telefona virüs bulaştı yardım

Sponsorlu Bağlantılar

fatih53

Üye
    Konu Sahibi
telefona virüs bulaştı yardım
telefonuma virüs girdi arkadaşlar bluetooth açıkken bi mesaj geldi yanlışlıkla yesledim hemen yükledi ne kadar iptal etsende ve girenn virüs telefon rehberindeki tüm nolara mms mesaj atıyor sırayla ve bu giden mesaj karşı tarafa ulaştıgında onadp aynı olayı gerçekleştiriyor hafıza jkartını sıfırladım telefonu yabancı olan bütün bilgileri sildim ama o virüsü bulamadım :ah: ve son care rehberdeki noları sildim şimdi gitmiyor bende aramada simkart rehberini kullanıyorum
bu iteden anti-virüs isminde program kurdum çalıştırdım ve tekrar şimden tel rehberine no kopyaladım ama hala silinmemiş bu virüsten nasıl kurtulacam
telefoncu 20 ytl istedi yuh dedim ki elimde 2 tel var bu halde olan diger telede benden giden mesajla bulaştı yardım din lütfen :'(

telefonlar nokia 3230
program gösterin virüs tarama için ama iyi olsın temizlesin

teşekkürler

fatih53

Üye
    Konu Sahibi
yokmu yawww şuna bi çözümü önerisi bilgisi olan deliolacam....

FrontmaN

FrontmaN

Üye
Cabire Virüsü Temizleme

Cabire bluetooth üzerinden istemsiz olarak çoğalan bir virus programıdır. Bir telefona bulaştıktan sonra otomatik olarak yakınındaki telefonlara bluetooth ile gönderiyor.

Virüsün temizlenmesi

Telefonunuza fExplorer, Seleq yada Psiloc eFilemenager gibi dosya yöneticisi programı yükleyin. Sonra aşağıdaki dosyaları tek tek silin.

C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.APP
C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.RSC
C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/FLO.MDL
C:/SYSTEM/SYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.APP
C:/SYSTEM/SYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.RSC
C:/SYSTEMSYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.SIS
C:/SYSTEM/RECOGS/FLO.MDL
C:/SYSTEM/INSTALL/SCARIBE.SIS
bu dosyaları silin virüsten kurtulabilirsiniz .

C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.RSC dosyasını silemeyebilirsiniz digerlerini sildikten sonra telefonu kapatıp açın ve daha sora son kalan CARIBE.RSC dosyasınıda silin. Eğer bu işlemleri yaptıkdan sonra telefonunuz normale dönmedi ise *#7370# yaparak telefonunuza soft format atın.

FrontmaN

FrontmaN

Üye

bunlarda antivirüsler scan yap bakalım virüsü bulabilecek mi ;;)

iOS Developer

iOS Developer

Üye
format at format...

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Formata gerek yok.

Anti Virus programları ile temizleyebilirsiniz. ;)

karizma

karizma

Üye
Originally posted by endoplazmix_550@Aug 22 2005, 01:03 PM

bunlarda antivirüsler scan yap bakalım virüsü bulabilecek mi ;;)
[post=140821]Quoted post[/post]​

klantivirus yukledım fakat bi hareket göstermedi yanlızz ekranın sağ üst köşesinde simgesi yanıyor sürekli bu ne anlama geliyor aktif mi çalışıyor yoksa virüs girdiüinde uyarıyormu

delimakina

Üye
kaspery anti virüs yükle ve scan et ve virüsü yöneticiden sil

Salihyet

Salihyet

Üye
Bence en iyi çözüm kartı biçimleme

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Kartı biçimlelek çözüm değil.Ya C sürücüsündeki atıkları ne olacak ? ;)

En iyi çözüm yolu Anti Virus uygulaması yüklemektir ;)

karizma

karizma

Üye
Arkadaşlar hemen formatı denemeyin anti virüs programlarıyla probleminizi çözebilirsiniz

tRtAz

Üye
Originally posted by Gokhan43@Aug 22 2005, 03:41 PM
Formata gerek yok.

Anti Virus programları ile temizleyebilirsiniz. ;)
[post=141002]Quoted post[/post]​
arkadaşlar bildiğiniz bbütün wirüsleri silebilen bi programwar mı acaba bende de caribew adında bi wirüs wardı cabir fixadın da bi program yüklettim sildi

Salihyet

Salihyet

Üye
bu sayfadaki üçüncü topic de yazıyo

okansutcu

Üye
Arkadaşlar bendede vardı çok kolay temizledim ve temizledikden sonra antivirüs programını sildim program ve yeri bu

FB-4 VirusGuard
http://www.maxicep.com/forums/index.php?showtopic=4166&st=50

Kurun register olun kurtulun çok basarılı
yalnız bu program 6630 da denendi ve basarılı oldu bilginiz olsun
artı işiniz bitince telefondan silin telefonu yavaslatıyor.
Son sey telefonunuzda başka antivirüs programı yüklü olmasın yüklemeden önce eyer antivirüs programı varsa silin.

can17595

Üye
en ıyısı format atmak dostum *#7370# bak dene tsk etcen ben daha once ark tel vardı bu sekıl kurtuldu :artı: :artı: :artı:

fatih53

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim zaten virüsü blup temizlemek için tel.de baya bi temizlik yapmıştım programlarıda denedim ama degişen bişey olmadı simden rehbere noları atınca yeniden türedi serrf..siz elim mahkum format attım kartı zaten daha önceden biçimlendirmiştim şuan sorun yok

herkese teşekkürler

metintekin

Üye
en iyisi antiwirüs. bende her hafta taratıyom hafızayı allahtan daha giren wirüs falan olmadı.
AMA SİZE BENDEN BİR TAVSİYE İŞİNİZ OLMADIĞI SÜRECE BLUTUTU AÇMAYIN YOKSA BÖYLE VİRÜS MİRÜS DOLAŞIRSINIZ ORTALARDA ..... :P

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
valla ilk önce temizle zamanla bi daha kasarsa format at...ben bia ara her hafta format atıyodum...sonra bıraktım..

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
bende de wardı meraktan kabul etmiştim o cabir virüsünü...formatla çözmüştüm işi...ozamanlar burada yeniydim o bakımdan dosyalardan pek haberim yoktu...ama sana tavsiyem cabirfixi yükle...

emreakcali

emreakcali

Üye
Originally posted by _CHiLeKesH_@Aug 26 2005, 12:52 AM
bende de wardı meraktan kabul etmiştim o cabir virüsünü...formatla çözmüştüm işi...ozamanlar burada yeniydim o bakımdan dosyalardan pek haberim yoktu...ama sana tavsiyem cabirfixi yükle...
[post=144779]Quoted post[/post]​
:lol2: bende virüs oldugunu bile bile kabul ettim meraktan :lol2: