Karşılaştırma Telefonamı Servisemi güvenmek gerekir !!!

Sponsorlu Bağlantılar

awarahoon82

awarahoon82

Üye
    Konu Sahibi
Telefonamı Servisemi güvenmek gerekir !!!
Öncelikle selamlar arkadaşlar. 2 haftadır telefon bakıyorum fakat sony lg vestel asus gibi markalarda servis sıkıntılarından şikayetçiler.
Asus düşünüyordum aslında ama hep anakartları sorun çıkarıyormuş ve yurtdışından geldiği için servis pahalı bir şekilde müşteriden temin ediyormuş.
sony ve lg telefonlar genelde tamiri mümkün olmuyormuş.
Vestelde donma ve kasmalar yaygınmış ve ağrızalar pahalı bir şekilde müşteriden temin ediliyormuş.
Samsung telefonlar zaten adı çıkmış ağrıza makinası ve benim görüşüm takılmış 13 mp de gelişme yok artık telefonlarda en önemli unsur kamera. 13 mp nedir anlamadım artık oyuncak telefonlarda var bu özellik.
Huawei ve Alcatelde tek sorun duymadım görmedim servis hakkında hatta kapıdan alıp kapıya kadar teslim ediyorlarmış.
Peki ne yapacağız filtre kullanırız telefon araştırırken hani özelliklerde filtrede sadece Huawie ve Alcatelmi seçeceğiz başka güven verecek telefon ve servis yokmu ?
İyi Çalışmalar Hepinize
Blancco’ya göre servise gelen cihazların %15’i Apple. Samsunglar'ın toplam içindeki oranı ise %27 seviyesinde. Lenovo %21, Motorola %18, Xiaomi %11, Asus ise %8 ile en çok problem yaratan cihazlar olarak sıralanıyor.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Bence servise göre değil kendi isteğinize göre telefon seçin. Babamda yeni samsung j7 pro vardı anakart bozuldu. Servis ücretsiz değiştiriyor ama 2 hafta zaman kaybı oluyor. S3 aldığımda da başıma gelmişti aynısı. Sony aldım hiç düşünmeden kafam rahat tam benlik telefon
Bi daha alacak olsam ve sony beğenmezsem note serisi hariç samsung almam tasarımı güzel özellikleri iyi seviyede bütçeme göre bi telefon seçerim çok marka aramam. Genelde güzel kullanırım telefonlarımı o yüzden benlik problem oluşmaz olursa da şans işi problemler olur
Bazen düşünüyorum bildiğin androidin arge testlerini yapmışız çıktığından beri. Eski sürümlere bakınca ne kadar dandik bi sistem kullanmışım yıllarca bir de şimdili androide bakın aynısı telefonlar için de geçerli. Bu mantıkla bakarsak bu sefer de vestele destek olabilirim adım adım iyi telefon üretme yolunda ilerliyorlar

awarahoon82

awarahoon82

Üye
    Konu Sahibi
Benim arkadaşta sony vardı tam modelini bilmiyorum ama 2000 tlye yakındı. İzmir çankayada servisine götürdü. İkinci seferde yapamayınca orada telefonu kırmış dedikleri tamiri mümkün değil ama düşürme filan yoktu telefonda bizlerden kaynaklanan bir hata olmadığı sürece para istememeliler yada tamiri mümkün değil ise yenisi ile değiştirmeliler bence
Mesela resimdeki tabloda asus en az ağrıza yapan diye geçiyor fakat epey ve hepsiburada gibi sitelerdeki yorumlar özellikle anakarttan çok problem çıktığından bahsediyor.tabiki fazla ücrete yansıyormuş yurtdışından geldiği bahaneli

