Telefon ile İnternete Bağlanmak İçin Modem Ayarı Yapmak

Sponsorlu Bağlantılar

georgefoyet12

Üye
    Konu Sahibi
Telefon ile İnternete Bağlanmak İçin Modem Ayarı Yapmak
Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkesin yeni yılını kutlarım. Benim şöyle bir sorunum var; evimizde kablosuz modem var, benim de nokia 5800 xpressmusic telefonum var, telefonla kablosuz ağa bağlandığım da bağlantı gidip gidip geliyor, bu yüzden internet adına pek bir şey yapamıyorum. Birkaç kişiye sordum, onlar "telefona internet güncellemesi yap" dediler. Henüz yaptırmadım. Dün de arkadaşın evindeydik, onun kablosuz ağına bağlandığım da hiçbir sorun çıkmadı, saatlerce bağlantı kopmadı ve işlemlerimi kolayca yaptım. Acaba bunun için modeme bir ayar yapmak gerekiyor mu ?

UpOneTR

UpOneTR

Üye
modem kablosuz kanallarıyla alakalı belli olabilir emin değilim
modem arayüzünden kablosuza girip kanal ayarı sabit ise onu auto yapıp dene bi

georgefoyet12

Üye
    Konu Sahibi
modem kablosuz kanallarıyla alakalı belli olabilir emin değilim
modem arayüzünden kablosuza girip kanal ayarı sabit ise onu auto yapıp dene bi

O dediğinizi nasıl yapacağım onu tam anlamadım ama başka bir telefonla bağlanıyorum evde, onda sorun çıkmıyor. Mesela, telefonla uğraşmadan durduğum zaman bağlantı hiç gitmiyor, whatsapp veya facebook'a girdiğim anda bağlantı gidiyor. Şu internet güncellemesi meselesini kendimiz yapamaz mıyız ?

UpOneTR

UpOneTR

Üye
O dediğinizi nasıl yapacağım onu tam anlamadım ama başka bir telefonla bağlanıyorum evde, onda sorun çıkmıyor. Mesela, telefonla uğraşmadan durduğum zaman bağlantı hiç gitmiyor, whatsapp veya facebook'a girdiğim anda bağlantı gidiyor. Şu internet güncellemesi meselesini kendimiz yapamaz mıyız ?

hmm ben yanlş anladm pardon
telefonunuz ile ilgili biseydir bilen birisi çıkar

• Beğen
Tepkiler: georgefoyet12
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
pc ye Team viewer8 kur ve bana özelden ulaş yada modem bağlantı türünü değiştirip dene. Wpa,Wpa2 ise Wep yap. Daha sonra telefondan tanımlı ağı sil ve ağı yeniden tanıt.

georgefoyet12

Üye
    Konu Sahibi
pc ye Team viewer8 kur ve bana özelden ulaş yada modem bağlantı türünü değiştirip dene. Wpa,Wpa2 ise Wep yap. Daha sonra telefondan tanımlı ağı sil ve ağı yeniden tanıt.

Wep yaptığımız zaman güvenlik neredeyse hiç olmuyor. Hemen şifreyi alabiliyorlar, yazlıkta yaptığımdan biliyorum :) Wep'den başka bir şey yapsak olmuyor mu?

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Evet haklısın güvenlik konusunda açık veriyoruz fakat bu şekilde yapmanı istememin sebebi, telefon ağ bağlantı ayarlarının doğru bir şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını öğrenmek. Dene lütfen!

SON KRAL65

SON KRAL65

Üye
Senin modemde sıkıntı olabilirmi

Üst Alt