Telefon Suya Düşerse..

Sponsorlu Bağlantılar

face1tr

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Suya Düşerse..
a) telefonu sudan çıkar, varsa express on kapakları, bataryayı..vs çıkar ve fön makinasıyla sıcak ayarda olmamak şartıyla soğuk hava ile kurut..

telefonu sudan çıkarttığın gibi içi su dolu bi kavonoza yada bardağa yada benzeri bi kaba koy koy ve servise götür.

c) O tel artık ölmüştür.. sen onu kurutsanda, servisede versen o tel su ile temas sonrası oksitlenme sürecine girmiştir. 3-4 ay sonra elinde patlamasını istemiyorsan en kısa sürede o teli elinden çıkar, sat.

forumlarda suya düşen telefonlar hakkında açılan konularda genelde yukarda ki üç şık etrafında şekillenen cvplar verilir. ancak bu üç seçenekten herbiride tamamen birbirinden farklı, birbirine kutup noktalar ??! gelin şu işe son noktayı koyalım. suya düşen tele ne yapılmalı ? burda son noktayı koyalım..

(anket haline gelirse güzel olur)

cllgr

cllgr

Üye
kurut, ver bi çocuga sevinsin,ne güzel oyuncagım oldu diye.

madhead

madhead

Üye
bence o telin üzerine bi bardak su içilir..!

^^AnaCOnDA^^

Üye
bencede

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Tabiki ilk seçenek..

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
kurutmayı denemek en mantıklısı

metintekin

Üye
Su dökülme olayını bizzat yaşadım--.Biz yazlıkta arkadaşa şaka yaparken kaka oldu we adamı denize attık. Meğerse cebinde telefonda warmış. Sonra telefonun kapaklarını falan çıkarttık güneşte kuruttuk ama telde canlanma olmadı. Telefoncuya götürdük tamir için 50 ytl istedi bizde para topladık aramızda we teli yaptırdık

Gokhan43

Gokhan43

Üye
First.

M3L!H

M3L!H

Üye
telefonum suya düşerse denerim :):oke:

mustafa078

Üye
Suya düşen cep telefonları ilginç yöntemlerle kurtarılabiliyor.

CİHAZLA PİL AYRILMALI

Üretici firmaların, garanti kapsamına almadığı ıslanma durumlarında kullanıcının ilk olarak, cihaz fişe takılıysa kısa devre yapmaması için fişi çıkarması değilse aynı riskten dolayı cihazla pilin birbirinden ayırması ardından SIM kartı çıkartması gerekiyor. Bir çok durumda cihaz ıslansa bile SIM kartlar çalışmaya devam ediyor.
Cihazın pili ve SIM kartı çıkarıldıktan sonra kuru bir bezle hızlı şekilde kurulanması gerekiyor. Cihaz içerisindeki nemin doğal bir şekilde buharlaşması durumunda telefonun “kurtulma” ihtimali daha fazla bulunuyor.
ELEKTRİK SÜPÜRGESİ ÇEKİN
Cep telefonunun içerisindeki nemi buharlaştırmanın en iyi yolu, elektrik süpürgesi ile içine, ortamdaki havanın üflenmesi ya da çekiş özelliği olan bir elektrik süpürgesi ile içerideki havanın dışarı çıkarılması. Ancak saç kurutma makinesinin kullanılmaması gerekiyor.
PİRİNÇ TANELERİ İLE KURUTUN
Çoğu fön makinesi, ’soğuk üfleme’ modunda dahi ortamdaki havadan daha sıcak bir havayı makinenin içerisine üflediği için entegre ve lehimlere zarar verebiliyor. Bunun sonucunda cihaza pil takıldığı an telefon kısa devre yapabiliyor. Kurulandığı halde içinde hala nem olan cep telefonlarını tamamen kurutmanın en iyi yolu ise pirinç taneleri ile dolu bir kavanozun ortasına koyup ağzını kapatmak ve en az bir gün bekletmek. Pirinç taneleri ortamdaki nemi hızla emebiliyor.
DANATURE ALKOL KULLANIN
Kullanıcıların, fön makineleri, mikrodalga fırınlar ve doğrudan güneş ışığından kaçınması gerekiyor. Öte yandan cihazların “tuvalete düşürülmediği sürece” de alkolle temizlenmemesi gerekiyor. Solvent içerikli olan alkol, cihaz içindeki plastik bağlantıları eritebiliyor. Bunun yerine hırdavatçılardan temin edebilen “Denature” alkol
kullanılabilir.
Telefonunu denize düşürenlerin, cihazı sudan çıkarıp bu sefer tatlı suya bırakmaları daha sonra oradan da çıkarıp kurulamaları gerekiyor. Çünkü tuzlu su barındırdığı kristallerden dolayı cihazın bazı parçalarına zarar verebiliyor.
SAKLI İŞARETLER
Birçok kullanıcının, suya düşürdüğü için çalışmayan telefonlarını değiştirmek istemelerinin ardından üretici firmalar, uzun bir süredir cihazın hem dışına hem de içine garanti etiketleri yerleştirmeye başladı.
Su ile temas ettikleri zaman renk değiştiren bu etiketler sayesinde yetkili servis, telefonun içini açmadan dahi suya düşürüldüğünü anlayabiliyor. Birçok telefonun içinde de saklı işaretler bulunuyor. Bu işaretler, telefon ıslandıktan sonra dışındaki etiket değiştirilse bile cihazın ıslandığını tespit edebiliyor.
AA

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
ahada konu hortlatma vakası :D

orhaan48

orhaan48

Üye
a) telefonu sudan çıkar, varsa express on kapakları, bataryayı..vs çıkar ve fön makinasıyla sıcak ayarda olmamak şartıyla soğuk hava ile kurut..

telefonu sudan çıkarttığın gibi içi su dolu bi kavonoza yada bardağa yada benzeri bi kaba koy koy ve servise götür.

c) O tel artık ölmüştür.. sen onu kurutsanda, servisede versen o tel su ile temas sonrası oksitlenme sürecine girmiştir. 3-4 ay sonra elinde patlamasını istemiyorsan en kısa sürede o teli elinden çıkar, sat.

forumlarda suya düşen telefonlar hakkında açılan konularda genelde yukarda ki üç şık etrafında şekillenen cvplar verilir. ancak bu üç seçenekten herbiride tamamen birbirinden farklı, birbirine kutup noktalar ??! gelin şu işe son noktayı koyalım. suya düşen tele ne yapılmalı ? burda son noktayı koyalım..

(anket haline gelirse güzel olur)
belki size inandırıcı gelmeyecek ama gayet ciddiyim benim 8 sene önceki bir takoz cihazım vardı ilk renkli ekran nokılardan çokta memnundum ama bar çıkışı alkolün etkisi ile barın tuvaletine düşürdüm ama ordada bırakmadım aldım olan oldu diye de bir güzel çeşmeye tutup yıkadım cihazı cihazın tüm parçalarını açtım ve ertesi gün iş yerimdeki duvarın üzerinde kendi halinde kuruttum bir şans diye topladım cihazı çalıştı takoz ve bir çalışan personelime verdim halada kullanıyor o takozu :aha::aha::aha::aha:

S'nek Valesi

S'nek Valesi

Üye
Pirince koyun nemini alsın .. xD

Bizm arkadaş pantolonu Telle birlikte çamaşır makinesine atmıştı Çamaşır makinesinden David Guetta sesi gelmeye başlayınca anladık xD

Üst Alt