Son düzenleme:
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Ailede 3 asus var şimdil sorun yok ama genel olarak markaya has sorun varsa doğrudur. Servis değiştitmeli bende garantisi bitmiş s1 vardı anakart bozuldu onu ben bozdum yazılım yüklerken ve ücretsiz değişim yapıldı

awarahoon82

awarahoon82

Üye
    Konu Sahibi
Asus zenfone 2 özellikle anakart kronikmiş tabiki bu yorumlara dayalı zenfone 3 ve 3 maxda pek şikayete rastlamadım

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
13mp konusunda malesef size katılmayacağım.
kamerada kaliteyi etkileyen birden fazla etmen var
-sensör boyutu
-diyafram açıklığı
-çözünürlük
-lens kalitesi
vs vs

s4ün 13mp si ile s8 in 12mpsine bakarsak sizce S8 mi daha iyi fotoğraf çeker S4 mü ?

Kameralar hakkında daha fazla araştırma yapmanız dileyi ile...

• Beğen
Tepkiler: AHKE, PALA. ve azattt
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Bendeki kamera 23mp ama ne kadar 23 bilmiyorum:ehe resimler güzel de o kadar çözünürlüklü durmuyor bir de renkler doğal olmalı benim için

awarahoon82

awarahoon82

Üye
    Konu Sahibi
13 mpli bir çok kamera inceledim telefonda çok net gözüyor fakat pc ye atınca ve yakınlaştırınca yani zoomlayınca kötü çekim olduğunu belli ediyor.20 mplik çekim ile 13 mp nin arasında zoom olayında çok fark var.Elbetteki diğer faktörlerde önemli ama mp de en önemli faktör pc için özellikle. sony i bu yüzden başarılı buluyorum 20 hatta 23 lere kadar çıktı diye biliyorum

• Beğen
Tepkiler: mcnpl4
franklinda

franklinda

Üye
Nokia 41 leri gördüde ne oldu şimdi var mı o telefonu var ancak ikinci elde :)

telefon alırken üç unsur önemlidir birincisi marka güvenilirliği ki kendi ürününü kendisi üreten isim yapmış firmalar isminin arkasında durur en azından ücretli bile olsa sorunu çözer bir diğeri servis ağı ki buda her yerden aynı kalitede ve aynı hizmete ulaşabilmenizi sağlar sonuncu ise distribütör ürünü olması paralel ithal ile ortada kalmazsınız sorun çıkmaz kayıtlı yasal ürün elde edersiniz :)

bu üç unsurada dikkat ettikten sonra sorun çıkacağı kanısında değilim istediğiniz markayı seçebilirsiniz bende zenfone selfie var allaha şükür sorun yaşamış değilim motorola ürünü aldığımız bir çok arkadaşım var gayet memnunlar iphone alıp çok sorun yaşayan arkadaşımda var memnun olanda var biraz şansa dayalı orası :)

• Beğen
Tepkiler: awarahoon82 ve PALA.
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Telefon olayı tamamen kullancıya bağlı olan bir olaydır. Ancak ilk aldığında sorun çıkartıyorsa da üretim hatasıdır. Elindeki elektronik alet. Senin o cihazla yapabileceklerin açık belirtilmiş. Sen fazlaya kaçıpta cihazı bozarsan teknik servise de suç atmaya hakkın yoktur. Elimde n73 var hala sorunsuz çalışıyor. Önemli olan kullanıcının telefona iyi bakmasıdır. Dünya kadar para veriyoruz sonuçta.

• Beğen
Tepkiler: awarahoon82
PALA.

PALA.

Üye
20 mplik çekim ile 13 mp nin arasında zoom olayında çok fark var.Elbetteki diğer faktörlerde önemli ama mp de en önemli faktör pc için özellikle. sony i bu yüzden başarılı buluyorum 20 hatta 23 lere kadar çıktı diye biliyorum
Mp konusunda bu inceleme sana fikir verir umarım, artık Mp den ziyade lensler, hdr gibi teknolojiler ön planda
Karşılaştırma - Lumia 1020 vs Samsung S7 Detaylı Video ve Fotoğraf Karşılastırması

• Beğen
Tepkiler: awarahoon82

Üst Alt