Telefon Seçme Konusunda Yardımlarınızı Bekliyorum!!!!!!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce Hangi Telefonu Almalıyım?

• Kullanılan toplam oy
    21
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
CorbyW

CorbyW

Üye
Hayır çok çekirdek çok hızıdır. Tek çekirdekte bir işlemcide, bütün herşey aynı işlemciye biner. Çift çekirdekte , işlemler iki ayrı çekirdeğe dağıldığı için, çekirdeğe binen yük azalır, daha seri çalışır. Ki her nekadar 70.000 uygulama olursa olsun bunun yüzde 30'luk kısmı işe yarardır. Androidde de öyle ama sonuçta, android daha kullanışlı kalır Wp'a göre 'şimdilik.' Ki önerdiğin telefonlar bu telefonlardan daha pahalı yanılıyor muyum?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
pahalı olanı ayırarak belirttim zaten arkadasım lumia900 onunda pahalı olmasının bir sebebi var ama arkadasın konusu kirlenmesin diye saymıyorum ama birtek özelliginden bahsedeyim lumia900 42mbps internet hızına ulaşan bir cihaz 4g olan ülkelerde 4g ile olmayan ülkelerde ise dc hspa ile ulaşır buda onu internette rakipsiz yapar. Çift çekirdek konusunda anlatamadım galiba sistem çift çekirdege ihtiyac duymadan bile hızlı ve akıcı zaten bunu üstüne çift çekirdek işlemci ve yüksek ram sadece şarz problemi dogurur zaten androidli cihazların sarz problemi dalvik ve yüksek işlemci kullanılmasından kaynaklı fakat şunuda belirteyim wp8 apollo yazılımı olan çift çekirdekli lumialarda yılsonuna kamadan çıkar

CorbyW

CorbyW

Üye
Ya zaten çekirdek meselesini geç. İki farklı sistem arasında kıyaslama yaparsak işin içinden çıkamayız. Çünki donanım karşılaştırması en iyi aynı sistem üzerinden yapılır. Ama uygulama bir sıkıntı, orası kesin, sende inkar etme oyun bölümüne 2 haftada bir konu açılıyor. :)

Kefelon

Üye
arc s le s plus arasında kalmışsındır büyük ihtimalle ama s plus ın 1.4 ghz işlemcisine kanma o işlemci var ama tam kullanamıyosun tek çekirdek olduğu için takılma yapıyor galaxy s den farkı yok fiyat hariç :) arc s iyi cihazdır onu almalısın bence

papakudioflu

papakudioflu

Admin
oyun konusunda haklısın 14 tane falan kaliteli hd oyun görmüstüm markette ama ben oyunla hiç ilgilenmedigim için çokta önemli degil fakat marketplace daha yeni gelişiyor androidin ilk yıllarını hatırlarsınız heralde windows phone da aynı aslında iki gün önce 23 ülkede daha yayına baslamasına ragmen bir cok ülkede kullanılamıyor cok sükür o 23 ülkenin içinde türkiye var. fakat benim öngörüm bir yıla kadar wp market android marketi zorlamaya baslar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...