Telefonun Su Ile Teması..

Sponsorlu Bağlantılar

telefon suya düşerse..

• ıslandımı tenezzül bile etmem. para benim di mi kardeşim atarım bi kenara alırım yenisini. ne uğraşc

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    82

divts

Üye
Bende 1. seçeneği seçtim. Ama olduki telefon çalıştı düzeldi.. Nası olsa pek fazla dayanmaz yani ne de olsa suya düşüyo, elektronik hassas alet..Fazla dayanmaz bence bir an önce elden çıkarmak gerekir..

fcinar53

Üye
ne uğraşcam koyarım patronun önüne isterim d 600 ünü isterse vermesin mesai dışında bulabilirse bulsun beni

abuvice

abuvice

Üye
<div class='quotetop'>(sersanem &#064; Dec 9 2005, 10&#58;54 AM) [post=224999]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bu konuda siemensin üstüne makina tanımam benimki çamaşır makinasında yıkandı ceketin cebinde unutmuşum farkında olmadan atmışlar makinaya ama hala çalışıyor telefon
[/b][/quote]

aTTra

Üye
<div class='quotetop'>(abuvice &#064; Jan 5 2006, 04&#58;55 PM) [post=245742]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(sersanem &#064; Dec 9 2005, 10&#58;54 AM) [post=224999]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bu konuda siemensin üstüne makina tanımam benimki çamaşır makinasında yıkandı ceketin cebinde unutmuşum farkında olmadan atmışlar makinaya ama hala çalışıyor telefon
[/b][/quote]

[/b][/quote]

Ne sen ceketi çamaşır makinesinde mi yıkıyorsun? Valla bravo ilk defa gördüm ceketi çamaşır makinesinden yıkayanı o da sensin Neyse konumuz bu değil ama şaşırdım bir anda..

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Telefon suya düşünce zaten hemen başlıyo 3,5 atıyo

fön makinesi arıyoruz

CK1991

CK1991

Üye
Sudan çıkarıp kapat sonra bataryayı çıkar telefonu sökme 30dk bekle buarada kuru bezle telı sıl uç noktalarını kurut ve diz

abuvice

abuvice

Üye
ChaLLenGeR bombasın

Newwave

Newwave

Üye
Kesin söylenen bir şey var bu konuda belki yardımı olur
Telefonunuz ıslandığı zaman mutlaka bataryasını çıkartın çünki
Su + elektrik(batarya) = Kısa devre + oksitlenmeyi artttırma.
Bunun dışında içi pirinç dolu bir kavanozda 1 gün bekletmeninde içindeki nemi alması bakımından faydası varmış.

redragonn

redragonn

Üye
abiler eğer düşerse suya evde kombi nin peteği varaya kapağını sökün herşeyini peteğe dik olarak koyun hiç bişi olmas ( 2 veya 3 saat)

FerreT

FerreT

Üye
Hemen sudan çıkarır, varsa express on kapağını, bataryasını ..vs hepsini ayırır fön makinasıyla sıcak hava vermemek koşuluylla ana kasayı kurutmaya çalışırım. eğer çalışmazsa servise götürür bi baktırırım. Başka bi alternatif görünmüyor

pckopos

pckopos

Üye
hiç ıslatma daha iyi

YALNIZ KOVBOY

YALNIZ KOVBOY

Üye
bence dikkatli olun ve telefonlarınızı gömlek cebinize koymayınız

AkreP_KraL_19_1

AkreP_KraL_19_1

Üye
kaldırır atar yenisini alırım

CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
Ben 3. Şıkkı Seçtim En Mantıklı O Geldi:D

sercan_bjk

Üye
valla ben direk çöpe atarım

AkSiYoN

AkSiYoN

Üye
işte ucuz telefon kullanma marifetleri benim 3310 iki defa sulandı(yeğenim saolsun suyun kaldırma kuvvetinin telefon üzerindeki etkileri deneyleri yüzünden)
ama ben ikisinde de yaptığım işlemleri söyliim
batarya hemen sök vidalarını çıkar zippo gazına bastır(oksitlenmeye karşı) iyice diş fırçasıyla gazı yedir,arada yeğene bol soslu fırça at,saç kurutma makinesiyle kurut ve bi kaç saat beklet vee makine eski halinde,sonra yeğene tadelle al ama tabii şimdiki telefonlar daha hassas olduğu için onlarda olmayabilir.Eski model kullananlar bi denesin düşünce
süper ya:)

bidibidi12

bidibidi12

Üye
panasonic GD90 da başıma geldi böyle bir olay.o telefonları bilen vardır kapağı değil tamamen kasası çok rahat bir şekilde çıkartılabiliyordu.Telefonun içini açtım ekranını kartını kuruttum sorunsuz çalıştı.Ama içi açılmayan telefonlarda kurutsanız bile bazen içerisindeki devrelerde sorun oluyor.Bir arkadaşımda olmuştu telefonun tuş takımı ışıkları sönmüyordu.Sudan dolayı kısa devre yaptığı söylenmişti bize...

manyak_adam

manyak_adam

Üye
bence ıkıncı telefoncu bır akdasım soylemıstı ama cok cıvık ıslanmadıysa sokulup kurulması ıle mumkun ama ıslandıktan sonra asla bataryayı takmayın ıyıce kuruması lazım devrelerı yakıyormusss

nightblue0631

nightblue0631

Üye
suya düşen tele bi bardak soguk su buzlu olsun

dallaspage

dallaspage

Üye
çamaşır ipine asarım kancasından