Telefon Önerisi Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Önerisi Yardım
Merhaba Arkadaşlar . uzun süredir telefonlara merakım yoktu. ilk çıktıgında Nokia X6 almıştım şuana kadar beni idare etti artık emekli olma vakti geldi. aynı zamanda ipod touch 5. nesil oldugundan telefon ihtiyacı görmedim .

ancak gel gelelim ipod touch 5 her ihtiyacımı karşılıyor ancak dışarda bi whatsapp dan mesaj atıyım dediğim zaman . diğer telefonu modem yap ondan gir çok bunaltıcı. bu yüzden ipodu satıyorum 650 ye alıcısı çıktı bugün yarın gider inşallah :)

sizden telefon önerisi bekliyorum
-daha öncenden hiç android kullanmadım . eskiden galaxy s1 -s2 kullanan arkaşlarım çok şikayetçiydi ancak şuan yeni çıkan modeller iyi gibi.

bütçem max=1500TL daha fazlasına lüzum görmüyorum

-şuana kadar ios kullandım ve çok rahattım eğer android geçersem başım ağrırmı bu konuda bilgi vericek arkadaşlara ihtiyacım var.

birde diyelim ki s4 = 1800 1900 tl ancak bizim burda telefoncularda felan 1400 e garantili sim kilitsiz var bunlar alınırmı .

şimdiden teşekkürler çok karışık bir yazı oldu ama (kesinlikle windows phone almam )

özet :)= yeni telefon alıcam android mi ios mu karar veremedim . yardımm :)

skylinegti

skylinegti

Üye
1500 tl ye lg g2 alabilirsin,
s4 olarak güvenilir bir telefoncu olduktan sonra garantili olacak şekilde alabilirsin,
tavsiyem android ama uzun bir süre ios kullandığın için başlarda zorlanırsın ama kısa sürede alışırsın...

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi
1500 tl ye lg g2 alabilirsin,
s4 olarak güvenilir bir telefoncu olduktan sonra garantili olacak şekilde alabilirsin,
tavsiyem android ama uzun bir süre ios kullandığın için başlarda zorlanırsın ama kısa sürede alışırsın...

teşekkürler. android diyince aklıma samsung sony geliyodu . ancak htc ve lg de güzel telefonlar üretmiş. ancak benim karar vermem gereken tek nokta galiba işletim sistemi.

ios ta tek tıkla program yükleniyor tek tıkla siliniyor. müzik film de aynı şekil. peki androidde nasıl oyun yüklemek felan çok fazla şey gördüm kafam karıştı rom du şuydu buydu :D

- aslında telefonda oyun oynamayı düşünmüyorum müzik -foto -internet . bu 3ünde en ufak sıkıntı çekmemem lazım .

skylinegti

skylinegti

Üye
teşekkürler. android diyince aklıma samsung sony geliyodu . ancak htc ve lg de güzel telefonlar üretmiş. ancak benim karar vermem gereken tek nokta galiba işletim sistemi.

ios ta tek tıkla program yükleniyor tek tıkla siliniyor. müzik film de aynı şekil. peki androidde nasıl oyun yüklemek felan çok fazla şey gördüm kafam karıştı rom du şuydu buydu :D

- aslında telefonda oyun oynamayı düşünmüyorum müzik -foto -internet . bu 3ünde en ufak sıkıntı çekmemem lazım .
root-rom işine girmediğin sürece androidde çok basit mesela androidde oyun yüklemek için sadece googleplaystore kullanırsan yani yasal takılırsan =) ve ücretli oyun ve programları parasıyla alırsan 1 tık ile yüklersin ama ben googlestore dışı bir kaynaktan oyun ve uygulama yükleyeceğim dersen biraz faklı ama işi çözünce oda çok basit yani kafaya takılacak birşey yok...

Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi
root-rom işine girmediğin sürece androidde çok basit mesela androidde oyun yüklemek için sadece googleplaystore kullanırsan yani yasal takılırsan =) ve ücretli oyun ve programları parasıyla alırsan 1 tık ile yüklersin ama ben googlestore dışı bir kaynaktan oyun ve uygulama yükleyeceğim dersen biraz faklı ama işi çözünce oda çok basit yani kafaya takılacak birşey yok...

yasadışı bişe yapsam ios ta yaparım düzgün 1 oyun en az 1$ iyileri 5$ ama yetti oyun oyun aldıgımdan beri oyun oynadım bitirmediğim oyun kalmadı iosta . bu yüzden daha oyunla işim yok ama kalkıp da bi oyun görünce tık diye yüklenmeli onun dşında sıkıntı yok

beni çok aydınlattın ayrıca teşekkürler. LG G2 den başka opsiyonum yokmu peki hani daha uygun aynı performans felan :D

fk555897

fk555897

Üye
Söylediğin bütçede LG G2 alabilirsin. Ondan düşük fiyatlı telefonlarda baya bir performans düşüşü olur. Oyunlar diyorsun; LG G2'de Adreno 330 GPU var ve G2 Adreno 330 gpu kullanan en uygun fiyatlı telefon. Onun altında Adreno 320 var ama 330 kadar performans sağlamıyor. Snapdragon 800 zaten çok güzel bir işlemci. Kamera gibi konularda da G2'nin kamerası gayet güzel çekimler yapıyor. Ekranı 5.2" Fu-ll HD IPS ekran. Çok canlı renkler üretir. Tek eksiği microSD kart desteği yok. Onun da senin için problem yaratacağını sanmıyorum.

boran9999

boran9999

Üye
Birşeyi düzeltmek istiyorum G2 de kullanılan işlemci Quad-core 2.26 GHz Krait 400 , yonga seti snapdragon800 :)
LG G2 den başka opsiyonum yokmu peki hani daha uygun aynı performans felan :D
Bu gün için xperia Z1 dışında hiç bir alternatifiniz yok kardeşim (Türkiye için)

• Beğen
Tepkiler: Luck Star ve Invoke
Invoke

Invoke

Üye
Birşeyi düzeltmek istiyorum G2 de kullanılan işlemci Quad-core 2.26 GHz Krait 400 , yonga seti snapdragon800 :)
Bu gün için xperia Z1 dışında hiç bir alternatifiniz yok kardeşim (Türkiye için)

Ama daha uygun değil yani daha uygun iyi performans şuan yok. Yakında nexus 5 gelir, o zaman daha uygun iyi performans bulabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Luck Star ve boran9999

Üst Alt