ama ben ikisinde de yaptığım işlemleri söyliim
batarya hemen sök vidalarını çıkar zippo gazına bastır(oksitlenmeye karşı) iyice diş fırçasıyla gazı yedir,arada yeğene bol soslu fırça at,saç kurutma makinesiyle kurut ve bi kaç saat beklet vee makine eski halinde,sonra yeğene tadelle al ama tabii şimdiki telefonlar daha hassas olduğu için onlarda olmayabilir.Eski model kullananlar bi denesin düşünce
abi 3310 a bu muameleyi yapana kadar gider bi 3310 daha alırım yaw zaten 20 ytl ha belki param yetmesse mantklı ama bende n95 8gb war abi bi duse hapı yutarım o yuzden sudan olabildiince uzak duruyom:oke:

Tec/-/no

Tec/-/no

Üye
telefonun kitapçığında hemen batarya yı cıkarın ve kuru ortama bırakın gibi bişeyler diyordu

CanceR

CanceR

Üye
hiç başıma gelmedi İNŞ.DA GELMEZ ama 1. ve 3. şıkın karışımı bi şık olsaydı iyi olurdu ilk yapacağım işlem 1 cisi ama o telefondan artık umut beklemem :D

the_poison

the_poison

Üye
en iyisi yeni bi tel. almak

xkadir61

xkadir61

Üye
bence suyadüşen telefonu benzin döküp yakmalı .yada sokakta konuşur gibi yapıp kalabalık ortamda sinirlenip kırmalı

kosovali75

Üye
suyan düşen telin çalışmasaının birtek yolu güçlü bi saç kurutma makinesi ile 1.5 saat kurutun çalışmassa bana yazın benim arkadaşın düşmüştü kurutup çalıştırdım kesin çalışacaktır %100

technonur

technonur

Üye
2.şık süper yanlız :D

optimus

optimus

Üye
1. sıkkı uygularım ve calıstırmaya da calısmam ...servısede gıtmem telden anlarım acarım tamamıyle kuruduguna kesın emın olunca acarım yoksa ....servıs

osezer10

osezer10

Üye
ben uğraşırdım baya kurtarmak için :D

ahmetmemet

ahmetmemet

Üye
3310 um vardı suya düştü.. çıkardım. hemen saç kurutma makinası ile kuruttuk.. bataryayı da... telefonu açınca şarza takılı olmadığı halde şarz oluyor mesajı veriyordu.. aldığım telefoncuya cüzi bir farkla geri sattım...

arkadasım senın dedıgın tel kendı kendıne sarj ıbaresı belıyordu kımse ınanmıyordu ama senınde aynı sey basına gelmıs :bigstar: ben hala kullanıyorum ama tel'i duzeltı tabıı artık sarj olmuo normal durumda

by_bilinmez

by_bilinmez

Üye
kurutulsa bile eski performansı olmaz yenisi lazım

osaka123

osaka123

Üye
Arkadaşlar lütfen yardım edin benim telim çamaşır makinesinde yarım veya 1 saat yıkandı çıktığında o kadar ıslak değildi am ben çalıştırmadım peteğe koydum bir buçuk saat kaldı öle btarryayı falan çıkardım sonra denidim çalışmadı yardım lütfen aciil lütfen şimdiilik sony ericsson takasını kullanıyorum

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Yapıcagınız işlem belli arkadaslar cihaz suya girdıkten sonra direk cıkartın ardından arka kapagı çıkarın ve bataryayı alın daha sonra cihazı içi yarıya kadar prinç dolu bi kavanozun içine atın ve yaklasık 4 gün bekleyın prinçler kalan nemi guselce bi ceksın şişsinler:d daha sonra bataryayı alın ve onuda aynı sekılde prinç dolu bi kavanoza koyun ama aynısı olmasın kesınlıklebataryada ise 2 gun beklemek yeterli ardından cıkartın cihazı ve bataryayı saç kurutma makınası ıle guselce anakartın oldugu yerleri kasayı alt bolumleri bi temızleyın parlasın yani ardından çihazı normal oda sıcaklıgında bir gun bekletın ve ardından tak bataryayı calıstır bakalım neler olacak :d denenmıstır ama genede fazla guvenme yukarıdakı seceneklerde oldugu gibi chazda artık devrelerde oksitlenme olmaya baslamıstır bile en fazla 4 ay daha gider yani bysss

ZaZuM

ZaZuM

Üye
bende sımens a52 yi düşürdüm batarya ve kapağını çıkardım camın önünde 3 gün beklettim sanki suya düşmemiş gibi de çalıştı

gorkemm55

gorkemm55

Üye
bnm e250 vardı tuvaletin içine düştü çıkardım batarya sim sln bir kaba biraz pirinç koydum telei içine gömdüm kabın ağzını kapadım 1-2 gün sonra çıkardım cihaz çalıştı . saygılar...